sveika.lt
Sveikata

Atsikvėpkite lengviau: aktualūs patarimai žmonėms, kovojantiems su alergijomis

Pavargote nuo nuolatinio čiaudulio, bėgančios nosies ir akių niežėjimo? Greičiausiai jau žinote kam esate alergiški ir jei tai alergija dulkėms – esate tinkamoje vietoje. Gyvenimas kenčiant nuo dulkių alergijos simptomų gali būti kasdienė kova, bet nenusiminkite, mes turime jums keletą, gyvenimą keičiančių patarimų, kurie gali transformuoti jūsų namų erdves ir suteikti jums ilgai lauktą palengvėjimą.

Pradedame nuo grindų

Svarbiausias patarimas: sumažinkite dulkių namuose kiekį, pasitelkę į pagalbą vinilines grindis. Pavargote nuolat kovoti su dulkių zuikiais kampuose ir alergenų sankaupomis visuose kambariuose? Tai vinilinė grindų danga pakeis akimirksniu. Šis elegantiškas ir modernus sprendimas ne tik suteiks jūsų namams elegancijos, bet ir padės sumažinti dulkių ir kitų alergenų kiekį.

Kodėl vinilas?

Vinilinė grindų danga yra puiki sąjungininkė kovojant su alergijomis, nes ją itin lengva valyti. Skirtingai nuo tradicinių kiliminių dangų, kurios gali sulaikyti dulkes ir alergenus giliai savo pluošte, vinilas sukuria lygų paviršių, kurį ypač lengva nušluoti arba nušluostyti drėgna šluoste. Tai reiškia, kad namuose liks kur kas mažiau slėptuvių toms nematomoms dalelėms, kurios ir sukelia jūsų alergijos simptomus.

Lengva prižiūrėti, lengva kvėpuoti

Vinilinės grindys yra ne tik mažai priežiūros reikalaujanti grindų dangos medžiaga, bet ir neįtikėtinai patvarus ir patogus sprendimas. Geros kokybės vinilinės dangos keisti nereikia tikrai ilgai, o lygus paviršius nesulaiko alergenų, o paprastas brūkštelėjimas šluoste gali palaikyti jūsų namuose nepriekaištingą švarą. Taigi ji tinka ne tik alergiškiems žmonėms bet ir tiems, kurie nori sutaupyti bei praleisti daugiau laiko mėgaudamiesi gyvenimu ir mažiau laiko valydami namus.

Keletas papildomų patarimų, ginantis nuo alergijos

Nors vinilinė grindų danga yra puiki pradžia, patobulinkite jūsų antialerginį arsenalą naudodamiesi keliais papildomais patarimais.

Investuokite į hipoalerginę patalynę:

Atnaujinkite savo patalynę keletu kokybiškų hipoalerginių variantų, ir pakeiskite viską įskaitant pagalves, čiužinių užvalkalus ir paklodes. Taip susikursite sau jaukų guolį be dulkių erkučių ir kitų alergenų.

Reguliariai keiskite siurblio filtrus:

Pasirūpinkite, kad jūsų namų oras būtų švarus, reguliariai keisdami siurblio filtrus. Ši paprasta užduotis gali žymiai sumažinti jūsų gyvenamųjų patalpų ore cirkuliuojančių alergenų kiekį.

Pasitelkite kambarinius augalus:

Kai kurie kambariniai augalai, tokie kaip „uošvės liežuvis“ ar chlorofitas, gali labai pagerinti namų oro kokybę išfiltruodami ore skraidančius alergenus. Maža to, jie suteikia bet kuriam interjerui daugiau žalumos ir grožio, todėl šie žalieji draugai tikrai verti vietos namuose!

Sukurkite namie zonas be alergenų:

Konkrečias vietas savo namuose paskelbkite zonomis be alergijos. Neleiskite naminiams gyvūnėliams patekti į miegamuosius, ar bent ropštis ant lovų ir pagalvių bei apsvarstykite galimybę naudoti oro valytuvą, kuris nuolat valys šios patalpos orą.

Atminkite, kad alergiškiems žmonėms palankios aplinkos kūrimas yra nuoseklus procesas, o maži pakeitimai gali atnešti didelę naudą. Taigi, pasiraitokime rankoves ir paverskime savo gyvenamąsias erdves sveikatos ir komforto oaze, kur alergijoms ne vieta!

KMI skaičiuotuvas