sveika.lt
Grožis

Minimalistinis interjeras namuose: kokius baldus rinktis?

Minimalistinio stiliaus interjere daug dėmesio skiriama kokybei, praktiškumui bei funkcionalumui. Kuriant tokio stiliaus interjerą, dažnai vadovaujamasi principu – mažiau yra daugiau. Stengiamasi vengti bet kokio perteklinio daiktų naudojimo. Jeigu jus žavi minimalistinis interjeras, tačiau nežinote kokius baldus pasirinkti, šiame straipsnyje pateiksime keletą naudingų patarimų.

Spalvos

Minimalistiniam interjerui dažniausiai yra būdingos neutralios spalvos, siekiant namuose kurti harmoniją. Spalvų paletę įprastai sudaro balti, smėlio, pilki, juodi atspalviai. Šie tonai yra švaraus, gaiviai atrodančio interjero dalis, suteikianti namams ramybės pojūtį. Todėl rekomenduojama, jog tokio tipo atspalviai atsispindėtų ir jūsų pasirinktuose balduose. Tačiau, norint namams suteikti daugiau gyvybingumo bei šiek tiek žaismingumo, galima įsigyti kelis ryškesnius baldus ar įdomią interjero detalę.

Audiniai

Tinkamo baldų audinio pasirinkimas yra vienas svarbiausių aspektų kuriant minimalistinio stiliaus interjerą. Dažnai pasitelkiami skirtingų tekstūrų audiniai, tokie kaip oda, kailis, medvilnė, veliūras. Natūralios, panašių atspalvių medžiagos su kontrastingomis tekstūromis interjerui suteikia daugiau išskirtinio žavesio bei jaukumo. Tokio tipo interjere ypač svarbu detalės, todėl renkantis audinius, taip pat rekomenduojama atsižvelgti į audinio raštą, baldų formą, linijas.

Kokybė

Minimalistiniame interjere daug dėmesio skiriama kokybei. Geriau turėti mažiau, bet investuoti daugiau į labiausiai reikalingus, kasdien naudojamus baldus. Tokiu būdu siekiama sukurti ne tik estetišką, bet ir patogią gyvenamąją erdvę. Nors kokybiškų baldų kaina įprastai yra didesnė, investuokite daugiau bent į keletą baldų, kurie jums yra svarbiausi, pavyzdžiui, miegamojo lova, svetainės sofa ar kavos staliukas.

Funkcionalumas

Renkantis baldus, taip pat svarbu atkreipti dėmesį į funkcionalumą. Toks baldų tipas gali būti naudingas tuo atveju, jeigu jūsų būstas nėra itin erdvus. Dažniausiai naudojami daugiafunkciniai ar transformuojami baldai, kurie yra praktiški ir sutaupo vietos namuose. Tai gali būti nedidelis svetainės staliukas, kuris išsiskleidžia ir tampa dideliu valgomuoju stalu, arba spinta-lova.

Minimalistinio stiliaus kokybiški baldai Vilniuje, Kaune bei kituose Lietuvos miestuose laukia jūsų! Neskubėkite ir rinkitės kokybiškus baldus, kurie labiausiai atitiks jūsų asmeninius poreikius bei derės prie namų interjero. Jeigu trūksta daugiau informacijos ir sunku pasirinkti, verta pasikonsultuoti su interjero dizaino ekspertais, kurie mielai jums padės.

KMI skaičiuotuvas