sveika.lt
Grožis

Oda ir jos dezinfekcija bei antiseptikai

Oda yra didžiausias mūsų kūno organas,  neskaitant dydžio, tai ir vienas svarbiausių organų kuris padeda išlaikyti organizmą sveiką. Suteikiant geras sąlygas, organizmas greitai sutaiso šį barjerą ir apsaugoja vidaus organus nuo infekcijų ir užkrėtimų. Turbūt nėra žmogaus, kuris reguliariai nesusiduria su šio organo pažeidimais, tai yra įdrėskimais, žaizdomis, uždegimais, infekcijomis pasireiškiančiomis išbėrimais ir spuogais.

Tokie odos pažeidimai, imantis atsargumo priemonių, dažniausiai nesukelia didelių sveikatos problemų, tačiau ne visi žmonės jas taiko ir tokiu atveju, anksčiau ar vėliau tai gali baigtis rimtu susirgimu ar net mirtimi. Mūsų aplinkoje klesti daugybė virusų ir bakterijų, kurie gyvena ne tik ant daiktų, bet ir ant mūsų odos, dažniausiai šie mikroorganizmai nekenkia mums, tačiau niekada negalime būti tikri, kada esant odos pažeidimui ir patekus priešiškam mikroorganizmui į mūsų organizmą, tai peraugs į kraujo užkrėtimą ar kitus susirgimus. Gera žinia – nuo to galima apsisaugoti.

Deja ne visos priemonės, kurios tariamai yra naudingos gali padėti, kartais priešingai – jos gali pakenkti. Kai kurie cheminiai preparatai gali neutralizuoti ne tik kenksmingas bakterijas, bet ir leukocitus ar net fibroblastus – ląsteles atsakingas už naujos odos susidarymą. Todėl šį kartą turime keletą patarimų, kokius produktus naudoti, kad to nenutiktų.

Kaip elgtis esant odos pažeidimui?

Pirmiausia reiktų kuo greičiau sustabdyti kraujavimą. Jeigu kraujuojama gausiai, uždėkite sterilų tvarstį, jeigu įdrėskimas nedidelis, užteks paprastos vatos pagalvėlės. Stenkitės žaizdos per daug neprispausti, kadangi tai sutrikdys oro cirkuliaciją. Leiskite kraujavimui sustoti, nežiūrėkite dažnai ar kraujavimas jau liovėsi, kadangi tai gali sutrikdyti gijimą ir žaizdos užsitraukimo procesą.

Vandenilio peroksidasSekantis etapas, žaizdą reikia nuplauti su vandeniu ir nuvalyti visus nešvarumus. Įsitikinus, kad žaizda švari, ją būtina dezinfekuoti, tam puikiai tiks daugelio namų vaistinėlėje esantis Lietuvių gamintojo „Valentis“ produktas – Vandenilio peroksidas, kuris veikia ne tik mikrobus, bet ir virusus. Jį galite pilti tiesiai ant didesnės žaizdos, arba esant nedideliam pažeidimui, suvilgyti vatos pagalvėlę ir švelniai patepti pažeistą odos vietą.

Jeigu neturite vandenilio peroksido namuose, galite pasidaryti šiek tiek silpnesnį, bet taip pat galintį apsaugoti nuo užkrėtimų, produktą – druskos tirpalą: į 1 litrą verdančio vandens įdėkite 2 arbatinius šaukštelius druskos ir leiskite šiek tiek atvėsti. Atvėsus šiek tiek druskos tirpalo užpilkite tiesiai ant pažeistos odos vietos.

Briliantinis žaliasis
Briliantinis žaliasis

Paskutinis etapas – tinkama odos pažeidimo priežiūra. Čia į pagalbą galima pasitelkti kitą įmonės „Valentis“ produktą pavadinimu Briliantinis žaliasis, jį reiktų tepti ant žaizdos ir ant odos aplink žaizdą bent keletą dienų po susižeidimo ar tol kol oda visiškai sugis. Kadangi kol oda visiškai sugyja, išlieka padidinta tikimybė užkrėtimui ir infekcijai, šis produktas puikiai tinka profilaktikai nuo šių grėsmių. Tiesa, jo nerekomenduojama  vartoti, jei žaizda gilesnė ir yra pažeistas odos vientisumas.

Ką elgtis sergant odos ligomis?

Salicilo rūgštis
Salicilo rūgštis

Esant ne fiziniam odos pažeidimui, o kilusiam dėl infekcijos, užkrėtimo, taip pat būtina imtis gydomųjų priemonių. Tokį odos susirgimą rodo odos sudirgimai, išbėrimai ir spuogai. Paprasčiausias ir efektyviausias būdas greitai dezinfekuoti odą ir apsisaugoti nuo tolimesnio ligos plitimo, tai tiesiogiai ant odos užtepti antiseptiko, kuris taip pat turėtų būti kiekvienuose namuose ir yra plačiai žinoma priemonė spuogų gydymui, tai Salicilo rūgštis. Jo naudojimas paprastas, suvilgykite vatos pagalvėlę ir tepkite pažeistą odą 2 – 3 kartus per dieną.

Valentis

2 komentarai

Spauskite čia, kad galėtumėte komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

KMI skaičiuotuvas