sveika.lt
Mityba

Ką daryti, jei alergiškas šuo atsisako valgyti jam paskirtą maistą?

Šunų augintojai kartais skundžiasi, kad jų mylimas keturkojis atsisako valgyti jam parinktą maistą. Jei šuo neturi jokių sveikatos sutrikimų, maistas gali būti paskaninamas gardžiais kąsneliais, tačiau kas kita, jei šuo yra alergiškas. Tokiu atveju turi būti griežtai laikomasi veterinaro pateiktų rekomendacijų ir duodamas tik gydytojo paskirtas maistas alergiškiems šunims. Jei šuo kategoriškai atsisako ėsti tokį maistą, tai gali virsti rimta problema, tačiau taip tikrai nenutiks, jei laikysitės tam tikrų rekomendacijų. Taigi, ką tokiu atveju daryti?

15 minučių taisyklė

Dubenėlis su maistu šuniui neturėtų būti prieinamas 24 valandas per parą. Kai paduodate šuniui maistą su dubenėliu, stebėkite, kaip greitai jis pavalgo ir ar apskritai domisi maistu. Jei maistas nėra suvalgomas per 15 minučių, tokiu atveju vertėtų dubenėlį patraukti ir tą patį maistą pasiūlyti tik kito šėrimo metu. Dažnu atveju tai padeda išspręsti nevalgumo problemą.

Maistas – tik už atliktas komandas

Maisto vertė šuniui bus kur kas didesnė, jei jis turės galimybę maistą užsidirbti. Galite atsisakyti šuns šėrimo iš dubenėlio ir visą pašaro dienos normą sušerti vien tik iš rankų už atliktas komandas. Jei šuo supras, kad jis maistą gauna tik tada, kai jį užsidirba, jis tikrai neatsisakys savo „atlyginimo“. Pasikartokite bendro paklusnumo komandas ar išmokykite šunį naujų triukų, apdovanokite maistu už pageidaujamą elgesnį kai ramiai leidžiasi šukuojamas, kai ramiai reaguoja į nagų kirpimą, kai neloja suskambus durų skambučiui, kai eina greta ir t.t. Ši veikla bus smagi jums abiem, o taip pat padės šuniui greičiau priprasti prie veterinaro paskirto maisto!

1 komentaras

Spauskite čia, kad galėtumėte komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

 • Drabužinės yra svarbus namų interjero elementas, suteikiantis patogumą ir tvarką asmeniniams daiktams laikyti. Tradiciškai jos naudojamos rūbams, avalynei ir aksesuarams saugoti, bet šiuolaikinės drabužinės gali turėti daugybę kitų funkcijų.

  Pirma, drabužinės gali būti įvairių dydžių ir formų. Mažesnės drabužinės dažnai yra įmontuotos į sieną arba užima nedidelį kambario kampą, o didesnės gali užimti visą atskirą kambarį. Didesnės drabužinės suteikia daugiau erdvės ir patogumo, leidžiančio organizuoti drabužius, avalynę ir aksesuarus labiau sistemingai.

  Antra, drabužinės dizainas gali labai skirtis. Klasikinės drabužinės dažnai apima lentynas, kabyklas ir stalčius, o modernios gali turėti pritaikytus sprendimus, pavyzdžiui, apšvietimą, paslėptas lentynas ar net sėdimas vietas. Dizainas dažnai atspindi namų savininko asmeninį stilių ir poreikius.

  Trečia, drabužinės gali būti pritaikytos specifinėms reikmėms. Pavyzdžiui, sportininkams gali būti reikalingos vietos sportinei įrangai, o mėgėjams mados – specialios vietos aksesuarams arba ypatingoms drabužių kategorijoms.

  Ketvirta, drabužinės gali turėti integruotas technologijas. Pvz., drėgmės kontrolės sistemas drabužių priežiūrai arba išmaniuosius sprendimus, padedančius valdyti apšvietimą ar net rūbų išdėstymą.

  Penkta, drabužinės ne tik padeda tvarkyti daiktus, bet ir gali būti interjero akcentas. Stilingos drabužinės gali būti neatsiejama namų dizaino dalis, atspindinti namų savininko skonį ir asmenybę.

  Galiausiai, tinkamai suprojektuotos ir tvarkingai išlaikytos drabužinės gali padėti sumažinti kasdieninį stresą, suteikiant aiškumą ir tvarką asmeninių daiktų saugojimo srityje. Jos ne tik padeda laikyti namus tvarkingus, bet ir suteikia malonumą naudojantis jomis kasdien.
  drabužinės baldai

KMI skaičiuotuvas