sveika.lt
Sveikata

Kaip čiužinys gali pagerinti jūsų miego kokybę?

Galbūt manote, kad jums tinka bet koks miego paviršius, bet ar žinote, kokią įtaką čiužiniai turi jūsų miego kokybei ir galiausiai sveikatai?

Po ilgos, varginančios dienos mums iš tikrųjų reikia ir nusipelnome tik gero nakties poilsio. Tyrimai rodo, kad sveikas miegas gali optimizuoti mūsų organizmo regeneracines galias. Jau vien dėl šios priežasties turėtumėte kuo greičiau investuoti į gerą čiužinį.

Kaip čiužinys veikia jūsų miegą ir sveikatą?

Ramus miegas pašalina stresą ir nerimą

Miegant ant seno ir nepatogaus čiužinio gali padidėti stresas. Jei ir toliau miegosite netinkamai, tai gali turėti rimtų pasekmių. Galite jausti padidėjusį nerimą ar įtampą, todėl gali kilti nerimas. Ilgalaikis stresas ir miego sutrikimai gali sukelti depresiją ar kitas psichologines problemas.

Viso to lengvai išvengsite pasirinkę čiužinį, kuris labiausiai atitinka jūsų miego poreikius. Patogus čiužinys užtikrina ramų miegą, kuris sumažina stresą. Jis gerina nuotaiką ir skatina ramybę.

Tinkamas čiužinys sumažina diskomfortą ir skausmą

Kiekvieną kartą, kai ilgai gulite tam tikroje padėtyje, gravitacija žemyn ir čiužinio pasipriešinimas aukštyn gali lemti neteisingą kūno padėtį ir sukelti spaudimo taškus. Dėl to jaučiate skausmą, o judant skauda sąnarius. Miegant ant tokios prastos lovos dažnai skauda nugarą, klubus ir kaklą.

Aukštos kokybės čiužinys užtikrina tinkamą kūno atramą ir sveiką laikyseną miego metu. Jis palaiko jūsų stuburo linkius visose miego padėtyse. Geras čiužinys užtikrina tolygų svorio pasiskirstymą ir pašalina nereikalingą apkrovą kiekvienai kūno daliai. Ilgainiui geras čiužinys taip pat gali palengvinti arba gerokai sumažinti skausmą.

Senas čiužinys didina alergijos riziką

Senas čiužinys jūsų miegamajame labai prisideda prie alergijų susidarymo. Įsivaizduokite, kad čiužinio viduje gyvena šimtai erkučių, kurios minta jūsų negyvomis odos ląstelėmis, žmogaus riebalais ir dulkių dalelėmis.

Ar žinojote, kad dulkių erkutės yra pagrindinė astmos ir daugelio odos alergijų priežastis? Vieni iš dažniausių alergijos dulkių erkutėms simptomų yra pūlinukai, sausa oda, nosies užgulimas ir sloga.

Alergija kelia realią grėsmę žmonėms, kurių oda jautri arba kuriems gresia astma. Vyresnio amžiaus žmonėms, vaikams ar žmonėms, kurių imuninė sistema silpna, kyla didesnė rizika, todėl jiems reikia pasirūpinti naujais, alergijos nesukeliančiais čiužiniais. Naujo, mikrobams atsparaus čiužinio įsigijimas yra geriausias būdas išvengti alergijos. Dažnai jį valykite ir naudokite čiužinio apsaugas, kad sulaikytumėte dulkes.

KMI skaičiuotuvas