Šypsena – žmogaus vizitinė kortelė, galinti „pralaužti ledus“ net ir pačiose sudėtingiausiose situacijose. Deja, didelė dalis žmonių priversti šypsotis viduje… Statistika negailestinga: lietuvių dantų būklė, lyginant su kitais europiečiais, nėra patenkinama. Prasta burnos sveikata – ne tik vyresnių žmonių problema. Vos kelerių metų sulaukusiems vaikams dėl dantų problemų neretai atliekamos sudėtingos procedūros. Odontologijos klinikų, galima sakyti, yra kone ant kiekvieno kampo. Tad kur glūdi tokios nerimą keliančios situacijos priežastys?
Pati pradinė priežastis – atsainus tėvų požiūris į vaikų burnos higieną. Tinkama dantų priežiūra nuo pat pirmųjų mėnesių padeda formuoti sveiką požiūrį į savo burnos sveikatą bei atitinkamą santykį į šios srities specialistus.
Sveiki vaiko dantys – tėvų atsakomybė
Kiekvienas tėvas savo vaikui linki tik paties geriausio. Tiesa, kartais mūsų elgesys siekiant to tikslui mažiesiems gali būti nelabai priimtinas. Dantų šepetukas – baubas, kurio pirmaisiais savo gyvenimo mėnesiais (dantis valyti pradedame nuo paties pirmojo dantuko!) baidosi kone kiekvienas vaikas. Neretai dantų valymas prilygsta kone egzorcizmo seansui, nuo vaiko riksmo bekilnojančio namų stogą… Tačiau tėvai negali nuleisti rankų. Atsikvėpkite ir toliau darbuokitės dantų šepetuku. Ieškokite būdų kaip švelniau prieiti prie vaiko. Vieniems padeda dainelės, eilėraštukai, kitiems – kutenimas ar juokingos grimasos.
Vieni vaikai „persilaužia“ anksčiau, kiti vėliau, tačiau praktika rodo, jog, tėvams nepasidavus ir reguliariai valant mažylio dantis, tai tampa savaime suprantamu ritualu ar net pramoga. Tiesa, nesidžiaukite, jei vaikas pats entuziastingai puola valytis dantukus. Nedrauskite, tačiau patys dar kartą kruopščiai išvalykite dantis. Dantų valymas – ne žaidimas: paliktos apnašos ant dantukų – tiesus kelias į karieso formavimąsi bei odontologo kėdę. Laikantis elementarių dantų priežiūros reikalavimų, pats pirmasis vizitas pas odontologą išliks kaip malonus prisiminimas, o ne baimę varanti procedūra.
Odontologų baimė – ne tik vaikų „reikalas“
Priklausomai nuo dantų būklės, profilaktiniai vizitai pas odontologą turėtų būti atliekami kas pusę metų ar kas metus. Deja, realybė yra kitokia. Nemažai žmonių šio specialisto kėdėje yra nesėdėję ir 10 metų, o užsirašyti vizitui yra priversti tik prasidėjus nepakeliam dantų skausmui. Taip, žmonės yra užsiėmę, o ir odontologinių paslaugų kainos – gana solidžios, tačiau retos viešnagės odontologo kabinete priežastis dažniausiai slypi…baimėje.
Ilgas baltas „valdiškos“ įstaigos koridorius, specifinis kvapas, šaižų garsą skleidžiantys neaiškios paskirties metaliniai įrankiai, netaktiška odontologo pastaba dėl prastos dantų būklės, skausmas… Jei jūsų patirtis, susijusi su dantų taisymu, būtent tokia, nieko keisto, jei ir dabar, kai esate didelis dėdė ar teta, vien mintis apie kontaktą su šios srities specialistu nupurto.
Odontologija – tiek technologiniu atžvilgiu, tiek specialisto požiūriu į pacientą – viena iš sparčiausiai tobulėjančių medicinos sričių. Odontologas, pasitelkęs savo žmogiškąją empatiją bei profesines kompetencijas, išspręs kliento problemą nesukeldamas šiam jokio diskomforto.
Kaip pasirinkti odontologijos kliniką?
Kai nepakeliamas danties skausmas „suriečia“, beldžiamasi į pirmos pasitaikiusios odontologijos klinikos duris. Tačiau jei vizitas planuojama iš anksto, galima atsakingai pasirinkti kliniką bei paslaugą teiksiančius specialistus. Z. Romanovo odontologijos klinika Kaune gali pasiūlyti visas paslaugas, susijusius su dantų priežiūra bei gydymu.
Vienoje vietoje jūsų laukia patyrę ir profesionalūs įvairių sričių specialistai: odontologai, odontologai-ortopedai, ortodontai, burnos higienistai ir kiti. Visais pacientais ne tik profesionaliai pasirūpinama, bet taip pat šie apgaubiami nuoširdžiu dėmesiu bei šiluma, taip sukuriant glaudų tarpusavio ryšį. Užtenka vos kelių minučių odontologo kėdėje, jog suprastumėte, jog visos baimės, susijusios su šios profesijos atstovais – nepagrįstos.
Komentuoti