Dažnas nešiojantis akinius, nesvarbu ar tai būtų korekciniai, ar saulės akiniai, dėl jų valymo nesuka galvos. Pastebėjus nešvarumus ant akinių pasinaudojama tuo metu vilkimu drabužiu – į marškinius, palaidinę ar suknelę patrinami akinių lęšiai ir ramu. Pažįstama situacija? Svarbu suprasti, jog kaskart netinkamai valant akinius, jų paviršius yra braižomas. Kiekvienas įbrėžimas ne tik gadina estetinį akinių vaizdą, bet ir funkcionalumą. Tad paruošėme naudingus patarimus, kaip valyti ir nešioti akinius, kad jie puikiai tarnautų ir estetiškai atrodytų ilgus metus.
Kaip teisingai valomi, nešiojami ir laikomi saulės akiniai?
Ne paslaptis, jog kokybiški saulės akiniai yra būtini kiekvienam žmogui. Išskirtiniai saulės akiniai ir vasara – neatskiriamas duetas. Apsaugoti akis nuo kenksmingų saulės spindulių svarbu bet kuriuo metų laiku – tiek žiemą, tiek vasarą. Tad natūralu, jog įsigijus efektyviai akis apsaugančius, stilingus akinius nuo saulės norisi, kad jie tarnautų kuo ilgesnį laiką. Saulės akiniai tarnauja ilgiau jei yra tinkamai prižiūrimi. Saulės akiniai valomi panašiai kaip ir korekciniai akiniai. Visus nešvarumus, riebalų dėmes, pirštų antspaudus efektyviai pašalinsite naudodami drungną vandenį, švelnų rankų muilą ar neagresyvų indų ploviklį. Nusausinimui taip pat reikėtų rinktis specialias šluostes, kurios leistų saugiai nuvalyti akinių stiklus, jų nesubraižant. Vis tik saulės akinių priežiūra turi tam tikrų niuansų. Kadangi saulės akiniai dažniausiai yra naudojami lauke, kelionėse, reikia žinoti ne tik tai, kaip juos valyti, bet ir tai, kaip nešioti bei kur laikyti.
- Nedėkite ant galvos. Yra daugybė priežasčių, kuomet išėjus į lauką prireikia nusiimti akinius nuo saulės, o juos nusiimant labai dažnai kyla pagunda užsidėti saulės akinius ant galvos. Tokį įprotį kritikuoja ne tik stiliaus žinovai. Taip elgtis nedera ir dėl to, jog laikui bėgant neišvengsite saulės akinių deformacijos. Nuolat dedant akinius nuo saulės ant galvos, akinių kojelės išsiklaipys, tad pastebėsite, kad akiniai ims slysti nuo veido, tarsi būtų per dideli. Todėl nusprendus nusiimti, saulės akiniai dedami į dėklą, taip užtikrinamas saugumas, funkcionalumas ir ilgaamžiškumas.
- Nelaikykite ant automobilio prietaisų skydelio. Sugadinti akinius nuo saulės rizikuojama ir tuomet, kai jie yra paliekami ant automobilio prietaisų skydelio. Atminkite, saulėtą dieną prietaisų skydelis yra pati karščiausia vieta automobilyje. Tad nuolat laikant šioje vietoje akinius, nereikėtų nustebti, jog dėl karščio poveikio akinių rėmeliai laikui bėgant praras savo įprastą formą.
Kaip turėtų būti valomi korekciniai akiniai?
Kokybiški korekciniai akiniai yra investicija į geresnį regėjimą. Tačiau norint puikiai matyti nepakanka tik akinius įsigyti. Taip pat labai svarbu juos tinkamai valyti. Normalu, kad kasdien nešiojant akinius ant jų atsiranda įvairių nešvarumų – dulkelių, pirštų antspaudų ir kt. Visi šie nešvarumai trukdo geram regėjimui, tad būtina juos pašalinti. Kaip teisingai valyti akinius, kad jie būtų ne tik švarūs, bet ir išliktų nesusibraižę bei funkcionalūs? Pasinaudokite šiais patarimais.
