sveika.lt
Sveikata

Kokybiškas poilsis miegamajame, kaip jį užtikrinti?

Kokybiškas poilsis miegamajame, kaip jį užtikrinti?

Miegas daro didelę įtaką žmogaus nuotaikai, darbingumui ir nusiteikimui. Kokybiškai pailsėję jaučiamės produktyvesni ir energingesni, todėl darbus atliekame kur kas greičiau ir kokybiškiau. Žinoma, norint tinkamai išsimiegoti, reikia sukurti tam palankias sąlygas miegamajame. Tad straipsnyje pateikiami būdai, leidžiantys sukurti tinkamas sąlygas kokybiškam miegui.

Kokybiškas čiužinys

Čiužinys yra vienas iš svarbiausių elementų, kuris veikia miego kokybę. Netinkamai pasirinkus čiužinį, gali atsirasti nugaros skausmai. Kadangi kiekvieno kūnas yra unikalus, vieno atsakymo, kuris čiužinys yra geriausias – nėra. Tad norėdami įsigyti tinkamiausią čiužinį, atkreipkite dėmesį į:

● kūno sudėjimą;
● miego įpročius;
● sveikatos būklę.

Kadangi miegodami per naktį pakeičiame kelias miego pozicijas, svarbu, kad bet kurioje iš jų stuburas išliktų tiesus. Atsižvelgiant į tai, dažniausiai rekomenduojama rinktis elastingesnius, vidutinio kietumo čiužinius. Šie itin lengvai prisitaikys prie pakeistos miego pozicijos.

Norite užtikrinti kokybišką miegą sau ir savo artimiesiems? Magrės baldų lietuviški čiužiniai šią užduoti atliks kuo puikiausiai. Aukštos kokybės gaminiai pasižymi ilgaamžiškumu, patvarumu, oro pralaidumu ir padeda pasirūpinti sveika miego aplinka.

Tinkama temperatūra

Tinkama temperatūra miegamajame yra kitas svarbus aspektas, lemiantis kokybišką miegą. Optimali temperatūra priklauso tiek nuo žmogaus kūno sudėjimo, tiek sveikatos būklės, tiek nuo asmeninių poreikių. Visgi, dauguma ekspertų pastebi, kad optimaliausia temperatūra yra 15–20°C. Siekiant palaikyti optimalią temperatūrą, patariama:

● reguliariai vėdinti miegamąjį;
● rinktis lininius, šilkinius patalynės užvalkalus;
● dėvėti lengvą pižamą, naktinius.

Pakilusi kūno temperatūra gali trikdyti miegą ir neleisti tinkamai pailsėti, tad svarbu, kad miegamajame būtų vėsiau nei kitose namų zonose. Esant tinkamai temperatūrai miegamajame, galima greičiau ir lengviau užmigti bei pasiekti gilų miegą. Dėl to atsikelti ryte gali būti kur kas lengviau nei miegant šiltame miegamajame.

Akivaizdu, tinkamas čiužinys, patalynė ir kambario temperatūra daro tiesioginę įtaką miegui. Žinoma, taip pat svarbu išlaikyti reguliarų miego ritmą, tuo pačiu metu keltis ir eiti miegoti. Be to, patariama vengti išmaniųjų įrenginių naudojimo prieš miegą. Tad prieš einant miegoti, geriau paskaityti knygą, žurnalą ar užsiimti kita mėgstama veikla, kuri nereikalauja išmaniųjų įrenginių naudojimo.

KMI skaičiuotuvas