sveika.lt
Sveikata

Kaip pagerinti seksualinį gyvenimą?

Jūsų seksualinis gyvenimas neatsiejamas nuo jūsų bendros psichologinės, fizinės ir emocinės sveikatos. Todėl nenuostabu, kad rutina įsisuka ir į jūsų miegamąjį. Bendravimas su partneriu, sveikos gyvensenos palaikymas, tam tikrų priemonių seksui naudojimas gali padėti pagerinti kiek pabodusį intymų gyvenimą. Mėgavimasis pasitenkinimą teikiančiu lytinių gyvenimu gali suteikti daugybę teigiamų dalykų kitose gyvenimo srityse. Taigi, iškyla klausimas kaip gi pagerinti savo seksualinį gyvenimą?

Išmokite kalbėtis apie intymų gyvenimą su savo partneriu

Pradėti kalbėtis apie seksą naujuose santykiuose kurį laiką tikrai gali būti sunku, nes galite jaustis nedrąsiai arba bijoti įžeisti partnerį, likti nesuprastas. Tačiau jei seksas jūsų netenkina, pokalbis su partneriu padės išspręsti šią problemą. Atviras, nuoširdus pokalbis apie intymumą su partneriu paskatins jus abu atsiverti ir pasidalinti savo jausmais. Būtinai švelniai paaiškinkite, ko norite ir kas jums labiau patiktų, o ne ką jūsų partneris daro blogai. Šiam pokalbiui pasirinkite tinkamą laiką ir vietą. Svarbiausia, kad abu neskubėtumėte ir būtumėte gerai nusiteikę kalbėtis apie tai atvirai.

Persirenkite

Žinoma, nebūtina kiekvieną kartą užsiimant lytiniai santykiais vilkėti seksualų apatinį trikotažą ar kitaip puoštis, bet kartais gali būti malonu matyti, kad partneris įdėjo daugiau pastangų nei įprastai. Be abejonės, svarbu tai padaryti ir dėl savęs. Atlikdami veiksmus, kurie didina pasitikėjimą savimi, jausitės labiau geidžiami, labiau pasitikintys savimi, o tai neišvengiamai lems kokybiškesnį seksą. Taip pat, visuomet galite pabandyti į intymų gyvenimą įtraukti kostiumus ar vaidmenų žaidimus. Daugelis porų mano, kad tokie eksperimentai lovoje yra ne jiems, tačiau išbandžius bent kartą, prisiminsit dar ilgą laiką.

Nepamirškite naudoti lubrikantą

Seksas gali būti žymiai malonesnis, jei naudosite lubrikantą. Jie ne tik suteikia papildomą malonumą, bet ir mažina trintį, dirginimą ir diskomfortą. Lubrikantus galima įsigyti vaistinėse arba specializuotose parduotuvėse. Jeigu lytinių santykių metu jaučiate diskomfortą, tai ženklas, kad jums reikia lubrikanto, ir ateityje tiesiog padarykite tai savo seksualinio gyvenimo dalimi. Bet to, šiuo metu yra daugybė lubrikantų rūšių, kurie gali suteikti įvairių, stimuliuojančių ir netikėtų pojūčių sekso metu. Tai gali būti šildantys lubrikantai, vėsinantys, įvairiausių kvapų bei skonių lubrikantai.

Skirkite ypatingą dėmesį savo sveikatai

Tokie įpročiai kaip rūkymas, alkoholio vartojimas, nesveikas maistas gali turėti įtakos jūsų seksualiniam gyvenimui. Taip yra todėl, kad šie įpročiai sukelia nuovargį, mažina libido ir sukelia vyrams priešlaikinę ejakuliaciją.

Užsiimkite seksu ne tik miegamajame

Šiuolaikinio gyvenimo ritmas, nuolatinis skubėjimas tikrai apsunkina galimybes intymioms akimirkoms svetur, tačiau pagalvokite, koks aistringas gali būti spontaniškas seksas. Lytiniai santykiai nebūtinai turi apsiriboti romantišku miegamojo įrengimu, kokį matote filmuose ir gražiose socialinių medijų nuotraukose. Aistringos akimirkos ne miegamajame gali būti be galo smagus ir spontaniškas būdas paįvairinti savo seksualinį gyvenimą. Stalas, sofa, dušas, visur, kur tik norite! Šiems meilės žaidimams nebūtina išeiti iš namų, nebent jums tai patinka, tada drąsiai keiskite aplinką. Nepamirškite, kad kūrybiškumas gali smagiai atgaivinti jūsų intymius santykius.

Skirkite ypatingą dėmesį intymumui

Seksualinio gyvenimo pagerinimas nereiškia daugiau lytinių santykių. Nereikia sutelkti viso dėmesio vien tik į seksą. Vietoje to skirkite dėmesio į intymumo kūrimą – darydami sekso pertraukas ir sutelkiant dėmesį į tokius svarbius dalykus kaip apkabinimai ir bučiniai. Tai stiprina fizinį potraukį. Nepamirškite parašyti partneriui žinutės, kaip jo pasiilgote ar svajojate apie intymias akimirkas. Tai tikrai padės pagerinti jūsų emocinį ryšį, o tai tikrai turės teigiamos įtakos kokybiškam seksualiniam gyvenimui.

KMI skaičiuotuvas