sveika.lt
Sveikata

Kaip atliekamas pakartotinis endodontinis gydymas?

Kaip atliekamas pakartotinis endodontinis gydymas?

Gana dažna priežastis, dėl kurios žmonės kreipiasi į odontologus – šaknų kanalų uždegimas. Šis dažniausiai pasireiškia ūmiu skausmu ir nemaloniais pojūčiais burnos ertmėje. Norint pašalinti uždegimą, įprastai taikomas endodontinis gydymas. Visgi, tam tikrais atvejais prireikia pergydymo procedūros. Šiame straipsnyje aptarsime, kada ir kodėl reikalingas pergydymas bei procedūros eigą.

Simptomai, įspėjantys apie reikalingą pergydymą

Viena iš dažniausių priežasčių, kodėl reikalinga dantų kanalo pergydymo procedūra – neprofesionaliai atliktas pirmasis endodontinis gydymas. Kartais pirminio gydymo metu prastai išvalyti ar užpildyti kanalai gali tapti infekcijos priežastimi. Žinoma, gali būti ir daugiau priežasčių, vienos iš jų:

  • ėduonies išplitimas kanalų sistemoje;
  • danties įtrūkimas, įskilimas;
  • iškritusi plomba, nukritęs vainikėlis.

Dantų kanalų pergydymas gali būti reikalingas ir tuo atveju, jeigu įtrūko dantis ir į danties šaknis pateko mikroorganizmų. Kartais infekciją lemia ir danties vainike ar plombinėje medžiagoje atsiradę įskilimai. Tad akivaizdu, priežasčių yra ne viena.

Pažeisti kanalai dažniausiai sukelia ūmų skausmą, lydimą padidėjusiu jautrumu šaltiems ir karštiems gėrimams bei rūgščiam ir saldžiam maistui. Taip pat gali paburkti dantenos, atsirasti pūliniai ir patinimai aplink pažeistą vietą. Be to, kurį laiką esanti infekcija gali sukelti nemalonų burnos kvapą.

Procedūros eiga

Pirmosios konsultacijos metu, gydytojas odontologas įvertina individualų atvejį ir, atsižvelgdamas į paciento būklę, pateikia pakartotinės procedūros eigą. Padaromos rentgeno nuotraukos, kuriose galima pastebėti kaulinio audinio destrukciją. Priklausomai nuo pergydymo sudėtingumo, efektyviam gydymui gali prireikti nuo vieno iki kelių apsilankymų. Pakartotinė endodontinė procedūra atliekama dantį izoliavus koferandamo sistema.

Procedūros metu atliekamas pakartotinis danties šaknų valymas, pašalinant senąjį užpildą. Pagal situaciją – ištaisomos ankstesnio gydymo komplikacijos. Išvalius kanalą, naudojant specialius plovimo tirpalus, atliekama kanalo dezinfekcija. Procedūros pabaigoje užpildomi kanalai ir atstatomas danties vainikas.

Akivaizdu, pažeisti kanalai gali sukelti itin nemalonius pojūčius. Ilgai negydomas pažeidimas gali sukelti rimtesnių sveikatos problemų, todėl gydymas gali tapti dar ilgesnis. Laiku aptikus uždegimą, galima išvengti papildomų išlaidų ir nemalonumų. Atsižvelgiant į tai, rekomenduojama ne tik tinkamai prižiūrėti burnos ertmę namuose, bet ir reguliariai lankytis profesionalaus odontologo kabinete. Moderni gydymo įranga, patyrę odontologai pašalins uždegimą ir leis džiaugtis sveika, estetiška šypsena.

KMI skaičiuotuvas