sveika.lt
Sveikata

Kada reumatologo pagalba gali praversti jūsų vaikams?

Reumatologija – šia sąvoka yra apibūdinamas kaulų, raumenų sistemos gydymas. Vaikų reumatologas yra tas specialistas, kuris efektyviausiai dirba su vaikams pasitaikančiais kaulų bei raumenų veiklos sutrikimais, padeda palaikyti tinkamą vaiko vystymąsi ir išvengti dažniausiai pasitaikančių nusiskundimų.

Toliau skaitydami sužinosite, kokias atvejais praverčia vaikų reumatologo pagalba, kokie tyrimai atliekami nustatant raumenų bei kaulų problemas ir galėsite laiku kreiptis rūpimais vaiko sveikatos klausimais.

Vaikų reumatologo pagalba

Kaulai ir raumenys – tai savotiškas organizmo karkasas, nuo kurio būklės priklauso vaiko augimas, kūno formavimasis ir bendrinė sveikata bei savijauta. Esant kaulų ar raumenų silpnumui, vaikui sunkiau vystytis, gali atsirasti ir rimtesnių sutrikimų. Būtent todėl vaiko sveikatai turi būti skiriamas didelis dėmesys, vos pastebėjus nerimą keliančius simptomus iš karto kreipiantis į gydytojus.

Reumatologai dirba su labai įvairiais susirgimais, kurie pasitaiko tiek suaugusiems, tiek vaikams. Tačiau vaikų reumatologas yra išskirtinai su vaikais galintis dirbti specialistas, kuris padeda labiau atsipalaiduoti ir kurti geras emocijas, moka kantriai nuraminti vaiką ir atlikti savo darbą su meile.

Vaikų reumatologai sprendžia tokias problemas kaip osteoporozė, artritas, sisteminė vilkligė, Sjogreno sindromas, kraujagyslių uždegimas ir įvairios kitos kaulų, sąnarių bei raumenų ligos, kurių skalė paprastai būna labai plati. Kiekvienu atveju reikalinga atidi vaiko apžiūra ir teikiamos individualios konsultacijos tėveliams, taikomi specifiniai gydymo sprendimai, kurie labiausiai tinka pagal esamą situaciją.

Atliekama profesionali diagnostika, o tėveliai konsultuojami vaiko sveikatos klausimais sudarant individualiai pritaikomą mitybos ir fizinio aktyvumo planą, pateikiant reikiamas rekomendacijas. Laikantis gydytojo nurodymų ir palaikant sveiką gyvenimo būdą, didėja šansai lengviau ir greičiau pasveikti, taip pat užkirsti kelią panašių ligų formavimuisi ateityje.

Dar geresnė viso kūno sveikata

Sveikata yra didžiausias turtas, ypač vaikystėje. Nuo vaiko sveikatos priklauso jo tolimesnis augimas ir formavimasis. Laiku išsprendus ligų priežastis dar vaikystėje, vėliau vaikas sirgs mažiau ir jau būdamas suaugęs. Ir priešingai – apsileidimas gali turėti rimtesnių padarinių visai sveikatai.

Vaikų reumatologai atlieka bendruosius šlapimo ir kraujo tyrimus, sąnarių echoskopiją, radiologinius tyrimus, daro rentgeno nuotraukas – visa tai leidžia nustatyti tikslias diagnozes ir parinkti reikiamą gydymą.

Jeigu pastebite vaiko sveikatos sutrikimų, nedelsdami kreipkitės į profesionalius vaikų gydytojus. Patyręs reumatologas padės visais su raumenų bei kaulų sistema susijusiais klausimais.

KMI skaičiuotuvas