Limfodrenažinis masažas buvo sukurtas XX a. 4 dešimtmetyje, Prancūzijoje, tačiau tik pastaraisiais metais stebimas sparčiai augantis susidomėjimas šio masažo technikomis visame pasaulyje. Žinoma, taip yra ne be priežasties – limfodrenažiniai masažai progresuoja ir atsiranda vis daugiau įrodymų apie teigiamą jų poveikį grožiui, sveikatai bei bendrai savijautai.
Šiame straipsnyje aptarsime, kaip veikia limfodrenažinis masažas ir kokiais atvejais šios procedūros vertėtų vengti.
Kas yra limfodrenažinis masažas?
Limfodrenažinis masažas yra grožio bei sveikatinimosi procedūra, kurios metu yra veikiama organizmo limfinė sistema, atsakinga už organizmo detoksikaciją bei imuniteto būklę. Taikant limfodrenažinio masažo technikas, stimuliuojama kraujotaka ir limfos tekėjimas, tokiu būdu spartinant toksinų ir kitų nereikalingų medžiagų apytakos produktų šalinimąsi iš organizmo.
Dėl kraujotakos stimuliavimo ir paspartinto toksinų šalinimo, limfodrenažinis masažas gali itin teigiamai veikti organizmo būklę – nuo celiulito sumažėjimo, odos stangrėjimo, iki palengvėjusio skausmo ar tam tikrų ligų simptomų sumažėjimo, imuniteto sustiprėjimo.
Limfodrenažinis masažas SPA gydymo klinikose gali būti atliekamas tiek rankomis, tiek specialiais aparatais, švelniai manipuliuojant visą kūną arba tam tikras kūno vietas. Profesionaliai atliekamo limfodrenažinio masažo metu neturėtų būti jaučiamas skausmas ar odos paraudimas, nebent lengvas odos įtempimas. Procedūros trukmė įprastai svyruoja nuo 30 minučių iki 1 valandos. Prieš ir po procedūros rekomenduojama išgerti pakankamą kiekį vandens.
Limfodrenažinis masažo poveikis (pavyzdžiui, tinimo sumažėjimas, odos pastangrėjimas) pasireiškia jau po pirmos procedūros, tačiau norint ilgalaikio rezultato, rekomenduojama atlikti procedūrų kursą, įtraukiant ir kitas odos ar organizmo būklės gerinimo priemones. Pavyzdžiui, siekiant, kad limfodrenažinis masažas padėtų sulieknėti, svarbu sureguliuoti mitybą bei fizinį aktyvumą.
Kam naudingas limfodrenažinis masažas?
Limfodrenažinis masažas rekomenduojamas suaugusiems vyrams ir moterims, norintiems pagerinti limfinės sistemos veiklą ir bendrą organizmo būklę. Nustatyta, kad šis masažas ypač naudingas žmonėms, susiduriantiems su lėtiniu nuovargiu, padidėjusiu skysčių kaupimusi organizme (dėl ko, pavyzdžiui, dažnai tinsta kojos ar rankos), padidėjusiais limfmazgiais, randais ar patinimais po tam tikrų operacijų, nusilpusiu imunitetu, staigiu svorio augimu, išryškėjusiu celiulitu.
Limfodrenažinis masažas gali tapti įvairių kraujotakos ir limfinės sistemos ligų, antsvorio, celiulito, svorio augimo prevencine kompleksine priemone. Ši procedūra ypač rekomenduojama dirbantiems sėdimą darbą, mažai judantiems.
Studijos rodo, jog limfodrenažinis masažas taip pat gali palengvinti šių ligų simptomus: reumatoidinis artritas, lėtinis venų nepakankamumas (varikozė), fibromialgija ir kt.
Atkreipiame dėmesį, jog prieš išbandant limfodrenažinį masažą, vertėtų pasikonsultuoti su savo gydytoju ar kitu kvalifikuotu specialistu. Kaip ir kitos terapinės ar SPA procedūros, limfodrenažinis masažas turėtų būti atliekamas patyrusio ir profesionalaus terapeuto pagalba.
Limfodrenažinis masažas atliekamas rankomis
Rankomis atliekamas limfodrenažinis masažas yra tradicinis limfinės sistemos masažavimo būdas. Jo metu švelniais ir lėtais rankų judesiais masažuojamos specifinės kūno vietos limfos tekėjimo kryptimi (pavyzdžiui, nuo pėdų iki kirkšnies). Tam gali būti pasitelkiami įvairūs manipuliaciniai rankų judesiai, nenaudojant jokių losjonų, kremų ar aliejų.
