sveika.lt
Sveikata

Masažuoklis namuose – gražiai odai ir gerai savijautai

Masazuoklis-namuose-kodel reikia
Woman suffering back ache and complaining sitting on a couch in the living room at home

Gyvenime kiekvienas turi savo nusistatytus prioritetus, tačiau meilė sau neretai yra pamirštama ar nustumiama į šalį. Jei jaučiate, kad Jūsų judesiai suvaržyti, kad dėl nugaros skausmų sunku atsikelti iš lovos, o kartais, rodos, dėl nuovargio skauda visą kūną, pats laikas susimastyti apie savo sveikatą ir būdus, kaip ja pasirūpinti. O vienas iš tokių būdų – masažas.

Kūno masažas apima raumenų ir kitų minkštųjų audinių spaudimą, trynimą, tempimą ar žnaibymą rankomis ir pirštais, kartais naudojamos net alkūnės ir kojos – taip sumažinant varginančius skausmus ir įtampą. Masažas yra praktikuojamas jau tūkstančius metų, o procedūrų paklausa auga, nes vis daugiau sveikatos priežiūros įstaigų pripažįsta masažo naudą, todėl jis tampa viena iš gydymo plano dalių.

Dėl inovatyvių šiuolaikinių technologijų, dabar mes galime mėgautis įvairiomis masažo formomis neišeidami iš namų. Rinkoje gausu modernių masažuoklių, kurie padeda atpalaiduoti pavargusius raumenis, pagerina kraujotaką ir sukuria nedidelio SPA namų sąlygomis įspūdį. Visgi, kad būtų pasiektas geriausias efektas skaudantiems ir patinusiems raumenis, tinkamo elektrinio masažuoklio pasirinkimas yra labai svarbus.

Masažuokliai – sveikam kūnui ir sielai

Dažnu atveju žmonės masažuoklį griebiasi į rankas, kai pajunta nugaros, kaklo, ar kitų kūno vietų skausmą, tačiau dauguma iš mūsų nežino, kiek daug šis prietaisas gali padėti. Tai, kad masažuoklių pagrindinis tikslas yra malšinti skausmą ir atpalaiduoti įsitempusius raumenis, jau žinoma, tačiau šie prietaisai gali išspręsti kur kas daugiau problemų:

  • Masažas pagerina kraujotaką ir stimuliuoja limfinę sistemą, kuri yra atsakinga už tai, kad mūsų kūnas atsikratytų toksinų. Ši procedūra taip pat padeda sustiprinti imuninę sistemą, leidžia geriau atsigauti po minkštųjų audinių sužalojimų ir pagerina sąnarių lankstumą ir judrumą.
  • Dėl geresnės kraujotakos masažas taip pat gerina odos tonusą ir švytėjimą. Reguliariai atliekamas masažas gali padidinti kolageno gamybą, dėl to sumažėja raukšlių gylis ir naujų atsiradimo šansas, pagerėja odos elastingumas.
  • Vienas pirmųjų dalykų, kurį pastebėsite po masažo – atsipalaiduoja ne tik raumenys, bet ir Jūsų protas. Priežastis paprasta, kai kūnas yra varginamas įsitempusių raumenų, tai ne tik sukelia skausmus, bet ir suteikia stresą bei padidina nerimą. Fiziškai atpalaidavus raumenis, psichologiškai jausitės geriau ir net miegosite giliau.

Kokį masažuoklį rinktis?

Prieš renkantis masažuoklį, dėmesį vertėtų atkreipti į tai, kad rinkoje yra įvairių tipų prietaisų, kurie pasižymi skirtingomis funkcijomis ir galingumu. Be to, dalis masažuoklių naudojami tik vienai sričiai, o kita dalis prietaisų tinka net kelioms kūno vietoms, todėl tinkamai įvertinkite savo lūkesčius ir prietaisų parametrus bei pritaikomumą.

Artėjant šiltajam sezonui vis daugiau moterų susirūpina kūno formomis bei celiulito mažinimu, todėl specialūs masažuokliai gali padėti palaikyti nepriekaištingą kūną. Vienas iš populiariausių prietaisų – vakuuminis masažuoklis, kuris, pasitelkęs neinvazinę masažo techniką, siurbdamas pakelia odą ir pasiekia net giliausius audinių sluoksnius. Tokiu būdu prietaisas gali išlyginti odą ir mažinti matomą riebalinį sluoksnį nuo sėdmenų, šlaunų bei klubų.

