sveika.lt
Sveikata

6 Faktai apie suaugusiųjų gydymą fluoridu

Odontologė moteris

Fluoro procedūros puikiai žinomos vaikų odontologams, bet ar žinojote, kad gydymas fluoru naudingas ir suaugusiesiems? Norime, kad visi sužinotų apie fluoro naudą suaugusiesiems, todėl pasikalbėjome su burnos higienistais ir pateikėme dažniausiai pasitaikančius faktus apie gydymą fluoru. Pamatysite, kad tai turi daug naudos ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.

Faktai apie gydymą fluoridu

  1. Fluoridas tai natūralus mineralas, kurio galima rasti vandenyje, dirvožemyje ir net ore.

  2. Fluoras padeda išvengti vaikų ir suaugusiųjų dantų ėduonies, nes iš naujo mineralizuoja susilpnėjusius dantų paviršius. Stiprus emalis tampa atsparesnis maisto ir gėrimų rūgščių poveikiui.

  3. Fluoridas gali būti vartojamas vietiškai arba nuryjamas (sisteminiu būdu). Dažnai kalbama apie geriamajame vandenyje aptinkamą fluoridą. Kai kuriuose Lietuvos miestuose vandens fluoro kiekis nuolatos stebimas ir kuomet natūraliai jo nepakanka, vanduo fluoridu praturtinamas dirbtiniu būdu. Gerti fluoru praturtintą vandenį nepaprastai svarbu dantims formuojantis, nes tuomet emalis susiformuos stipresnis ir bus atsparesnis ėduoniui. Vietiškai naudojamo fluoro galima įsigyti įvairių formų, pavyzdžiui, be recepto parduodamų skalavimo skysčių ir dantų pastos. Vietinio poveikio fluoro putų, gelių ar lako taip pat galite gauti odontologijos kabinete.

  1. Fluoro procedūros gali būti naudingos net suaugusiesiems. Paprastai fluoro procedūros skiriamos ir atliekamos vaikams, tačiau naudingos gali būti ir vyresniems. Kaip ir vaikai, suaugusieji taip pat dažnai vartoja saldžius ir rūgščius gėrimus bei užkandžius, todėl jų emalis gali būti dar labiau susilpnėjęs.
  2. Odontologo kabinete atliekamos fluoro procedūros ypatingai naudingos, nes pasižymi didesne koncentracija lyginant su produktais, kuriuos galite nusipirkti parduotuvėje. Tokios procedūros gali suteikti danties struktūrai reikiamą mineralų kiekį, kad sustiprintų susilpnėjusias vietas ir sumažintų jautrumą. Aptarkite savo individualius poreikius savo odontologijos klinikoje, kad nuspręstumėt, ar jums būtų naudingas gydymas fluoru.

  3. Yra daug priežasčių, dėl kurių odontologas rekomenduoja gydymą fluoridu. Jei turite didelę ėduonies atsiradimo riziką ir (arba) jautrumą, maitinatės daug cukraus ir (arba) rūgščių medžiagų turinčiu maistu, jums trūksta reguliarios dantų priežiūros, vartojate tam tikrus vaistus, jaučiate sausumą burnoje ar turite ėduonies, pasitarkite su savo odontologų komanda dėl fluoro naudojimo emaliui stiprinti.

Nesvarbu, kiek laiko praėjo nuo paskutinio apsilankymo pas odontologą, Švento Kristoforo odontologijos klinikos odontologų komanda visada pasirūpina jūsų burnos sveikata. Jei manote, kad jums gali būti naudingas gydymas fluoru, užsiregistruokite vizitui jau šiandien.

KMI skaičiuotuvas