Limfodrenažinis masažas rankomis populiarus dėl to, kad jo metu gali būti masažuojamos atskiros kūno vietos (pavyzdžiui, masažas atliekamas tik kojoms, rankoms arba veidui). Tokiu būdu galima užtikrinti, kad limfodrenažinio masažo poveikis (suaktyvinta kraujotaka, subalansuotas kūno skysčių judėjimas, paskatintas metabolizmas, toksinų šalinimas) pasireikš tik tam tikroje kūno dalyje, išvengiant šio poveikio kitose kūno dalyse. Šis masažavimo tipas taip pat dažnu atveju yra pigesnė masažo alternatyva.
Limfodrenažinis masažas aparatu
Limfodrenažiniai masažai gali būti atliekami ir specialiais limfodrenažiniais aparatais, kurie dažniausiai taikomi siekiant palengvinti atitinkamų ligų simptomus, paskatinti gijimą po operacijų. Taip pat limfodrenažiniai masažai aparatu gali būti taikomi ir norint padailinti kūno linijas, sumažinti celiulitą.
Limfodrenažinis masažas aparatu nuo masažavimo rankomis iš esmės skiriasi tuo, kad aparatu yra išvengiamas specialisto tiesioginis kontaktavimas su kliento oda.
Limfodrenažinis masažas Vilniuje, klinikoje „Sugihara“ yra atliekamas ZEMITS LipoMax aparatu ir kūno kostiumu, kuriuo apsivilkus yra apgaubiamas kūnas – rankos, krūtinė, liemuo, nugara, sėdmenys, kojos. Taip išgaunamas tolygus ir efektyvus kūno masažavimo poveikis. Specialistui reguliuojant masažo intensyvumą ir programą, su ZEMITS LipoMax kūno kostiumu galima išgauti norimą efektą.
Tam, kad įsitikintumėte, kurį masažavimo būdą rinktis – aparatu ar rankomis, – geriausia pasikonsultuoti su gydytoju ar specialistu, kuris įvertintų individualią jūsų kūno audinių būklę ir siekiamą rezultatą.
Limfodrenažinis masažas ir presoterapija
Presoterapija yra viena iš pagrindinių limfodrenažinio masažo rūšių arba procedūrų, atliekančių limfos drenažą specialiu aparatu. Presoterapija ypač efektyviai stimuliuoja kraujotaką ir limfos tekėjimą, todėl potencialiai gali padėti sulieknėti, sumažinti skausmą, tinimą ir paspartinti natūralius organizmo valymosi procesus.
Presoterapijos metu yra pasitelkiamas oro slėgio aparatu pripučiamas kostiumas, kuris ritmingais judesiais (atkartojančiais masažavimą) suspaudžia ir atpalaiduoja „aprengtas“ kūno vietas – rankas, kojas, pilvą ar visą kūną. Presoterapijos metu yra išgaunamas stiprus limfodrenažinio masažo efektas, tuo pačiu po procedūros sukeliant viso kūno atpalaidavimo pojūtį.
Reguliariai atliekamos presoterapijos procedūros taip pat stangrina odą ir mažina celiulitą, stiprina imunines funkcijas. Presoterapija praktiškai neturi šalutinių poveikių, nebent yra atliekama turint sveikatos kontraindikacijų (širdies ligų, cukrinį diabetą, karščiuojant ir kt.) arba nepatyrusio, nekvalifikuoto specialisto, netinkamai nustatančio aparato veikimo režimą.
Kam nerekomenduojamas limfodrenažinis masažas?
Nors limfodrenažinis masažas yra pakankamai saugus, dažniausiai jis nerekomenduojamas sergantiems širdies ligomis, epilepsija, inkstų nepakankamumu, tromboze, infekcijomis, turintiems kraujo krešulių, piktybinių navikų. Taip pat limfodrenažinis masažas vengtinas po tam tikrų operacijų ir nėštumo metu.
Turint kitų ligų ar susiduriant su išvardytais sveikatos sutrikimas bei pokyčiais, svarbu pasikonsultuoti su savo gydytoju, kad įsitikintumėte, ar limfodrenažinis masažas jūsų atveju yra saugus.
Komentuoti