sveika.lt
Sveikata

Miestiečiams aktuali tema – triukšmas ir jo mažinimo būdai

Miestiečiams aktuali tema – triukšmas ir jo mažinimo būdai

Kiekvienas gyvenantis didmiestyje žino, kaip sunku išvengti nuolatinio ramybę drumsčiančio triukšmo, sklindančio iš lauko. Pro šalį nuolat lekiančios greitosios pagalbos ar policijos sirenos, praeivių balsai, trankomos durys ar apačioje įsikūrusių parduotuvių lankytojų balsai, – visa tai trukdo pailsėti, susikurti ramią atmosferą, net išsimiegoti kartais dėl to yra neįmanoma. Tačiau egzistuoja ne vienas šios problemos sprendimo būdas, o su kai kuriomis priemonėmis netgi galima stilingai papuošti savo namus.

Sustiprinkite garso izoliaciją

Gyvenimas mieste yra dinamiškas ir dažnai itin triukšmingas. Jei namuose negalite pailsėti ir jausti ramybės dėl nuolat iš lauko sklindančių garsų, metas kažką keisti. Sprendimu gali tapti sandaresnių langų įsigijimas arba gana efektyviai garsą izoliuojančios naktinės užuolaidos. Pateikiame kelis praktiškus ir naudingus būdus, kaip sustiprinti į namus sklindančių garsų izoliaciją.

  • Pakeiskite duris.

Vienas populiariausių durų gaminimo metodų pasižymi tuo, kad pagamintos durys būna tuščiavidurės. Jos neapsaugo nuo bet kokių garsų, sklindančių iš laiptinės pusės. Ramybę drumsčia kiekvienas žingsnis ar raktų sužvangėjimas. Garso izoliacijai sustiprinti rekomenduojama pakeisti tuščiavidures duris į kietmedžio ar stiklo pluošto.

  • Įsigykite kilimą.

Jei Jūsų grindų pagrindas yra betonas, kilimas suteiks šilumos. Tačiau jei grindys dengtos parketo lentelėmis plytelėmis ar laminatu, tai gali būti viena priežasčių, kodėl nuolat girdite kaimynų, gyvenančių apačioje, barnius ar televizoriaus skleidžiamus garsus. Patieskite storesnį kilimą – sustiprinsite apsaugą nuo pašalinių garsų iš apačios, o taip pat ir šeimos narių žingsnių garsas bus švelnesnis.

  • Pakeiskite langus.

Seni mediniai langai nesulaiko iš lauko sklindančių garsų, tad jei gyvenate sename name, patartina pakeisti langus. Trijų sluoksnių stiklas ar įprasti plastikiniai langai tikrai geriau sulaikys garsus iš lauko nei senas medis.

  • Pridenkite langus užuolaidomis.

Vienas praktiškiausių ir pigiausių sprendimų, norint sustiprinti garso izoliaciją – naktinės užuolaidos. Tam tikri užuolaidų audiniai pasižymi ne tik geru šviesos, bet ir garso sulaikymu.

Jei nusprendėte ne tik keisti senus langus, bet ir dengti juos užuolaidomis, reikia žinoti kelis esminius dalykus. Pirma – tai užuolaidų audinys. Bet kuris užuolaidų salonas gali pasiūlyti storą naktinių užuolaidų audinį. Visgi, svarbu ne tik storis, bet ir pati medžiaga. Bene geriausiai garsą izoliuoja aksomas bei brokatas.

Blackout užuolaidos puikiai užtemdys kambarį nakties metu ir sumažins miesto triukšmą. Pravartu teirautis užuolaidų, kurių audinio pagrindą sudarytų microfiber pluoštas. Tai ne tik sustiprins apsaugą nuo pašalinių garsų, bet ir sulaikys šaltį, padės palaikyti malonią temperatūrą kambariuose.

Atkreipiame dėmesį, kad naktinės užuolaidos turėtų dengti visą langą, tad rinkitės kuo ilgesnes. Trumpos langų uždangos nesulaikys pašalinių garsų, o taip pat ir šalčio.

Nuolatinis triukšmas kenkia sveikatai

Beveik pusę Europos Sąjungos gyventojų kankina nuolatinis iš gatvės sklindantis triukšmas, kurio garso dažnis siekia 55 decibelus. Tokio intensyvumo garsas jau laikomas varginančiu. Plonos naktinės užuolaidos nesulaiko tokio triukšmo, dėl to net 30 procentų ES gyventojų neturi kokybiško poilsio naktį.

Nuolat girdimi aukšto dažnio garsai ir triukšmas gali nulemti netgi psichologines problemas. Žmonės tampa irzlesni, pasireiškia panikos ar net agresijos priepuoliai. Sunki dėmesio koncentracija sumažina produktyvumą.

Miesto keliamam triukšmui jautriausi yra vaikai, todėl garsioje aplinkoje augančius mažuosius labai svarbu apsaugoti nuo galimų triukšmo sukeliamų sveikatos komplikacijų: nuo triukšmo pakyla kraujo spaudimas, dėl jo gali sutrikti kvėpavimas. Naktinės užuolaidos ir sandarūs langai vaikų miegamajame yra būtina, norint, kad mažieji galėtų kokybiškai pailsėti.

Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikata, sustiprindami garso izoliaciją namuose. Taip gyvenimas mieste gali tapti kokybiškesnis ir malonesnis, o jūs galėsite mėgautis ramybe.

Žymos

1 komentaras

Spauskite čia, kad galėtumėte komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

KMI skaičiuotuvas