sveika.lt
Sveikata

Dantų protezavimas šiandien: kokius protezus pasirinkti?

Daliai žmonių protezavimas iki šiol asocijuojasi su išimamais protezais, iš tolo žvilgančiais auksiniais dantimis, estetiniu ir fiziniu diskomfortu, tačiau tai – jau praeitis. Dantų protezavimas šiandien yra sparčiai tobulėjanti, įgūdžių ir meistriškumo reikalaujanti sritis, aktuali įvairaus amžiaus pacientams. Kaip atrodo šiuolaikinis dantų protezavimo procesas?

Rekomenduoja rinktis fiksuojamus protezus

Protezavimas – procedūra, kuri gelbsti įvairiais atvejais: netekus dantų, atkuriant juos ant implantų, esant rimtiems pažeidimams, kai prarasta didelė dalis danties audinių, taip pat siekiant estetiškai atkurti dantų spalvą, formą ir bendrą estetinę išvaizdą. Susidūrus su šios procedūros poreikiu, iškyla dilema – kokias dantų restauracijas pasirinkti?

Dalis pacientų iki šiol ieško išimamų protezų, tačiau gydytojai tikina, kad tai – nepatogi atgyvena. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog tai pigesnis, ekonomiškesnis variantas, tačiau tokio tipo restauracijos sukelia nemalonius pojūčius burnoje, dirgina gleivinę, prastai fiksuojasi ir atkuria vos 10-15 proc. kramtymo funkcijos. Galiausiai (danties netekimo atveju), išimami protezai nestabdo žandikaulio kaulo nykimo proceso. Tai reiškia, kad toliau blogėja žandikaulio kaulo būklė, deformuojami paciento veido bruožai, gilėja veido raukšlės. Taigi, išimami protezai – gana nepatikimas situacijos sprendimas.

 

Žmonėms, susidūrusiems su šia problema, siūloma efektyvi alternatyva: fiksuojami (neišimami) dantų protezai. Priklausomai nuo gydymo pobūdžio, jie skirstomi į pavienius dantų vainikėlius, vainikėlių tiltus, plokštelinius protezus, užklotus, dantų laminates. Šiuolaikiniai protezai savo estetika, tekstūra ir pojūčiu niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų. Kiekvienam pacientui protezai yra gaminami individualiai, gavus tikslius dantų atspaudus. Daug praktikos turintys dantų technikai savo laboratorijoje gamina idealiai burnos ir dantų anatomiją atitinkančias restauracijas, kurios yra patvarios, funkcionalios ir patikimai tarnauja ilgus metus.

Atidžiai parenka protezavimo medžiagą

Odontologijos klinikoje „32:Balti“ dantų atkūrimui naudojamos kelių tipų medžiagos: metalo keramika, bemetalė keramika ir cirkonio oksidas. Siekiant geriausių protezavimo rezultatų, medžiagą patariama rinktis labai atidžiai. Verta aptarti visus galimus variantus:

  • Metalo keramika – tai praeityje plačiai naudota, patvari ir ilgalaikė protezavimo medžiaga. Naudojant šią medžiagą, tvirtinamas metalo vainikėlis ar kitoks protezas, padengtas keramikos sluoksniu. Tai išties ekonomiškas variantas, nes tokių protezų kaina – viena žemiausių rinkoje. Deja, metalo keramika turi nemažai trūkumų: atrodo nenatūraliai ir neestetiškai. Metalas yra šviesai nelaidi medžiaga, todėl gerokai skiriasi nuo natūralių dantų. Negana to, metalo keramikos restauracijos nerekomenduojamos jautriems, alergijų turintiems pacientams, mat metalas yra gana stiprus alergenas ir gali pakenkti visam organizmui. Būtent dėl šių trūkumų metalo keramikos protezai naudojami vis rečiau.
  • Bemetalė keramika – į šią grupę patenka e-max, stiklo keramika. Protezai pasižymi puikia estetika, mat yra laidūs šviesai. Tokios restauracijos niekuo nesiskirs nuo natūralių dantų. Savo tvirtumu prilygsta tikriems dantims, todėl bemetalės keramikos protezai gali būti naudojami tiek priekinių, tiek krūminių dantų atkūrimui.
  • Cirkonio oksido keramika – šie protezai labai dažnai naudojami atkuriant dantis ant implantų. Tai – itin tvirta medžiaga, prilygstanti metalui. Tokie protezai yra atsparūs dėvėjimuisi, tarnauja ilgai ir patikimai. Cirkonis, kaip ir bemetalė keramika, yra pralaidus šviesai, todėl vizualiai nesiskirs nuo likusių dantų. Ši medžiaga puikiai tinka alergiškiems pacientams. Cirkonio oksido keramika puikiai dera su visu žmogaus organizmu, nesukelia jautrumo pojūčio ar alerginių reakcijų.

Klinikos „32:Balti“ odontologų komanda veiksmingai ir efektyviai išspręs Jūsų odontologines problemas. Mes pritaikysime Jums tinkamiausią protezavimo sprendimą, pasirūpinsime dantų estetika ir padėsime atkurti visas prarastas dantų funkcijas. Kviečiame apsilankyti pas mus – dantų protezavimo paslaugos Vilniaus mieste pranoks Jūsų lūkesčius!

KMI skaičiuotuvas