sveika.lt
Sveikata

Ar kompiuteris kenkia regėjimui?

Du vaikai žiūri į kompiuterį

Apie tai, kad kompiuteriai kenkia regėjimui, tikrai daugelis esame girdėję, tačiau kiek tame yra tiesos? Negalime sakyti, kad tai visiška teisybė, tačiau ir teigti, kad kompiuteriai akims nedaro jokios įtakos, taip pat būtų klaidinga. Tiesą sakant kenkia ne pats kompiuteris, tačiau nesaikingas naudojimasis juo. Kyla klausimas, kaip mes kenkiame akims ir ką galime padaryti naudodamiesi kompiuteriu, kad išvengtume žalos regėjimui?

Kokia ekrano įtaka?

Nepriklausomai nuo to, ar tai bus Dell, Asus, daugelio mylimi Apple kompiuteriai ar dar kiti, visų jų įtaka akims bus neigiama, jeigu į ekranus žvelgsime nesaikingai. Žiūrint į ekraną, ypatingai į smulkesnius elementus jame, akys yra įtemptos, kur kas rečiau mirksime, todėl taip praleidus daugiau laiko, natūralu, kad jos pavargsta ir gali sudirgti.

Ką jaučiame, kai akys žiūrėdamos į ekraną pavargsta?

Kaip minėjome, ilgiau žvelgiant į kompiuterio monitorių akys pavargsta nuo įtampos, tad jaučiame diskomfortą. Paprastai jis pasireiškia akių perštėjimu, ašarojimu, sausėjimu, akys gali parausti ar net atsirasti akių skausmas.

Ką daryti, kad ekrano įtaka akims būtų kuo mažesnė?

Pirmiausia, jei ilgai naudojatės kompiuteriu (kartais tai neišvengiama dėl mokslų ar darbo specifikos), tikslinga maždaug kas 20 minučių padaryti trumpas pertraukėles, kurių metu atlikti kelis akių mankštos pratimus. Platų jų pasirinkimą galite rasti internetinėje erdvėje, tad tiesiog pasirinkite, kurie bus tinkamiausi Jums.

Taip pat svarbu, kad tarp akių ir ekrano būtų atitinkamas atstumas, kuris neturėtų būti mažesnis kaip 16 cm.

Būtina paminėti ir tai, kad įsistebeiliję į ekraną, kaip teigiama, paprastai mirksime net tris kartus rečiau! Tai lemia akių sausėjimą, pastarasis susijęs su akių perštėjimu ir dirglumu. Tad dirbdami kompiuteriu nepamirškite, jog turite reguliariai mirksėti, kad akys būtų tinkamai drėkinamos.

Žymos

KMI skaičiuotuvas