sveika.lt
Grožis

Kaip dažnai reikia plauti plaukus: individualūs patarimai pagal jūsų plaukų tipą

Plaukai bei skirtingos jų šukuosenos pabrėžia individualų kiekvieno žmogaus stilių. Visi žmonės yra skirtingi, tad kiekvieno plaukų tipas taip pat skiriasi. Tiesa, plaukų tipų nėra tiek daug kiek skirtingų žmonių.

Plaukus galima suskirstyti į tokius pagrindinius tipus: ploni plaukai, sausi plaukai, linkę riebaluotis plaukai, garbanoti plaukai. Kiekvienam plaukų tipui turi būti naudojami ir jų tipui skirti šampūnai bei kitos priežiūros priemonės.

Kaip dažnai reikia plauti įvairių tipų plaukus?

  • Nė vienas plaukų specialistas nerekomenduoja plauti plaukų kiekvieną dieną. Taip, pasak jų, galima dar labiau jiems pakenkti nei padėti. Per dažnai plaunami plaukai gali ne tik išsausėti, bet ir imti slinkti, prarasti blizgesį. Taip pat per dažnai trenkant galvą, galima pakenkti ir galvos odai.
  • Plonus plaukus patariama plauti kas antrą dieną, taip jie išliks nepažeisti, bus purūs ir žvilgantys.
  • Storų plaukų savininkai skatinami plauti plaukus ne dažniau kaip kelis kartus per savaitę. Tam naudoti patariama jūsų plaukų tipui tinkamiausius šampūnus.
  • Garbanotų plaukų priežiūrai patariama naudoti garbanotiems plaukams skirtas plaukų priežiūros priemones. Dėl šių priemonių poveikio, garbanoti plaukai taps švelnesni, paklusnesni.
  • Linkusiems riebaluotis bei sausiems plaukams labai svarbu atsakingai rinktis plaukų priežiūros priemones: švelnius šampūnus bei kondicionierius, naudoti aliejukus bei drėkinimui skirtus produktus.
  • Ypatinga priežiūra reikalinga dažytiems plaukams. Jiems plauti rinkitės dažytų plaukų šampūną. Jis apsaugo plaukų spalvą nuo greito išblukimo, padeda atkurti pažeistus plaukus ir suteikia jiems žvilgesio.
  • Išsirinkite kelis skirtingus šampūnus ir naudokite juos pakaitomis. Nepamirškite ir kitų plaukų priežiūrai skirtų produktų: kaukių, aliejukų, galvos odos šveitiklių.
  • Pasirinkite tinkamas plaukų formavimo priemones. Nenaudokite per didelio jų kiekio, kad neapsunkintumėte ir nesuriebaluotumėte plaukų.
  • Kai labai prireikia, galite panaudoti ir sausąjį šampūną. Jis pravers ten kur neturite galimybės išsitrinkti galvos, o vis tiek norite atrodyti puikiai.

Rinkitės tinkamiausias plaukų priežiūros priemones pagal savo plaukų tipą ir didžiuokitės sveikais bei nepriekaištingai atrodančiais plaukais.

KMI skaičiuotuvas