Kojos atlieka didelį darbą kiekvieną dieną – nesvarbu, ar vaikštote, ilgai stovite ar mankštinatės, kojos gali tapti sunkiomis, patinusiomis ir sukelti didelį diskomfortą. Yra daugybė būdų, kaip namuose pailsinti pavargusias kojas, tačiau masažinės pėdų vonelės yra būtent tai, kas kone geriausiai padės atsipalaiduoti po darbingos dienos. Vonelės su vandens šildymo funkcija padės ne tik atpalaiduoti, bet ir suminkštinti kojas, o skirtingų intensyvumo lygių funkcijos prisitaikys prie Jūsų poreikių ir užtikrins maksimalų komfortą. Tie, kurie serga ligomis, kurioms gali padaryti neigiamą įtaką aukštesnės temperatūros vanduo, vonelę galima naudoti sausam kojų masažui.

Skundžiantis tam tikros srities nuovargiu ar skausmu, patariama įsigyti ne universalų, o specialiai tai vietai skirtą prietaisą. Pavyzdžiui, kaklo ir pečių masažuokliai, pėdų masažuokliai, pilvo raumenų elektrostimuliatoriai yra pritaikyti atlikti efektyvesnį masažą būtent toje kūno srityje. Jei visgi neturite didelių nusiskundimų, o prietaiso labiau norisi dėl malonių pojūčių – rinkitės universalų masažuoklį. Masažinės sėdynės yra itin mėgiamos tų, kurie daug laiko praleidžia sėdėdami, nes vienu prietaisu pasirūpinama keliomis kūno vietomis vienu metu, be jokių papildomų pastangų. Tokia sėdynė gali nuraminti įsitempusius sprando, nugaros, sėdmenų, galvos ir pečių juostos raumenis ir yra tinkamos naudoti darbo vietoje, namuose ir net automobilyje.

Jei kada lankėtės pas kineziterapeutą, gali būti, kad Jums buvo taikoma elektrostimuliacija. Dabar, šios procedūros veiksmingumu galite džiaugtis ir namuose. Siūlomi masažuokliai yra dviejų elektrostimuliacijos rūšių: EMS – kai žemos įtampos elektriniais impulsais verčia raumenis susitraukti ir taip stiprinti raumenis ir TENS, kai mažais elektros impulsais orientuojamasi į nervus, skaudančią vietą. Šios terapijos rūšys gali padėti pagerinti kraujo cirkuliaciją raumenų srityje, mažinti potrauminį ar pooperacinį skausmą, taip pat tinka reabilitacijai ir gali padėti stabdyti ir slopinti raumenų suglebimą. Vyresnio amžiaus žmonėms svarbu užsiimti fizinė veikla, kas neretai yra sudėtinga, o kartu patiriamas raumenų ir kaulų masės praradimas gali sumažinti mobilumą, gebėjimą judėti, todėl elektrostimuliaciniai prietaisai padeda treniruoti raumenis ir senyvo amžiaus žmonėms.

Shiatsu masažas namuose

Shiatsu yra masažo terapijos rūšis, kurios ištakos siekia Japoniją, o vėliau išplito Kinijoje ir Europoje. Pavadinimas, kilęs iš japoniško termino „pirštų spaudimas“, reiškia ritmišką spaudimą tam tikrose kūno vietose, judant iš vieno taško į kitą. Kaip ir taikant akupresūros metodą, atliekant Shiatsu masažą, dėmesys skiriamas toms kūno vietoms, kurios tarpusavyje yra susijungusios tam tikru ryšiu. Stimuliuodami šiuos taškus, terapeutai siekia skatinti gyvybinės energijos srautą, dar vadinamą chi, ir palengvinti gijimą. Pagal tradicinės kinų medicinos principus, chi srauto užsikimšimas gali sukelti daugybę ligų.

