sveika.lt
Sveikata

Kada reikia pasirūpinti energinio naudingumo sertifikatu?

Nekilnojamojo turto energetinio naudingumo sertifikatas yra reikalingas tokiu atveju, kai yra pilnai arba iš dalies užbaigiama objekto statyba. Taip pat ir tokiu atveju, kai NT yra kapitaliai remontuojamas arba modernizuojamas laikantis įstatymų. Visų šių darbų metu yra stengiamasi pagerinti būtą, jo klasę ir tuo pačiu užtikrinti, kad jam reikės mažiau energijos, kad gebėtų patenkinti žmogaus poreikius.

Sužinokite daugiau apie sertifikavimą ir užsisakykite paslaugas, kai jų reikia iš pačių geriausių specialistų. Svarbiausia atsiminti, kad sertifikavimo darbus gali atlikti tik patyrę specialistai, kurie turi teisę teikti tokias paslaugas ir kurių išduotas sertifikatas bus legalus ir tuo pačiu legitimus.

Kai kuriems žmonėms kyla klausimas – kada šis dokumentas yra reikalingas? Paprasčiausiai tie, kurie neturi nieko bendro su namo statybos ir paprasčiausiai nori parduoti savo būstą – dažniausiai pirmą kartą girdi apie dokumentą, kuris yra būtinas.

Kam jo reikia? Kam, kad pirkėjas žinotų – kokios klasės namą perka. Tai suteikia galimybę kur kas paprasčiau įvertinti – kiek jam reikia energijos, kad jis būtų tinkamai šildomas, vėsinamas ir panašiai. Juk ne veltui šiuo metu jau galima statyti tik A++ tipo klasės namus, kurie yra tvarūs ir tuo pačiu draugiški žmogui. Tikrai nebūna senos statybos namų rekonstruoti taip, kad jie taptų itin sandarūs (nors labai rekomenduojama), tačiau bent jau nustatyti klasę pardavimo metu – reikia.

Tiesa, toli gražu ne visas NT turi būti vertinamas. Įstatymas pateikia išlygas, kuriomis remiantis galima nesinaudoti vertinimo paslaugomis, tačiau statyti, parduoti arba nuomoti NT nepažeidžiant įstatymų. Nereikia dokumento tokiu atveju, aki NT nėra skirtas gyvenimui, kai tai yra sodo namelis arba kitas objektas, kuris nėra šildomas, kai jo plotas yra mažesnis nei 50 kvadratinių metrų ir kitais atvejais, kurie leidžia išvengti konsultacijos su specialistais. Tačiau net ir esant galimybei išvengti testo – vis tiek siūloma rinktis kuo detaliau statybų tipą ir tuo pačiu medžiagas, kurios gali padėti pasiekti kuo geriausią izoliaciją. Tai turėtų būti itin svarbu, kadangi kuo būstas yra geresnės izoliacijos – tuo mažiau energijos reikia, kad gyvenimas arba kitos veiklos atlikimas jame – būtų aukščiausios kokybės.

Darbus reikia palikti savo sferos specialistams, kurie ne tik juos atlieka operatyviai, tačiau ir taip, kaip reikia. Tik tokiu atveju galite būti ramus, kad gautas sertifikatas bus pripažįstamas institucijų, kurios apibrėžia jo gavimą.

1 komentaras

Spauskite čia, kad galėtumėte komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  • mes išsiėmėm energinį naudingumą prieš renovaciją, buvo įdomu pažiūrėti kiek pakilsim. tada vyko didieji darbai, pasigirsiu, patys daug ką darėm, nuomavomės techniką iš ramirent.lt ir t.t., na o tada vėl ėmėm, tik sau, kad turėt

KMI skaičiuotuvas