sveika.lt
Sveikata

„Daith“ auskaras migrenai. Kodėl verta išbandyti?

Daith ausies auskaras

Lėtinės migrenos niekuomet nebūna malonios. Pacientai paprastai jaučia net 10 kartų stipresnius galvos skausmus nei įprastas galvos skausmas. Daugelis mano, kad vienintelis jo gydymo būdas – stiprūs atpalaiduojantys, skausmą malšinantys vaistai ar visiškas savęs izoliavimas tamsiame, tyliame kambaryje. Tačiau mokslininkai ištyrė, kad į pagalbą gali ateiti ir papuošalas – auskaras.

Kaip tai veikia?

Iš tiesų, ne visi yra linkę vartoti stiprius medikamentus, todėl šiuo atveju gali būti pasiryžę išbandyti viską. Tuomet jie pasitelkia alternatyvios medicinos gydymo būdus. Tai gali būti masažas, akupunktūra arba auskarų įsivėrimas.

Teigiamą poveikį migrenai daro „daith“ auskaras, įveriamas į vidinę ausies kriauklės kremzlę. Nors ir atrodytų keista, šis papuošalas gali pagelbėti išvengti pačių skausmingiausių migrenos simptomų, kadangi stimuliuoja skausmą malšinantį akupunktūros tašką.

Mokslininkai tikina, kad tai yra veiksminga dėl paprastos priežasties – pravertas auskaras stimuliuoja nervą, kuris į smegenis siunčia signalą, nurodantį endorfinų bei kitų skausmą malšinančių hormonų išskyrimą.

Migrenos simptomai

Migrena serga 1 iš 10 besiskundžiančių galvos skausmu. Ko gero, kiekvienas susidūręs su migrena žino, kad labiausiai pasireiškiantis simptomas – milžiniškas galvos skausmas. Tačiau šis, nežinomos kilmės, skausmas, lydimas įvairių kitų simptomų, tokių kaip pykinimas, prakaitavimas, didelis jautrumas garsams, šviesos baimė, net vėmimas, regėjimo ir kalbos sutrikimai.

Įvairių tyrimų duomenimis, migrena sergantys žmonės dažniausiai nesikreipia į specialistus, o tiesiog bando gydytis savarankiškai. Nustatyta, kad tik 5 proc. iš jų patenka pas neurologus ar galvos skausmų specialistus, dar 15 proc. – pas bendros praktikos gydytojus, o likę 80 proc. – keliauja tiesiai į vaistinę ir ten perka be gydytojo recepto parduodamų vaistų.

Taigi, vienas iš būdų malšinti šį beprotišką skausmą – „daith“ auskaras. Įverti auskarą gali bet koks grožio salonas, o auskarą reikėtų pirkti tik iš specializuotų parduotuvių. Tad, kaip žiedai moterims yra puikus aksesuaras, taip ir šis auskaras gali tapti įvaizdžio dalimi!

KMI skaičiuotuvas