sveika.lt
Sveikata

Kaip dedami dantų implantai?

Šiuolaikinės technologijos suteikia daug naujų galimybių kone kiekvienoje gyvenimo srityje. Ne išimtis ir dantų implantologija, kurią pažeriamos inovacijos daro vis saugesnę, rezultatyvesnę bei patikimesnę. Procedūros sėkmę užtikrina ir atsakingai pasirinkta odontologijos klinika su šios srities profesionalais, ir gydytojo rekomendacijų laikymasis.

„Namų darbai“ prieš implantavimą

Dažnas svarbus procesas reikalauja atitinkamo pasirengimo. Prieš dantų implantavimo operaciją svarbu nerūkyti – bent 3 dienas. Taip pat tikslinga atlikti profesionalią burnos higieną. Gydytojas, savo ruožtu, įvertina, ar implanto įsriegimui pakanka kaulinio audinio.

Pirminė konsultacija apima ir paciento visos burnos ertmės panoraminę nuotrauką, jos įvertinimą, bendros sveikatos būklės analizę. Su pacientu aptariamas gydymas, kokie dantų implantai geriausi, implantologas pataria, kuriuos rinktis konkrečiu atveju. Verta paminėti itin aukštu prigijimo rodikliu (net 98–100 proc.) išsiskiriančius „Straumann“ implantus, neabejotinai vienus pažangiausių rinkoje ir atitinkančius išskirtinę kokybę. Naujausi šveicarų gamybos „Straumann“ implantai pelnytai vadinami vienu geriausių laimėjimų implantologijoje. Implantai „All-on-4“ užtikrina spartesnę bei drauge pigesnę netektų dantų atstatymo procedūrą. O siekiant mažesnės intervencijos, bet aukštų prigijimo rodiklių rekomenduojami mini dantų implantai.

Nors dantų implantavimas yra stipriai pažengusi procedūra, itin retais atvejais pasitaiko komplikacijų (implantai neprigyja), todėl implantologas pirminio susitikimo metu pacientą išsamiai supažindina ne tik su implantavimo  procedūros eiga, gydymu, bet ir galimomis komplikacijomis.

Dantų implantacija: kokie procedūros ypatumai?

Įprastai dantų implantacija trunka nuo keturių mėnesių iki pusmečio. Šiam laikotarpiui suplanuojami 4–5 apsilankymai odontologo kabinete, kurių metu atliekama ne tik chirurginė intervencija – implantavimas, bet ir danties ar kelių dantų protezavimas.

Esant tinkamoms aplinkybėms dantų implantų įsriegimui reikia vieno vizito. Kiek jis užtruks, priklauso nuo implantų skaičiaus (vieno implanto įsriegimas trunka iki pusvalandžio), taip pat ar reikalingas kaulo priauginimas, nereikalingų dantų šalinimas.

Antro apsilankymo, kuris suplanuojamas praėjus maždaug savaitei, metu pašalinami siūlai ir įvertinamas gijimas. Tai trumpas ir neskausmingas vizitas, po kurio implantams paliekama laiko prigyti – tai trunka iki pusmečio.

Implantams sėkmingai prigijus reikalingas protezavimas. Tad trečio vizito pas implantologą tikslas – dantenų suformavimas. Tam uždedama speciali detalė, kurią pacientas nešioja apie 2–3 savaites.

Susiformavus dantenoms laukia ketvirtas vizitas į implantologo kabinetą. Šio apsilankymo tikslas – dantų lanko atspaudas, reikalingas naujam danties vainikėliu pagaminti.

Penkto – dažnai ir paskutinio – vizito metu prie tinkamai prigijusio danties implanto pritvirtinamas naujas vainikėlis. Jei viskas pavyko sklandžiai, šiuo etapu sėkmingai baigiama danties ar kelių dantų implantacija. Implantologas pateikia rekomendacijas pacientui, kaip teisingai prižiūrėti dantų implantus iškart po procedūros ir ilgalaikėje perspektyvoje.

Implantai per vieną dieną?

Taip, tai – misija įmanoma! Momentinis implantavimas – procedūra, pasirenkama tada, kai reikalingas implantacijos spartumas. Procedūros metu implantas sriegiamas į ką tik pašalinto danties vietą. Ant implanto tvirtinamas laikinas dantis, o praėjus keliems mėnesiams jis pakeičiamas nuolatiniu vainikėliu. Momentinis implantavimas yra tikras išsigelbėjimas tiems pacientams, kurie nenori net trumpo laiko būti be danties. Per vieną dieną atlikta dantų implantacija garantuoja, jog nė dienos nereikės jausti diskomforto dėl tarpo tarp dantų.

Kiek kainuoja dantų implantacija?

Ne paslaptis, jog implantavimas – nemaža investicija, bet dažnai ji yra visam gyvenimui. Kokia bus tiksli dantų implantavimo kaina, priklauso nuo įvairių aspektų, todėl tikslią sumą Jums pasakys implantologas pirmosios konsultacijos metu.

Jei domina dantų implantacija Kaune ar kitame Lietuvos mieste, bet neturite pakankamai finansinių išteklių, galite pasinaudoti gydymo išsimokėtinai galimybe – pasitikslinkite, ar tokią suteikia Jūsų pasirinkta klinika. Sutaupyti dažnai padeda ir viena kita patraukli implantavimo paslaugos akcija.

KMI skaičiuotuvas