sveika.lt
Sveikata

Ką reikia žinoti apie ortodontiją?

Kiekvienas turime rūpintis savo išvaizda, kad galėtume jaustis gerai ir užtikrintai. Žmonės kiekvieną dieną visur su savimi nešiojasi patį gražiausią papuošalą, kurį gali dovanoti aplinkiniams – tai yra nuostabi ir spindinti šypsena. Visiems šiais laikais ypač svarbu turėti gražią šypseną. Jei asmuo nėra patenkintas savo dantimis, jis riboja save ir stengiasi nesišypsoti, vengia rodyti dantis, nes tai sukelia jam nepilnavertiškumo jausmą. Ką galima daryti tokioje situacijoje? Vienintelė išeitis – ortodontinis gydymas.

Ortodontija, kas tai?

Kiekvienas rūpinamės savo šypsena, tačiau ne kiekvienas žino, nuo ko pradėti ją tobulinti. Vienas iš svarbiausių dalykų, kuris ir padeda sutvarkyti burnoje esančių dantų būklę, yra ortodontija. Ši mokslo sritis rūpinasi, kad žandikaulis ir dantų padėtis būtų taisyklingose formose ir vietose. Verta paminėti, kad breketai ne tik pagražina šypseną ir sukelia Jums norą nuolat šypsotis, bet taip pat sumažina riziką susirgti įvairiomis dantų ir dantenų ligomis. Sutvarkyti dantys nesiliečia, nes atsiranda proporcingi tarpeliai, kuriuose užstrigęs maistas yra lengvai išvalomas paties arba dantisto, burnos higienos metu. Taip pat pakinta ir žandikaulio forma – dėl to veido forma tampa taisyklinga ir simetriška.

Ką gali sutvarkyti ortodontija?

Ortodontija, kaip žinome, nėra pigus malonumas, bet būti žmogumi, kuris pasitiki savimi ir džiaugiasi savo šypsena, yra daug svarbiau, nei sumokėta kaina ar minimalus skausmas.

  • Breketai gali išlyginti Jūsų žandikaulio formą ir nelygų veidą padaryti simetrišką. Dėl jų ir dantys išsidėstys į savo vietas, ir žandikaulio linija taps ryškesnė.
  • Žandikaulio sąnario problemas taip pat gali išspręsti ortodontija.
  • Kartais dantys auga ne savo vietoje, dėl to reikia sudėti breketus. Tada jie taps lygūs ir toliau augs tiesiai ir tvarkingai. Jei ši dantų problema nėra taisoma, dantys gali atsirasti ir gomurio viduryje, ir už seno danties. Tai gali sukelti itin didelius skausmus ir medicinines problemas.
  • Žinoma, svarbiausia – ortodontijos pagalba atsiranda tiesūs ir dailūs dantys.

Turime galimybę rinktis, ar norime turėti gražius dantis, ar nedaryti nieko. Tačiau, jei norite pasirūpinti savo išvaizda ir dantimis, būtinai užsukite į pilene.lt ir pasikonsultuokite su specialistais. Jie patars, kas Jūsų dantims yra reikalingiausia ir geriausia.

KMI skaičiuotuvas