sveika.lt
Šunų valgymo sutrikimai: kodėl jūsų šuo valgo žolę
Sveikata

Šunų valgymo sutrikimai: kodėl jūsų šuo valgo žolę?

Ar pastebėjote, kad jūsų šuo valgo žolę? Peržiūrėkite šį gyvūnų gidą ir sužinokite šio elgesio priežastis!

Kodėl šunys taip dažnai valgo žolę?

Nors visi šunys yra skirtingi, jie dažnai turi vieną bendrą pomėgį – žolės valgymą. Ar pastebėjote, kad ir jūsų šuo valgo žolę, kai kartu einate pasivaikščioti? Tada peržiūrėkite šį gyvūnų gidą ir sužinokite daugiau apie pagrindines tokio elgesio priežastis.

Visų pirma, svarbu suprasti, kad šunys gali valgyti žolę dėl daugybės skirtingų priežasčių, todėl reikėtų stebėti bendrą gyvūno savijautą.

Pavyzdžiui, dalis šunų gali kramtyti žolę vien dėl to, kad ją mėgsta! Nors dažnai įvairūs gyvūnų dietos gidai kalba tik apie mėsą, šunys taip pat turi polinkį valgyti augalus, todėl nereikėtų nustebti, jeigu keturkojis kartais pasirinks ir tokį maistą. Šunys taip pat dažniau valgo žolę pavasario arba vasaros metu, todėl įmanoma, kad jiems tada labiau patinka jos kvapas arba skonis.

Taip pat nereikėtų atmesti galimybės, kad gyvūnas valgo žolę ir dėl sveikatos sutrikimų. Dalis šunų valgo žolę dėl pilvo problemų, nes įvairūs augalai gali sukelti vėmimą ir taip nuraminti skrandį. Panašų elgesį gali paskatinti ir skaidulų trūkumas maiste. Kartais pastebima, kad šuo nustoja valgyti žolę, kai yra šiek tiek pakeičiamas jo šėrimo planas ir jo maiste atsiranda daugiau skaidulų (pvz., iš moliūgų, maltų linų sėmenų ar obuolių).

Žinoma, kartais šuo valgo žolę ir tiesiog dėl to, kad neturi ką veikti ir jam yra nuobodu! Jeigu gyvūnas neturi pakankamai žaislų arba negauna pakankamai dėmesio, jis gali ieškoti įvairių alternatyvų.

Ar žolės valgymas yra saugus šunims?

Jeigu jūsų šuo kramto žolę, gali kilti klausimas – ar tai yra saugu? Dažniausiai toks elgesys nėra pavojingas ir tai yra net ganėtinai normalu, todėl nereikėtų dėl to jaudintis.

Žinoma, jeigu pastebėjote, kad žolės valgymas itin padažnėjo ir gyvūnas nesijaučia gerai, verta tai paminėti savo veterinarui per kitą vizitą. Tada galėsite aptarti galimas tokio elgesio priežastis ir veiksmų planą.

Nors pats žolės valgymas dažnai nėra pavojingas, yra situacijų, kai rekomenduojama nuo to susilaikyti dėl gyvūno sveikatos. Pavyzdžiui, viešose vietose ant žolės gali būti įvairių trąšų, herbicidų, pesticidų bei kitų gyvūnams nesaugių medžiagų.

 

Ar šuo dažniausiai žolę kramto jūsų kieme? Tada paprasčiau galėsite užtikrinti tokio elgesio saugumą ir neturėtų kilti problemų.

Ką daryti, jei šuo valgo žolę?

Nors dažniausiai šis elgesys nekelia pavojaus sveikatai, dalis keturkojų šeimininkų norėtų gyvūnus atpratinti nuo žolės valgymo. Kaip tai padaryti?

Visų pirma, jums galėtų pagelbėti gyvūnų maistas ir gyvūnėlių parduotuvė yra puiki vieta, jeigu ieškote įvairių skanėstų savo augintiniui. Pavyzdžiui, jeigu pamatote, kad šuo jau eina prie žolės, galite nukreipti jo dėmesį su pasirinktu skanėstu. Po šiek tiek laiko gyvūnas supras, kad jam neverta kramtyti augalų ir pakeis savo elgesį.

Žinoma, kartais gyvūnai gali nevalgyti žolės, jeigu gaus daugiau skaidulų iš savo kasdienės mitybos. Tinkamai parinktas ir kokybiškas šunų maistas yra puiki pradžia, todėl nepamirškite pasidomėti, ar jūsų augintinis gauna visas svarbiausias maistines medžiagas iš savo šlapio ir sauso maisto.

KMI skaičiuotuvas