sveika.lt
Sveikata

Lytinė sveikata po gimdymo: ginekologės patarimai

Gimdymas labai pakeičia poros gyvenimą. Juk šeima pasipildo nauju šeimos nariu, tad labai svarbu, kad bandant prisitaikyti prie jo būtų išlaikoma harmonija tėvelių santykiuose. Visiškai normalu, kad po gimdymo kurį laiką moterims nesinori mylėtis, taip dažniausiai nutinka yra dėl hormonų disbalanso. Visgi, jeigu tai trunka labai ilgai – verta pasitarti su savo ginekologu.

Daugiau drėgnumo

Dėl hormonų disbalanso, dažniausiai po gimdymo moters makštis yra labai sausa. Taigi, užsiimant lovos žaidimais siūlome nepamiršti pasirūpinti lubrikantais, kurie gali padėti išvengti bet kokio galimo diskomforto. Prekybos vietose rasite labai daug ir įvairių, tačiau pirmiems kartams labiausiai siūlome natūralius, ekologiškus.

Tinkamos apsaugos priemonės

Mitas, kad žindančios moterys negali pastoti. Tikrai gali, nes žindymas nėra kontracepcijos priemonė. Svarbu, kad po gimdymo vėl užsiimant lytiniu gyvenimu – būtų naudojamos tinkamos apsaugos priemonės. Tam puikiai tinka Durex lubrikantas ir Durex Extra Safe prezervatyvai. Labai dažnai jie yra papildomai lubrikuoti, tad nereikia jokios kitos priemonės, kad lovos žaidimai keltų tik geras emocijas. Ypač moterims, kurioms labai dažnai patys pirmi kartai po gimdymo – nemalonūs. Visgi, su tinkamomis priemonėmis ir vyro supratimu išvengsite tokių negatyvių pasekmių.

Savo kūno vertinimas

Daugelis moterų po gimdymo nebemyli savo kūno. Tai yra blogai. Juk jos kūnas atlikti labai didelį ir labai rimtą darbą, tad reikia jam padėkoti ir, žinoma, iš naujo pamilti. Jis yra nuostabus, tad nereikia savęs gėdytis. Juk dažniausiai pačios moterys drovisi, tačiau vyrams jų mylimų moterų kūnai yra patys gražiausi.

KMI skaičiuotuvas