sveika.lt
Sportas

Kaip pasiruošti pirmajam dviračių maratonui?

Kaip pasiruošti pirmajam dviračių maratonui

Dviračių maratonas yra tikras iššūkis, suteiksiantis įspūdžių visam likusiam gyvenimui. Tačiau tam, kad velomaratonas praeitų sėkmingai, jam reikia tinkamai pasirengti.

Šiame straipsnyje pateikiame keletą patarimų, kaip pasiruošti pirmajam dviračių maratonui, kad rungtynių dieną šypsotųsi sėkmė ir sėkmingai pasiektumėte finišą.

Treniruotės

Pradėkite treniruotis kaip įmanoma anksčiau. Treniruočių pradžios laikas priklauso ir nuo jūsų dabartinės fizinės būklės, tad pasiruošimą dviračių maratonui rekomenduojame pradėti likus bent 3-6 mėnesiams iki rungtynių dienos.

Imkitės trumpesnių distancijų ir palaipsniui jas didinkite. Pasiruošimą galite paįvairinti įtraukdami ilgesnius važiavimus, tempo bei intervalines treniruotes. Nepamirškite ir raumenų pratimų.

Itin svarbu prisiminti ir poilsio dienas, kurios yra tokios pat svarbios kaip ir treniruočių dienos. Jūsų kūnui bei raumenims reikia laiko atsistatyti, o poilsio dienų trūkumas gali paskatinti traumas bei lemti pervargimą, kuris trukdys gerai pasirodyti varžybų dieną.

Įranga

Investuokite į kokybišką sporto įrangą. Visų svarbiausia, įsigykite tinkamą šalmą, o po to, – geros kokybės, drėgmei nelaidžią aprangą bei patogius dviratininko batus.

Rinkdamiesi dviratį atsižvelkite į savo kūno sudėjimą ir važiavimo įpročius. Ar daugiausia važinėjate keliais, ar miško keliukais? O gal norite dviračio, kuris galėtų važiuoti bet kokiu reljefu? Pasitikėkite dviračių parduotuvės pardavėjais, kadangi pagrindinis jų darbas – išsiaiškinti jūsų poreikius bei rekomenduoti geriausiai jūsų kūną ir pageidavimus atitinkantį dviratį.

Dviračio įsigijimas reikalauja nemažų išlaidų, tačiau su ESTO kredito linijos pagalba, įrangą galite įsigyti lengviau ir greičiau. ESTO leidžia pasiskolinti būtent tiek, kiek reikia. Pinigus galėsite grąžinti pagal lankstų bei jums tinkamą grafiką, o pirmąsias 30 dienų po sutarties pasirašymo mokėsite beprocentines įmokas. Tokiu būdu, visą savo dėmesį galėsite skirti nuoseklioms treniruotėms bei pasiruošimui velomaratonui. Sužinokite daugiau: https://esto.eu/lt/asmeninis/mazapaskola?lang=lt

Mityba 

Likus bent 24 valandoms iki varžybų, pasiruoškite su tinkama mityba bei reikiamu vandens suvartojimu.

Dieną prieš dviračių maratoną patartina valgyti daug angliavandenių turinčio maisto, pavyzdžiui, makaronų ar picos, kadangi angliavandeniai ilgai išlieka organizme ir kūnui suteikia energijos. Be to, nepamirškite gerti daug vandens.

Rytą prieš maratoną suvalgykite ką nors lengvo, kas suteiks energijos, tačiau neapsunkins. Itin geras pasirinkimas – košė arba virti kiaušiniai.

Dviračių maratono dieną bei jo metu gerkite daug vandens. Taip pat pasiimkite keletą energinių batonėlių arba gelių, kuriuos galėsite suvartoti važiuodami varžybose ir taip pasisemti papildomos jėgos.

Po maratono, kūną palepinkite kokybišku maistu, kuris padės ne tik atsistatyti, bet ir papildyti energijos atsargas. Rinkitės šviežią maistą, kuriame gausu baltymų, pavyzdžiui, salotas bei mėsą.

Atsistatymas

Nenuvertinkite atsistatymo svarbos. Ilgos pasiruošimo treniruotės bei velomaratono rungtynės reikalauja laiko poilsiui, kuris leis jūsų organizmui visapusiškai atsistatyti. Tad po rungtynių daug miegokite, valgykite kokybišką maistą, ir prireikus, atlikite atstatomąją treniruotę, kaip pavyzdžiui – jogą ar tempimo pratimus.

Kitą dieną po maratono, naudinga lengvai ir be skubėjimo pasivažinėti dviračiu. Tokio tipo treniruotė padės jūsų raumenims atsigauti dar greičiau.

Pozityvus mąstymas

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus faktorius yra pozityvus mąstymas. Tikėkite savimi ir savo jėgomis!

Dviračių maratonas yra fizinis ir psichologinis iššūkis, o pozityvus mąstymas padės įveikti visus sunkumus bei sėkmingai pasiekti finišo tiesiąją.

Linkime sėkmės treniruotėse ir velomaratone! Atminkite, jog visų svarbiausia – mėgautis procesu.

Sužinokite daugiau apie ESTO mokėjimo sprendimus: https://www.delfi.lt/uzsakomasis-turinys/premium/atsakingai-naudojant-isigykite-prekes-dar-lanksciau-su-esto-kredito-linija.d?id=90906861

KMI skaičiuotuvas