sveika.lt
Grožis

Kas yra estetinės dantų laminatės ir kuo jos skiriasi nuo dantų protezų?

Jei mūsų oda ar plaukai atsinaujina bei atauga patys, tai to nepasakysime apie nuolatinius dantis. Jei jau taip nutiko, kad netekome nors ir nedidelės dalies danties, galime laukti, kad ir labai ilgai – situacija nuo to tikrai nepagerės. Priešingai, netgi ir pablogės – dantis ne tik, kad neataugs, bet ir iškyla didelė rizika netekti dar didesnės jo dalies. Taigi, jei pastebime tam tikrus dantų pažeidimus bei praradimus, būtina galvoti ir apie atkūrimą. Na, o vienas iš būdų tai padaryti, yra estetinės dantų laminatės. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau.

Kas yra estetinės dantų laminatės?

Šios dantų laminatės yra gaminamos pasitelkiant vieną moderniausių kosmetinės odontologijos metodų. Pasitelkiamos specialios kompiuterinės skenavimo bei modeliavimo sistemos, tad jų dėka galima itin tiksliai suprojektuoti paciento danties restauraciją. Tačiau ir tai – dar ne viskas, ką svarbu žinoti apie estetines laminates: kitais žodžiais tariant, galima sakyti, kad būtent šios laminatės yra itin puikus pasirinkimas, jei jus domina galimybė vos vieno vizito metu protezuoti dantis estetine keramika bei išsaugoti gražią šypseną.

Estetinės dantų laminatės yra puikus pasirinkimas ne tik tuomet, kai norsi atnaujinti šypseną: jų sudėtis yra labai panaši į tikrą danties emalį, be to, restauracijos paviršius yra labai glotnus. Taigi, dėl šių priežasčių, laminatės ne tik itin ilgai išsaugo puikią išvaizdą – ant jų net nesikaupia apnašos. Žinoma, tai jokiu būdu nereiškia, kad šiomis laminatėmis atkurti dantys gali reikalaus mažiau priežiūros – juos taip pat reikia itin kruopščiai valyti 2 – 3 kartus per dieną, tinkamai parinktomis priemonėmis. Norite sužinoti daugiau apie šį dantų atkūrimo būdą? Tiesiog užsukite čia.

Kuo jos skiriasi nuo kitų dantų protezų?

Lyginant su kitais dantų protezais, dėmesį verta atkreipti į tai, kad dantų laminatėmis gali būti atkuriama tik 10 priekinių ir 10 apatinių dantų. Estetinės dantų laminatės – puikus pasirinkimas, kai domina priekinių dantų atkūrimas, sveikos ir gražios šypsenos išsaugojimas.

KMI skaičiuotuvas