sveika.lt
Sveikata

Kaip pasirūpinti sveiku miegu?

Atsikėlę ryte jaučiamės labiau pavargę, nei atsigulę miegoti. Skauda raumens, jie įsitempę, o supratimas, kad mūsų laukia sunki diena, sukelia galvos skausmą. Jaučiamės taip, tarsi mūsų kūnas būtų bent 20 metų vyresnis, nei rodo gimimo data. Ar žinote šią būseną iš savo patirties? Taigi kas lemia prastą miego kokybę?

Miegas yra neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalis, o kai jis nekokybiškas, tai mažina mūsų produktyvumą ir daro neigiamą poveikį mūsų savijautai. Gerai išsimiegoję ryte esame kupini jėgų ir energijos. Mūsų raumenys atsipalaidavę, o smegenys dirba didžiausiu pajėgumu. Jei esate iš tų žmonių, kuriems miegas nesuteikia nei atsipalaidavimo, nei palengvėjimo, atkreipkite dėmesį į savo lovos ir čiužinio kokybę.

Geras lovos rėmas: jo svarba

Dauguma mūsų dėmesį sutelkia tik į čiužinį ir nekreipia dėmesio į lovos rėmą. Nesuvokiame, koks svarbus yra lovos pagrindas. Tinkamai parinktas modelis turi didelę įtaką miego kokybei ir užtikrina sveiką stuburo ir kūno išsidėstymą naktį. Dar daugiau – jis užtikrina tinkamą oro cirkuliaciją ir pašalina drėgmę, o tai lemia geresnį čiužinio patvarumą. Į ką turėtumėte atsižvelgti rinkdamiesi rėmą? Pirmiausia – jo gamybai naudojamos medienos rūšį. Dažniausiai susiduriame su beržo ir ąžuolo lentjuostėmis, kurios užtikrina tvirtumą ir atsparumą, todėl puikiai prisitaiko prie čiužinio spaudimo.

Nusprendus pirkti rėmą, taip pat verta atkreipti dėmesį į kietumo zonas ir skersinių skaičių. Pirmasis parametras leidžia rasti savo kūnui tinkamą padėtį, dėl kurios turime galimybę pagerinti miego komfortą, o antrasis turi įtakos geresniam slėgio reguliavimui ir oro srautui. Atminkite – kuo daugiau skersinių, tuo didesnė galimybė gerai išsimiegoti.

Koks turėtų būti idealus čiužinys?

Čiužinys neturėtų būti nei per minkštas, nei per kietas. Tačiau nepamirškite, kad kietumo pojūtis yra subjektyvus. Gerai parinktas gaminys turi puikiai prisitaikyti prie mūsų stuburo išlinkimų, nepriklausomai nuo to, ar gulime ant šono, ar ant nugaros. Per minkštas čiužinys nesuteikia tinkamos atramos nugarai, todėl atsiranda nenatūralus stuburo iškrypimas, o po kurio laiko – nugaros skausmai. Per kietas modelis taip pat pavojingas, nes spaudžia kraujagysles ir sukelia nemalonią raumenų įtampą. Štai kodėl taip svarbu rasti aukso vidurį – čiužinį, užtikrinantį visišką komfortą ir atsipalaidavimą.

Kaip tai padaryti? Pagulėkite ant pasirinkto čiužinio modelio šiek tiek ilgiau nei 5 minutes. Jei jaučiate malonų atsipalaidavimą ir sumažėjusią įtampą, tai ženklas, kad radote idealų čiužinį. Į kokius kitus veiksnius reikėtų atsižvelgti? Pirmiausia čiužinys turėtų būti bent 20 cm ilgesnis už jus – tik tada jis gali užtikrinti visišką komfortą. Kita vertus, jei kenčiate nuo alergijos, rinkitės gaminį, kurio užvalkalas pagamintas iš aukštos kokybės antialerginio audinio.

KMI skaičiuotuvas