sveika.lt
Sveikata

Ką daryti, jeigu kompiuterio baterija per greitai išsikrauna?

Pernelyg greitai išsikraunanti kompiuterio baterija gali nemenkai apsunkinti kasdienybę. Susidūrus su tokia problema, vertėtų kreiptis į specialistus. Laptofix dirbantys profesionalai įvertins Jūsų kompiuterio būklę bei nustatys priežastį, dėl kurios šis nuolat išsikrauna. Kita vertus, jeigu norite mėginti su tuo susitvarkyti savarankiškai, svarbu atsiminti kelis pagrindinius aspektus. Tad, ką daryti, jei kompiuterio baterija išsikrauna pernelyg greitai?

Kaip pastebėti kompiuterio baterijos gedimą?

Egzistuoja tam tikri ženklai, rodantys, jog kompiuterio baterija greičiausiai jau yra sugedusi. Tokiu atveju, vertėtų kreiptis į profesionalus bei spręsti susidariusią situaciją. Tad, į kokius aspektus atsižvelgti svarbiausia?

Apie baterijos gedimą dažnai simbolizuoja pastarosios išsipūtimas. Be jokios abejonės, tai gali rodyti ir visiškai nesikraunantis kompiuteris. Tačiau, pirmiausiai svarbu išbandyti kitą kroviklį – galbūt problema yra būtent jame. Apie neveikiančią bateriją signalizuoja ir tokie aspektai, kaip per greitas procentų mažėjimas ar lėtas krovimasis.

Ką daryti, jog baterija laikytų ilgiau?

Egzistuoja nemažai aspektų, kaip galite išlaikyti baterijos gyvybingumą kasdieniame kompiuterio naudojime. Pirmiausiai rekomenduojama primažinti ekrano ryškumą. Be jokios abejonės, taip pat verta apsvarstyti baterijos taupymo režimo galimybę. Jeigu pastarųjų nenaudojate, vertėtų išjungti įvairias papildomas funkcijas. Toks žingsnis padės sutaupyti bent keletą baterijos procentų.

Kita vertus, taip pat rekomenduojama vienu metu naudoti tik vieną programą. Pašalintas perteklinis krūvis tikrai sutaupys šiek tiek baterijos energijos.

Kaip prižiūrėti bateriją?

Norint užtikrinti kuo ilgesnį baterijos gyvavimą, reikėtų laikytis kelių pagrindinių priežiūros taisyklių.

Pirmiausiai, vertėtų atsiminti, jog negalima laikyti kompiuterio nuolat besikraunančio. Kitu atveju, ilgalaikėje perspektyvoje tai gali susilpninti baterijos pajėgumą. Be to, jokiu būdu pastarojo nelaikykite pernelyg karštoje ar šaltoje aplinkoje. Antraip, pagreitinsite kompiuterio baterijos išsikrovimą.

Šiais laikais egzistuoja tam tikrų programėlių, kurios leidžia išsamiai patikrinti išmaniųjų priemonių būklę. Tad, pastarąsias parsisiuntę, galėsite nuolat stebėti savo baterijos “sveikatą”. Visgi, šios pajėgumui ėmus mažėti, vertėtų pernelyg ilgai neatidėlioti ir kreiptis į specialistus. Tikėtina, jog taip sutaupysite ne tik savo laiką, bet ir pinigus.

KMI skaičiuotuvas