sveika.lt
Sveikata

Kaip užtikrinti kokybišką miegą kūdikiui?

Nuo pirmųjų vaiko gyvenimo akimirkų tėvai jam nori visko, kas geriausia, švelniausia, kokybiškiausia ir sveikiausia. Nenuostabu, jog daug dėmesio skiriama kokybiškam vaiko miegui – vienam esminių veiksnių, tiesiogiai susijusių su mažylio sveikata, augimu ir puikia savijauta. Kūdikio lovytė prie lovos, saugumą garantuojanti lovelė, natūralių audinių patalynė – trijulė, į kurią privalu žvelgti atsakingai, jei linkime kūdikiui ramaus ir sveiko miego.

Kur statyti kūdikio lovytę?

Svarstydami, kurioje kambario vietoje įkurdinti kūdikio lovelę, atsižvelkite į tai, jog svarbiausia, kad mažylis būtų kuo arčiau Jūsų – taip galėsite saugoti jo miegą ir sparčiai suteikti pagalbą, meilę, kai to prireikia. Atsižvelgiant į tai, kūdikio lovytė prie tėvų lovos yra geriausia pozicija šiam baldui miegamajame.

Nors mamos ir tėčiai paprastai miega labai jautriai, visgi nuovargis, atsirandantis besirūpinant kūdikiu, kartais lemia, jog įmingama giliau, o tada išgirsti vaiką tampa sunkiau. To išvengsite, jei mažylio lovelė bus įsikūrusi šalia jūsiškės.

Kūdikio lovytė: kas užtikrina saugumą?

Saugumo aspektas, žinoma, yra vienas reikšmingiausių. Jį užtikrina patikimas lovytės gamintojas, saugios ir kūdikiui nekenksmingos medžiagos, naudojamos baldo gamybai, bei lovytės konstrukcijos tvirtumas ir stabilumas.

Kalbant apie medžiagas, tai medinė vaikiška lovytė bus geriausias pasirinkimas. Daugeliui ne paslaptis gerosios medienos savybės – tai sveika, ekologiška medžiaga, neišskirianti jokių kenksmingų dalelių į aplinką. Negana to, mediena užtikrina jaukumą, šilumą, nealergizuoja.

Rinkdamiesi vaikišką lovytę įsitikinkite, kad naudotos kokybiškos medžiagos bei tvirtinimo elementai, lovytė stovi stabiliai, pajudinus negirdėti girgždėjimo ar kitų įtartinų garsų, leidžiančių daryti prielaidą, jog baldas nėra patvarus. Medienos apdailai naudojamos medžiagos – dažai ar lakas – turėtų būti ekologiški, pagaminti ne tirpiklių pagrindu.

Patalynė – sveikam ir kokybiškam miegui

Ne mažiau nei lovytė yra svarbi ir vaikiška patalynė. Būtent ji turi tiesioginį kontaktą su jautria kūdikio odele jam miegant – tai pagrindžia audinio reikšmę. Kūdikiams rinkitės tik natūralių audinių patalynę, pavyzdžiui, puikus pasirinkimas bus medvilnė – ji švelni, maloni liesti, nealergizuoja ir nedirgina gležnos mažylio odelės.

 

1 komentaras

Spauskite čia, kad galėtumėte komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  • Tikra tiesa, kad vaikiški daiktai privalo būti natūralūs. Juk vaikučiai dar tokie pažeidžiami ir jautrios odelės, jų patalynė ir kiti daiktai turi būti ypač kokybiški ir kuo mažiau nenatūralūs.

KMI skaičiuotuvas