sveika.lt
Grožis

Fotoepiliacija namuose: viską naudinga žinoti apie ją ir fotoepiliatorius

Kiekviena moteris susiduria su kūno plaukelių depiliacija. Vienos naudoja skustukus, kitos – epiliatorius. Dažna moteris svajoja apie šilko švelnumo odą, o depiliacijai siekia skirti vis mažiau laiko ir pastangų. Dėka pažangių technologijų, šiomis dienomis moterys gali visiškai pamiršti nemalonias ir skausmą keliančias depiliacijas bei dažną skustukų keitimą. Fotoepiliatorius ir jo atsiradimas visiškai pakeitė depiliacijos pasaulį ir moterų gyvenimą. Ši depiliacijos rūšis plaukelius pašalina efektyviai, be visiškai jokio skausmo ar diskomforto. Šiame straipsnyje sužinosite viską, ką naudinga žinoti apie fotoepiliaciją bei fotoepiliatorius.

Kas yra fotoepiliacija?

Fotoepiliacija yra plaukelių šalinimo būdas, kurio metu naudojama intensyvi, pulsuojanti šviesa arba IPL. Šis depiliacijos plaukelių šalinimo būdas yra laikomas vienu iš efektyviausių kūno plaukelių šalinimo būdų. Jis net geresnis už depiliaciją karštu vašku ar cukraus pasta. Žinoma, fotoepiliacijos procedūrą galima gauti daugelyje grožio salonų, tačiau, pastaraisiais metais, rinkoje pasirodė ir fotoepiliatoriai, kuriuos visiškai saugiai ir lengvai galima naudoti ir namų sąlygomis.

Vis dėlto, reikėtų dar šiek tiek grįžti prie pačio fotoepiliacijos proceso. Kaip ir minėjome, ji vyksta dėka intensyvios, pulsuojančios šviesos. Šie šviesos impulsai pasiekę plaukelį virsta termine energija, kuri sunaikina plaukelyje esantį melaniną. To pasekoje, sunaikinamas ne tik pats plaukelis, bet ir jo šaknis. Dėl šios priežasties, fotoepiliacijos būdu pašalinti plaukeliai, po kurio laiko nebeatauga. Tiesa, kadangi kiekvienas plaukelis turi savo augimo ciklą, gali prireikti kelių procedūrų, kol bus pašalinti visiškai visi plaukeliai.

Fotoepiliacija vyksta specialaus prietaiso – fotoepiliatoriaus dėka. Modernus fotoepiliatorius yra saugus naudoti, negadina akių, regos. Taip pat, jis veikia tik su oda ir gali būti naudojamas praktiškai bet kuriai kūno vietai depiliuoti. Plaukelius pavyks pašalinti tiek nuo kojų, rankų, tiek nuo pažastų, bikini zonos ar veido.

Ar fotoepiliatorius tiks visoms moterims ir kada fotoepiliacija yra nerekomenduojama?

Fotoepiliacija, šiomis dienomis, yra be galo populiari. Šis depiliacijos būdas padeda itin efektyviai pašalinti kūno plaukelius. Tačiau, naudinga ir labai svarbu paminėti, kad fotoepiliacija nebus tinkama visoms moterims. Toms damoms, kurios turi itin šviesius plaukelius, šis depiliacijos metodas neveiks. Fotoepiliatorius veikia tik tada, kai tarp plaukelių ir odos spalvų yra kontrastas. Tad, itin šviesiems plaukeliams, šviesiaodėms ar itin tamsią odą turinčioms moterims fotoepiliatorius nebus naudingas ir veiksmingas.

Negana to, fotoepiliacija ir fotoepiliatoriaus naudojimas bus netinkamas ir esant kitiems veiksniams. Šio depiliacijos būdo nerekomenduojama praktikuoti esant odos ligoms, sudirgimams, pavyzdžiui, egzemai, dermatitui. Jis nerekomenduojamas ir turint onkologinę ligą, venų varikozę, širdies ir kraujagyslių problemų, taip pat problemų su hormonais. Fotoepiliatorius gali būti kenksmingas ir turint daug apgamų, kurie yra įtartinos būklės. Nerekomenduojama fotoepiliatoriais naudotis ir itin jaunoms merginoms, nėščioms ir žindančioms moterims.

Ar verta?

Fotoepiliacija, kaip ir dalis kitų procedūrų, turi savų privalumų ir trūkumų. Daugumai, būtent jie ir padeda apsispręsti, ar fotoepiliacija ir fotoepiliatorius yra verta investicija, ar ne. Pagrindinis fotoepliatorių teikiamas privalumas – visiškai skausmo ir diskomforto nekelianti procedūra. Naudojant fotoepiliatorių yra itin maža infekcijų rizika, o procedūros greitis, plaukelių pašalinimas yra akivaizdus. Taip pat, šviesos impulsai stimuliuoja ir kolageno gamybą odoje, tad, oda gali tapti ir stangresnė, gražesnė. Vis dėlto, neapsieinama ir be trūkumų.

Ko gero akivaizdžiausias ir didžiausias – fotoepiliatoriaus kaina. Fotoepiliatoriai yra kur kas brangesni už elektrinius epiliatorius, todėl jų kaina, iš pradžių, gali išgąsdinti. Kita vertus, žvelgiant į fotoepiliatorių kaip į investiciją, kaina tampa visiškai normali. Kadangi, fotoepiliacija ilgainiui sumažina kūno plaukuotumą, rezultatas yra ilgalaikis, fotoepiliatoriaus kaina tikrai atsiperka. Na, o lyginant su dažnų depiliacijų, vaškavimo kaina, fotoepiliacija gali tapti net ir pigesniu plaukelių šalinimo būdu. Minusu galime laikyti ir tai, kad fotoepiliacija veiks ne visų spalvų plaukeliams. Tačiau, į tai atsižvelgus dar prieš perkant įrenginį, problemų tikrai neturėtų kilti.

Fotoepiliacija yra neskausmingas ir labai efektyvus kūno plaukelių šalinimo būdas, o fotoepiliatoriaus įsigijimas – puiki investicija. Varle.lt svetainėje rasite platų, įvairių fotoepiliatorių pasirinkimą, už itin gerą kainą. Apsilankykite, įsigykite ir džiaukitės lygia, gražia oda, be plaukelių!

KMI skaičiuotuvas