sveika.lt
Sveikata

Implantai ar šypsena be dantų. Ką renkiesi tu?

Graži šypsena šiais laikais daugiausia siejama su estetika, tačiau svarbiau nei ji yra dantukų funkcionalumas, kuris suteikia galimybę sukramtyti maistą ne tik smulkiai, tačiau ir tvarkingai. Daugelis mūsų kasdien valgo skanius patiekalus ir paprasčiausiai nepagalvoja apie tai, kad kada nors galima netekti dantų. Žinoma, gerai, kad egzistuoja dantų implantacija, tačiau tinkamai rūpinantis burnos ertme – jos gali ir neprireikti.-

Kodėl prarandami dantys?

Dantų netekimo priežastys yra labai įvairios, tačiau statistika atskleidžia, kad dažniausiai dantų netenkama ne dėl traumų, tačiau dėl netinkamos priežiūros. O tai labai liūdina, kadangi yra labai daug priemonių, kurios padeda tinkamai rūpintis burnos ertme, juolab, internete galima rasti labai daug patarimų, kurie skirti tinkamai priežiūrai. Visgi, net ir tokiais laikais kai kurie neskiria dėmesio burnos ertmei tiek, kiek reikia, kad ji būtų sveika.

Pirmiausia netinkamai pašalinamos minkštosios apnašos, kurios padengia dantis po valgio. Tuomet po kiek laiko jos pradeda kietėti ir taip galiausiai virsta dantų akmenimis, kurie sukelia rimtus uždegimus, ligas, kurių metų susidaro bakterijos ardančios audinius. Rezultatas – dantų netekimas.

Koks pats pirmas žingsnis, kurį reikia atlikti siekiantiems išvengti dantų netekimo? Reguliariai lankytis pas specialistą. Žinoma, būtina ir atidi dantų priežiūra namuose, tačiau kad ir kaip labai rūpinatės burnos ertme, profesionali higiena – vis tiek yra reikalinga. Tik tokiu atveju pašalinamos bakterijos, kurios sukelia gingvitą bei kitas ligas, kurios galiausiai progresuoja ir sukelia audinių irimą bei dantukų netekimą.

Implantacijos metodika

Skirtinga dantų implantacijos metodika padeda pasiekti ir skirtingus rezultatus, tad kiekvienu atveju reikia tartis su specialistais, kurie įvertinę Jūsų situaciją gali pateikti rekomendacijas ir tuo pačiu padėti rasti Jūsų burnos ertmei labiausiai tinkamą implantacijos specifiką.

Supažindinsime su keliomis dažniausiomis:

 • Momentinė implantacija. Tai puikus pasirinkimas tokiu atveju, kai reikalingas labai greitas danties sugrąžinimas. Taip, jis laikinas, tačiau netekus kurio nors danties tampa nepamainoma pagalba kiekvienam. Svarbiausia – geri specialistai. Tokiu atveju momentinis implantavimas leidžia džiaugtis natūraliai atrodančiu rezultatu.
 • All-on-4 metodika. Šie implantai yra naudojami viso žandikaulio atkūrimui, tad susigrąžinti ne tik gražią, tačiau ir funkcionalią šypseną – paprasta kaip niekada. Įsriegus implantus pirmiausia tvirtinami laikini, kad žmogus galėtų gyventi įprastą gyvenimą ir nesukti galvos dėl patogumo. Galiausiai – jie pakeičiami nuolatiniais.
 • Trefoil bei plokštelė ant dviejų implantų. Tai yra dar vienas inovatyvus pasirinkimas, kuris gali sugrąžinti dantų ertmės funkcionalumą bei kokybę. Šie implantai džiugina savo natūralumu, tad ne tik puikiai atrodo, tačiau ir atkuria dantų funkcionalumą, tad gyvenimas vėl tampa patrauklus, šypsena – plati.
 • Cirkonio implantai. Renkantis cirkonio keramikos implantus galite būti ramūs dėl kokybės, kadangi tai yra patikimas pasirinkimas tiems, kurie investuoja į ilgaamžiškumą bei estetiką. Kadangi vis daugiau žmonių supranta, kad gyvenimas be dantų būtų sudėtingas – renkasi tokius implantus, kurie ne tik puikiai atlieka natūralių dantukų funkciją, tačiau taip pat ir atrodo nepriekaištingai. Būtent cirkonio keramikos dantukai ir atrodo natūraliai, visiškai nesiskiria nuo natūralių dantukų, tad tai yra vienas patraukliausių pasirinkimų.

Priklausomai nuo implantų – kinta kainos, taip pat ir dirbtinio danties išvaizda, tad visada geriausia tartis su specialistais, kurie įvertinę Jūsų poreikius bei galimybes – padės rasti tinkamus dirbtinius dantis. Žinoma, siūlome nepamiršti, kad tai yra ilgaamžė investicija, galiausiai, dantų implantacija teikiama išsimokėtinai.