- Visų pirma, nuplaukite. Šiuo metu galima įsigyti pačių įvairiausių priemonių, skirtų akinių valymui – tai ir specialūs purškikliai, ir medžiaginės servetėlės, ir kt. Tačiau akinių švara galima pasirūpinti ne ką mažiau veiksmingai bei saugiai naudojant tik vandenį. Svarbu žinoti, jog akinius reikia plauti drungname vandenyje, nes per karštas vanduo gali pažeisti akinių apsauginį sluoksnį. Jei ant akinių stiklų yra riebalų dėmių, vien vanduo šių nešvarumų gali nepašalinti. Tokiu atveju reikėtų naudoti vos pora lašelių švelnaus rankų muilo ar neagresyvaus indų ploviklio. Išmuiluoti vertėtų ne tik stiklus, bet ir akinių rėmelius, kurie taip pat kaupia nešvarumus. Korekcinius akinius rekomenduojama plauti bent kartą per dieną, tuomet lęšiai išliks optimalios būklės ir savo funkcionalumu džiugins ilgą laiką.
- Tinkamai nusausinkite. Geriausia nuplovus akinius yra leisti jiems išdžiūti. Taip išvengsite dulkių ar purvo dalelių patekimo ant lęšių. Jei neturite galimybės leisti džiūti akiniams patiems, tuomet vandeniu nuplautus akinius gerai nupurtykite, apžiūrėkite ar neliko nešvarumų ir tik tuomet imkitės jų sausinimo. Akinių sausinimui niekada nenaudokite popierinių rankšluosčių ar servetėlių, nes šios medžiagos gali subraižyti lęšius. Geriausia rinktis specialią šluostę, kuri įprastai pridedama perkant akinius. Jei tokios šluostės neturite, tuomet stiklų nusausinimui rinkitės minkštą, švarią, nepūkuotą šluostę, kurią skalbiant nenaudojate minkštiklio.
Savaime suprantama, jog niekas nenešioja korekcinių akinių 24 valandas per parą. Tad nusiimant akinius būtinai tai darykite abejomis rankomis. Dažnai nuimant akinius viena ranka, rizikuojama tuo, jog laikui bėgant akinių kojelės atlaisvės bei deformuosis, tad akiniai taps per laisvi ir kels diskomfortą. Tuomet, kai nenešiojate akinių, laikykite juos ne ant naktinio staliuko, ne ant rašomojo ar darbo stalo, o specialiame akinių dėkle. Laikant akinius dėkle, juos apsaugosite ne tik nuo dulkių bei nešvarumų, bet ir nuo susibraižymo, susilankstymo ar sulūžimo.
Kada laikas keisti turimus akinius?
Tinkama korekcinių ir saulės akinių priežiūra būtina tam, kad kuo ilgesnį laiką būtų galima džiaugtis savo funkcijas puikiai atliekančiais akiniais. Skiriant pakankamai dėmesio akinių priežiūrai mylimi saulės akiniai gali tarnauti tikrai ne vienerius metus. O kaip korekciniai akiniai? Nešiojant korekcinius akinius, akių patikra turi būti atliekama bent kartą metuose. Profesionalūs akių tyrimai padeda nustatyti bet kokius regėjimo pokyčius ir leidžia akių gydytojui paskirti tinkamiausius akinius tam, kad nekiltų jokių su suprastėjusiu regėjimu susijusių bėdų. Žinoma, nėra vienos taisyklės, nurodančios, jog korekciniai akiniai gali tarnauti tik vienerius metus. Kiekviena situacija yra itin individuali, tad akiniai gali tarnauti ir ilgiau, ir trumpiau. Svarbiausia sekti ženklus, kuriuos siunčia akys. Dažniausiai pasitaikantys ženklai, rodantys, jog nešiojami korekciniai akiniai nebetinka yra pasikartojantys galvos skausmai, akių nuovargis, neryškus matymas bei nuolatinis noras prisimerkti. Pajutus bent vieną iš šių simptomų svarbu kreiptis į specialistus, kurie profesionaliai įvertins situaciją, patobulins akinių receptą ir prireikus paskirs naujus akinius.
Kruopščiai prižiūrėsite, ilgą laiką turėsite
Nepaisant to, ar akiniai jums reikalingi kaip priemonė tam, kad ryškiau matytumėte pasaulį, ar tam, jog efektyviai apsaugotumėte akis nuo saulės spindulių ir stilingai papuoštumėte savo įvaizdį, į jų priežiūrą negalima žiūrėti pro pirštus. Kasdien plaukite akinius drungnu vandeniu, nuvalykite juos specialiai tam skirta šluoste, laikykite akinių dėkle, tuomet būsite tikri, jog akiniai yra maksimaliai apsaugoti už ką liks dėkingos tiek jūsų akys, tiek piniginė.
Komentuoti