Shiatsu technika yra skirta žmonėms, kurie nori atsipalaiduoti, atsikratyti skausmo ir įtampos. Be teigiamos fizinės naudos, gaunama ir emocinė nauda – sumažinamas stresas, atpalaiduojamas ne tik kūnas, bet ir mintys, todėl manoma, kad ši terapinė procedūra gali turėti teigiamos įtakos net sergantiems depresija. Ši technika yra pritaikyta įvairiuose masažo prietaisuose. Pavyzdžiui, elektriniai kaklo ir pečių masažuokliai, pėdų masažuokliai su šia masažo technika suaktyvina kraujotaką, stimuliuoja probleminius taškus, todėl puikiai atpalaiduoja apsunkusį, pavargusį kūną ir sugrąžina jam lankstumą.

Naujausios masažuoklių funkcijos

Kiekvieno žmogaus laimės formulė gali būti skirtinga, tačiau pagrindinis jos elementas visada yra miegas. Jis padeda perkrauti kūną ir mintis, palaikyti gerą sveikatą ir sumažinti ligų riziką, tačiau dažnas iš mūsų skundžiasi miego sutrikimais. Rinkoje jau yra tokių priemonių, kurios prisideda prie gero miego savo funkcionalumu. Garsus vokiečių gamintojas Medisana siūlo raminančius garsus ir muziką tiesiai iš Medisana Sp100 pagalvės, kuri gali padėti pagerinti miego kokybę ir padėti lengviau užmigti. Pagalvės kamšalą sudaro „Memory“ putų užpildas, todėl nubusite be skausmo kakle ir pečių linijoje, gerai pailsėję.

Dar vieną naujovę, šilumos funkciją, šiuo metu galima rasti daugelyje naujausių masažuoklių, vieni iš jų – kaklo ir pečių masažuokliai. Ar tai būtų rankiniai, ar be žmogaus įsikišimo veikiantys prietaisai, tinkamai masažuojamos ir papildomai šilumos veikiamos vietos ne tik veiksmingai atpalaiduojamos ir numalšinamas raumenų skausmas, bet ir suaktyvinamas imunitetas, padedantis išlikti sveikiems. Šiluma ypač gali padėti artritu sergantiems žmonėms, kuriems skausmai suintensyvėja būtent šaltais ir drėgnais orais.

Naujausi pėdų masažuokliai ir vonelės yra pilnai automatizuoti ir siūlantys kelias skirtingas programas ar intensyvumo lygius. Pavyzdžiui, vonelės turi vandens šildymo funkciją, todėl galėsite nesirūpinti dėl vandens pakaitinimo ir išsirinkti Jums maloniausią temperatūrą. Kaip jau minėta, pėdų masažuokliai su integruotu Shiatsu masažu ne tik suaktyvina kraujotaką, atpalaiduoja pavargusias pėdas, bet ir stimuliuoja probleminius taškus, kurie suteikia harmonijos Jūsų vidinei, emocinei būsenai.

Sveikas gyvenimo būdas, geras miegas ir gebėjimas valdyti stresą yra tai, kas suteikia gyvenimui kokybę. Masažas malšina raumenų skausmus, padeda palaikyti imunitetą, gerina miego kokybę, tačiau neretai vietoje apsilankymo pas specialistus, pasirenkame poilsį namuose. Poilsis namuose gali tapti ne tik malonus, bet ir naudingas, jei įsigysite sau tinkamus masažo prietaisus, o Shiatsu masažą galite išbandyti net nenuvykus į Japoniją. Suaktyvėjusi kraujotaka, pašalinama raumenų įtampa, sumažinamas streso hormonų kiekis, pagerėjusi odos būklė ir dar begalės kitų teigiamų poveikių, įrodančių, kad tai yra puiki investicija į sveikatą.

1 komentaras

Spauskite čia, kad galėtumėte komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  • labai gerai turėti masažuoklį namuose tiems ekstra atvejams, kai reikia pagalbos čia ir dabar. aš turiu tą massage gun atsisiuntus iš ali, labai padeda po sporto. bet šiaip einu į masažus reaguliariai, nes neįsivaizduoju be to gyvenimo. galvojau net imti kursus sgakademija.lt masažuotojo..

KMI skaičiuotuvas