Dantų implantacijos privalumai

Natūralu, kad esant ne vienai dantų susigrąžinimo alternatyvai – verta susipažinti su privalumais, kurie turėtų Jus paskatinti rinktis vieną arba kitą variantą. Kas dažniausiai paskatina rinktis implantus, o ne protezus?

 • Žinoma, pirmiausia dėl estetikos. Daugeliui žmonių svarbu, kad dirbtiniai dantys atrodytų kaip natūralūs. Tokiu atveju implantacija, ypač cirkonio keramikos – geriausias pasirinkimas. Aišku, darbus reikia palikti geriausiems specialistams, kadangi tik jie gali darbus atlikti sistemingai, galiausiai, užtikrinti estetiškai patrauklų rezultatą.
 • Dantų implantacija padeda susigrąžinti ir natūralią kramtymo funkciją. Jie nejuda burnoje, dantys bus tarsi natūralūs, bus galima džiaugtis, kad gyvenimas sugrįš į įprastas vėžes.
 • Implantacija taip pat vertinama ir todėl, kad maksimaliai išsaugomi natūralūs dantukai, kiek tik yra įmanoma. Nereikalinga jokia papildoma kitų dantų atrama, natūralūs dantukai išlieka sveiki, nėra papildomai mažinamas jų funkcionalumas.
 • Taip pat implantacija padeda išvengti žandikaulio kaulo nykimo. Paprasčiausiai netekus tam tikros dalies dantukų kiti turi dirbti intensyviau ir todėl pradeda nykti žandikaulio kaulas. Labai svarbu, kad apkrova būtų viena ir praradus nuosavus dantis – dirbtiniai gali tai sugrąžinti.
 • Taip pat šio tipo dirbiniai dantys tobulai prisitaiko prie kiekvieno organizmo poreikių. O tai, žinoma, džiugina, kadangi dantys ne tik atrodo natūraliai, tačiau ir nesukelia jokio diskomforto, puikiai tinka skirtingiems asmenims. Naudojamas geriausios kokybės metalas, kuris neturi jokių alergijų, o implantai toleruojami.
 • Nereikia jokios ypatingos priežiūros. Implantai turi būti valomi taip pat kaip ir natūralūs dantys.
 • Jeigu bijoma, kad protezai bus per daug mobilūs, tai implantai, šiuo atveju, nejuda, tarnauja taip pat puikiai kaip ir natūralūs dantukai.
 • Galiausiai, vertinamas ir ilgaamžiškumas. Kartą įsriegus dantis galite būti ramūs, kad jie Jums tarnaus ilgai, funkcionaliai ir tuo pačiu nebeteks sukti galvos dėl dantų. Jie bus tarsi natūralūs, tad ir priežiūra – įprasta.

Dantų implantacijos eiga

Priklausomai nuo gydymo įstaigos implantacijos eiga gali kiek kisti. Radus gerą kliniką dažniausiai specialistas supažindina su darbų atlikimo eiga, taip pat, sutaria darbų atlikimo terminus, grafikus, kad pacientas kuo greičiau vėl galėtų džiaugtis tvarkinga šypsena.

Pirmiausia, žinoma, atliekama apžiūra, kurios metu įvertinama reikalinga procedūra, pacientas supažindinamas su eiga, galiausiai, atsakoma į kitus jam rūpimus klausimus, kurie padės įsitikinti, kad implantacija jam labiausiai tinkama procedūra.

Pačios implantacijos metu pirmiausia atliekama vietinė nejautra, implantas yra sriegiamas į žandikaulio kaulą. Dažniausiai reikalingas trumpas laiko tarpas žaizdos gijimui. Jis trunka iki poros dienų, tačiau kiekvienu atveju tariamasi ir ieškoma tinkamiausio grafiko su klientu individualiai.

Po poros savaičių implantas pradeda įaugti į kaulą ir tai rodo, kad procedūra pavyko sėkmingai. Priaugimo trukmė siekia kelis mėnesius, tačiau pacientas to nejaučia, tad jau po trumpo laiko tarpo jis galės džiaugtis funkcionalumu bei estetiškai patrauklia šypsena.

Kuomet implantas pagaliau priauga – įsukama speciali, dantenas formuojanti, galvutė. Visa procedūra atliekama vietinėje nejautroje, tad žmogus nieko nejaučia ir tuo pačiu gali džiaugtis, kad po atliktos procedūros, kiekvieno jos etapo – jausis gerai.

Galiausiai, gaminamas individualus vainikėlis, kurio tikslas padėti pacientui džiaugtis estetiškai natūraliai atrodančiais dantimis.

Daugiau informacijos apie dantų implantaciją rasite čia.

KMI skaičiuotuvas