sveika.lt
Sveikata

Vasaros vaistinėlė: ką svarbu turėti su savimi?

Vasara – laikotarpis, kai turėdami laisvo laiko neužsibūname namuose, ieškome būdų, kaip patirti kuo daugiau šiltojo sezono malonumų. Šiuo laikotarpiu dažniau keliaujame, leidžiame laiką sodybose, prie ežero, miško ir panašiai. Žinoma, vasara nėra tik saulės, malonaus vėjo ir šilumos derinys – neretai nutinka įvairių nenumatytų įvykių. Tad labai svarbu, kokius reikmenis turėsite savo kosmetikos krepšelyje ar vaistinėlėje. Kuo verta pasirūpinti iš anksto?

Apsauga nuo saulės

Kad ir kaip džiugina maloni temperatūra ir saulė, savo odą vasaros metu reikia ypač saugoti. Tam padės kremai, turintys apsaugą nuo kenksmingų saulės spindulių. Šių priemonių asortimentas gana didelis, todėl, jeigu sunku pasirinkti geriausią variantą, pasikonsultuokite su vaistininkais. Be to, kremai nuo saulės vaikams įprastai turi turėti didesnį SPF.

Dezinfekcinės priemonės rankoms

Nenuostabu, kad ypatingą dėmesį reikia skirti rankų švarai. Tikėtina, kad šiandien rankų higiena tampa vis didesniu įpročiu. Labai svarbi priemonė, kuria reikia papildyti savo vaistinėlę ar kosmetinę ir visuomet turėti – rankų dezinfekantas. Jis labai praverčia, kai nėra galimybės prireikus nusiprausti.

Jeigu esate linkę į alergijas

Vasara yra tas metas, kai alergiškiems žmonėms yra daug daugiau rizikos susidurti su nemalonumais. Pavyzdžiui, šiltuoju laikotarpiu daugelis nemažą laiko dalį praleidžia gryname ore ir įprastai neišvengia įkyrių vabzdžių: uodų, erkių, bičių ir kt. Tokiu atveju pravartu į savo svarbiausių priemonių krepšelį įsidėti vabzdžius atbaidantį purškalą. Jeigu turite vaikų, svarbu sužinoti, kokia priemonė tinkama naudoti ir jiems. Visas panašaus pobūdžio priemones būtina naudoti atsižvelgiant į nurodytas instrukcijas.

Kitas svarbus dalykas – alergiškiems vabzdžių įkandimams būtina turėti adrenalino švirkštus.

Reikiami vaistai ir priemonės traumoms

Keliaujant ir užsiimant aktyvia veikla, kartais ištinka netikėtos traumos: sumušimai, nubrozdinimai, sutrenkimai ir kt. Tokiu metu pravers vaistinėlėje esantys tvarsčiai, pleistrai, dezinfekcijai skirti reikmenys bei įvairūs tepalai, geliai, kurie sumažina tinimą ir skausmą.

Ne mažiau svarbu pasirūpinti ir vaistais, jei kelionės ar išvykos metu staiga imtų kamuoti karščiavimas, skausmai, skrandžio ar kiti virškinimo sutrikimai, akių perštėjimas ir sausumas. Pasiimkite tokius preparatus, kuriuos įprastai naudojate. Svarbiausia apgalvoti įvairias galimas situacijas.

Be abejo, vasaros laikotarpiu, ypač kelionių metu, svarbu per daug neatsipalaiduoti ir atkreipti dėmesį į mitybą bei suvartojamą skysčių kiekį. Atminkite, kad kaitriomis dienomis vandens reikia gerti dar daugiau nei įprastai! Esant kaitrai, būtinai dėvėkite galvos apdangalus. Tik rūpindamiesi savo bei artimųjų savijauta, ramiai džiaugsitės tuo, ką dovanoja vasaros sezonas.

KMI skaičiuotuvas