sveika.lt
Sveikata

Vasaros kaitra – pavojus žmogaus sveikatai

Nors už lango tik pavasaris, tačiau daugelis žmonių pradeda galvoti apie vasarą, kuri dažnam yra pats nuostabiausias metų periodas. Jo laukimas dažniausiai yra stebuklingas bei kupinas pačių geriausių emocijų. Tiesa, kartu su vasaros džiaugsmais kartu ateina ir sunkumai, kurie gali būti pavadinami „vasaros kaitra“.

Kovoti su dideliu karščiu reikia. Tam geriausiai tinka kondicionieriai arba oro vėsintuvai. Medicinos darbuotojai akcentuoja, kad jie yra būtini. Lygiai taip pat kaip ir šildymo sistema žiemos metu. Reikia tik rasti tinkamą įrangą, pastatyti ją geriausioje vietoje ir pasirūpinti veikimo efektyvumu.

Kenčia vyresnio amžiaus asmenys ir vaikai

Dėl per didelės kaitros pirmiausia nukenčia vyresnio amžiaus asmenys ir vaikai. Jie yra kur kas jautresni temperatūrų pokyčiams. Ne tik kaitrai, tačiau ir vėsai. Visgi, jeigu su šalčiu kovoti galima daugiau apsirengus, tai su kaitra – kur kas sunkiau, kadangi kad ir kaip kartais norisi, tačiau nusiimti odos nepavyks.

Kaitra daro labai didelę žalą jautriems asmenims. Pirmiausia sutrinka kvėpavimas, gali blogėti miego kokybė, taip pat juntamas didelis diskomfortas atliekant įprastus, kasdieninius darbus. Jeigu oro kondicionieriai pačios visuomenės vis dar kartais siejami tik su komfortu, tai medikai akcentuoja, jog tai yra įranga galinti padėti išvengti rimtų sveikatos problemų. Taigi, tam tikra prasme, būtina. Ir kaip rodo lietuviškos vasaros – rūpintis tokia sistema reikia kuo greičiau, kadangi ji reikalinga visą sezoną.

Pavojus net ir gyvūnams

Nors svarbiausia pasirūpinti tinkamu mikroklimatą, kurio reikia žmogui, tačiau ne ką mažiau svarbu, kad per didelė kaitra nedarytų žalos ir gyvūnams. Dažniausiai kenčia tie, kurių kailis yra labai tankus, kurie turi masyvų pūką. Nors yra sakoma, kad toks pūkas dalinai apsaugo nuo kaitros, tačiau kai jos yra gana daug, deja, dažniausiai gerai jaustis nepavyks.

Bloga savijauta dėl karščio

Dėl didelio karščio dažniausiai žmogus jaučia visą kompleksą blogos savijautos potyrių. Miegas tampa sudėtingas ir kai kurie skundžiasi labai didele nemiga. Taip pat kasdieninius darbus atlikti gali būti labai sinku. Ką jau kalbėti apie tai, kad dėl kaitros dažniausiai itin daug problemų kyla tiems, kurie serga širdies bei kraujagyslių ligomis.

Kaitriomis vasaros dienomis priimamuosiuose atsiranda vis daugiau žmonių, kurie gauna karščio smūgius. Deja, jie labai pablogina gyvenimo kokybę ir net gali palikti ilgalaikių padarinių.

Ne tik vėsos, tačiau ir tinkamos drėgmės patalpose

Kai patalpose yra labai karšta – pavojus, kaip supratote, yra gana didelis. Tačiau besirūpindami savo namų temperatūra daugelis žmonių pamiršta, kad taip pat reikia kuo daugiau dėmesio skirti ir jos drėgmei. Optimali drėgmė patalpose siekia nuo 40 iki 60 procentų. Jeigu jos yra per daug – būtinas sausintuvas. Kai jos yra per mažai – reikia drėkintuvo. Abi įrangos veikia tyliai, nepastebimai, tačiau ženkliai gerina žmogaus gyvenimo kokybę. O svarbiausia – ir sveikatą.

Apie įrangos galimybes

Renkantis oro vėsintuvus reikia kuo daugiau dėmesio skirti jų techniniams parametrams. Šiuo metu jie aptariami internete, taip pat verta tartis su specialistais, kurie teikia nemokamas, labai išsamias ir paieškas konkretinančias konsultacijas. Būtinai jomis pasinaudokite.

Pasirūpinkite savo sveikata. Įsigykite įrangą, kuri gali labai pagerinti jūsų gyvenimo kokybę. Ne tik tokią, kuri šildo, tačiau ir tokią, kuri vėsina. Šiuo metu galimybės plačios. Belieka jomis pasinaudoti. Tai ir yra gero gyvenimo standartas.

KMI skaičiuotuvas