sveika.lt
Sveikata

Urologija, dermatovenerologija, seksologija, kas tai?

Gyvename vartotojiškame pasaulyje, kuriame galime rinktis iš daugybės norimų procedūrų. Vienos iš jų gali būti malonios, padedančios atsipalaiduoti ir smagiai praleisti laiką, o kitos – būtinos kiekvieno asmens sveikatai. Kiekvienas lankomės pas oftalmologą, odontologą, šeimos gydytoją, tačiau reikia nepamiršti ir urologijos, dermatovenerologijos, seksologijos paslaugų, kurias teikia klinika Vilniuje. Kalbėti šiomis temomis daugumai žmonių yra nejauku, bet kiekvienam smalsu, kas vyksta šių sričių specialistų kabinetuose.

Ką reikia žinoti prieš vizitą pas urologą?

Dauguma žmonių, niekada nesilankiusių urologo kabinete, galvoja, kad tai itin sunki ir nemaloni patirtis. Tačiau urologas geba profesionaliai atlikti savo darbą, nesukelti diskomforto, užtikrinti, kad pacientas jaustųsi patogiai. Šie specialistai visuomet palaiko pokalbį, kad būtų sumažinama nejauki tyla ir paciento įtampa. Urologas yra specialistas, į kurį reikia kreiptis, jei jaučiate šlapimo takų uždegimo požymius, taip pat jis tiria ir vyro vaisingumą, hormonų balansą.

Dauguma tikriausiai nežino, kad šios srities specialistai dirba ir su moterimis (dažniausiai manoma, jog urologas – vyrų gydytojas). Jei moteris jaučia šlapimo takų uždegimo požymius, ji taip pat privalo kreiptis į šį specialistą. Verta paminėti, jog viskas, kas atliekama urologo kabinete, yra privatu ir konfidencialu, dėl to galite likti ramūs.

Kokia veikla užsiima dermatovenerologas?

Dažnai išgirdę šį sudėtingą pavadinimą žmonės nežino, koks specialistas po juo slepiasi. Tačiau bene kiekvienas esame su juo susidūrę. Būtent šis specialistas dirba su kūno oda, diagnozuoja ligas ir jas gydo. Jis rūpinasi odos bėrimais ir pažeidimais, įvairiais dermatitais, odos navikais, karpomis, apgamais ir kitais dariniais.

Dermatovenerologas ne tik vizualiai pagražina Jūsų odą, bet ir rūpinasi sveikata. Kiekvienas darinys gydomas ir šalinamas tik po nuodugnaus tyrimo, kai sužinoma, ar jis yra piktybinis, ar ne, nes norima užtikrinti, kad nebus kenkiama sveikatai. Šie specialistai yra grožio kūrėjai, kurie dirba su naujausiomis technologijomis, nuolat tobulėja ir mokosi tam, kad kiekvienas žmogus galėtų iš naujo save pamilti.

Kam reikalinga seksologija?

Seksologija – tai tokie tyrimai, kurių metu atskleidžiamas asmens lytinis potraukis ir seksualinė veikla. Šios medicinos srities specialistas nėra toks skandalingas, kaip gali atrodyti. Apsilankyti pas jį galima tuomet, jei viena iš jus dominančių temų yra kaip padidinti lytinį potraukį. Šie specialistai nepadeda pagerinti lytinio poros gyvenimo, dėl to nereikia jų painioti su sekso terapeutais, kurie atlieka šį darbą.

Jei norite kokybiško aptarnavimo ir geros savijautos, būtinai apsilankykite homosanus.lt internetiniame puslapyje, kuriame rasite, kaip užsiregistruoti pas norimą specialistą vizitui ar konsultacijai. Konfidencialumas garantuojamas.

KMI skaičiuotuvas