sveika.lt
Grožis

Kuris plaukelių šalinimo būdas geriausias?

Klausimą apie efektyviausią nepageidaujamų plaukelių šalinimą moterys dažniau iškelia šiltuoju vasaros sezonu, tačiau tai nereiškia, kad kitais metų laikais jos nenori turėti glotnios ir švelnios odos. Depiliacinės procedūros jau seniai tapo kiekvienos moters kasdienybe, tačiau kasmet išrandama vis įdomesnių plaukų šalinimo būdų. O kuris iš jų geriausias?

Plaukelių šalinimo būdą kiekviena moteris pasirenka atsižvelgdama į tai, kas jai yra priimtiniausia. Vienos naudojasi skutimosi peiliukais ir užsiima plaukelių šalinimo procedūromis kiekvieną dieną, kitos kartoja tai kas mėnesį su vaško juostelėmis ar epiliatoriaus pagalba. Kita dalis moterų pasikliauja depiliacija lazeriu. Kiekvienas būdas skirtingas, tiesa, dalis jų dažnai yra skausmingi. Visgi, dailiosios lyties atstovės linkusios dėl savo grožio aukotis. Tačiau ar tikrai verta?

Populiariausi plaukelių šalinimo būdai

Tam, kad būtų lengviau išrinkti geriausią nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdą, vertėtų aptarti bent kelis skirtingus, išskiriant jų privalumus ir trūkumus. Kuo ypatingas plaukelių šalinimas lazeriu kalbėsime atskirai. Visgi, lazerinė depiliacija daugeliui merginų atrodo nepažįstama. Tokių mitų likti neturėtų. Taigi, kokie jie populiariausi plaukelių šalinimo būdai?

  • Skutimosi peiliukai.

Naudojantis skutimosi peiliukais depiliacinės procedūros nėra skausmingos, tad šis būdas yra bene populiariausias. Be to, džiaugtis glotnia ir lygia oda galima iškart. Visgi, depiliuojantis skutimosi peiliukais rizika, kad plaukeliai įaugs yra tikrai nemaža. O tai, kad šie atauga jau kitą dieną irgi yra didelis minusas. Reziumuojant, tai – pigus, neskausmingas, patogus atlikti namuose ir, visgi, laikiną efektą suteikiantis depiliacijos būdas.

  • Šalinimas vašku

Vienas iš būdų, kurį atlikti galima tiek namuose, tiek grožio salonuose. Taip pat laikomas vienu iš populiariausių. Efektas po procedūros išlieka daug ilgiau nei skutant peiliukais (4 savaitės), tačiau procedūra taip pat yra ir gerokai skausmingesnė. Merginoms, kurios sunkiai toleruoja skausmą, šis būdas nėra rekomenduojamas. Šiuo atveju plaukelių šalinimas lazeriu atrodo tikrai daug labiau viliojamas variantas, tačiau kol kas – ne apie jį.

  • Depiliacinis kremas

Šiuo būdu taip pat naudojasi nemažai moterų. Jis paprastas, greitas, neskausmingas, o ir rezultatas džiugina bent porą savaičių iki plaukelių ataugimo. Atrodo, paprastas ir tikrai efektyvus būdas šalinti plaukelius, o ir procedūros kasdien kartoti nereikia. Visgi, yra vienas nemažas minusas – veikliosios medžiagos, esančios depiliaciniame kreme, gali ištirpdyti ne tik plaukus, bet apsauginį paviršinį odos sluoksnį. Padidėjęs odos jautrumas tikrai nedžiugins.

  • Epiliatorius

Tai prietaisas, kuris plaukus išrauna su visa šaknimi. Jau vien tai skamba skausmingai. O taip ir yra. Be to, kad glotnios odos efektas išlieka iki 4 savaičių, šis aparatas taip pat padidina plaukelių įaugimo riziką.

Plaukelių šalinimas lazeriu

Šia procedūra pasinaudoti išdrįsta vis dar mažas skaičius moterų, todėl pravartu supažindinti su šio depiliacijos būdo ypatybėmis. Kas tai? Kaip tai veikia? Kodėl vertėtų pabandyti? Galbūt staiga nuo kasdienio skutimosi peiliukais pereisite prie modernių sprendimų?

Lazerio šviesos spinduliai sunaikina plauką su visa plauko šaknimi, neleidžiant jam iš naujo ataugti. O tai savaime užtikrina ilgalaikį glotnios odos efektą bei malonią liesti odą. Lazerine depiliacija pasinaudoti siūloma ir toms merginoms, kurias kankina plaukelių įauginėjimo į odą problema. Lazeriu pašalinti įmanoma ne tik plaukelius, bet nuo įaugusių plaukelių paliktus randelius, bėrimus ar nemalonias dėmeles.

Plaukelių šalinimas lazeriu suteikia sveikos, lygios ir net skaistesnės odos efektą, tačiau tam, kad būtų užtikrintas ilgalaikis rezultatas, prireikti gali bent 3 procedūrų. Ir visgi, vertėtų įvertinti šios plaukelių šalinimo procedūros privalumus, lyginant su įprastais depiliacijos būdais. Atvirkščiai nei epiliatorius ar vaško juostelės, lazerinės procedūros metu nejuntamas skausmas. Be to sutaupoma laiko. Nepažeidžiami odos audiniai, o po procedūros galima pamiršti apie įaugusius ir skausmingus plaukelius. Galbūt tam, kad galėtumėte įsitikinti, reikia išdrįsti ir pabandyti?

KMI skaičiuotuvas