sveika.lt
Sveikata

Kaip sumažinti kenksmingų dulkių kiekį namuose?

Dulkės namuose yra neišvengiama. Tačiau kai jos dažnai patenka į mūsų kvėpavimo takus, gali sukelti dideles sveikatos problemas, o labiausiai tai aktualu, kuomet namuose auga maži vaikai. Tuomet labai svarbu apsisaugoti nuo dulkių namuose. Sužinokite, kaip namuose sumažinti dulkes, vadovaudamiesi toliau pateiktais valymo pasiūlymais.

Vienas iš pirmųjų patarimų – laikykitės kasdienės valymo tvarkos. Prevencija yra geriausias vaistas nuo dulkių. Atsisėskite ir sukurkite kasdienę valymo rutiną, o tada stenkitės jos laikytis. Žinoma, kartais praleisite dieną, nes pavargote nuo darbo ar popamokinės veiklos. Tai gerai, bet kitą dieną būtinai tęskite ten, kur baigėte. Imkis tvarkingo valymo. Ar tvarkote savo namus sąžiningai? Pagalvokite apie tai: jei išsiurbsite svetainę ir tada išvalysite šviestuvus, ant grindų pateks šiek tiek dulkių. Tai reiškia, kad laikas ir pastangos, kurias praleidote siurbdami, buvo švaistomos. Dirbdami namuose valykite nuo viršaus iki apačios. Paskutinė užduotis, kurią atliekate kiekviename kambaryje, turėtų būti siurbimas arba dulkių valymas, ypač kai ieškote būdų, kaip apsisaugoti nuo dulkių namuose.

Nuvalykite dulkes ir nuvalykite paviršius. Žinoma, vienas geriausių būdų sumažinti dulkes namuose yra iš tikrųjų išvalyti dulkes. Valydami dulkes turėtumėte naudoti mikropluošto šluostes arba mikropluošto valymo įrankius, nes dėl unikalios mikropluošto sudėties tai yra puiki medžiaga smulkioms dulkių dalelėms pašalinti. Be to, pasirūpinkite, kad išvalytumėte dažnai nepastebimas vietas, kurios gali pritraukti dulkes ar voratinklius, įskaitant žaliuzes, grindjuostes, kambario kampus, spintos grindis, tarpus tarp galvūgalių ir sienų, lempų gaubtus ir pan.

Patalynę skalbkite kas savaitę. Kai kurie žmonės gali manyti, kad kartą per savaitę skalbti paklodes ir pagalvių užvalkalus yra per daug. Bet kai miegate, jūs išvalote odą, plaukus ir kūno skysčius. Tai reiškia, kad lova, į kurią gulatės kiekvieną vakarą, nėra tokia švari, kaip manote. Be to, jei bandote išsiaiškinti, kaip apsisaugoti nuo dulkių erkučių jūsų namuose, turite būti tikri, kad patalynę skalbiate bent kas septynias dienas. Reguliariai siurbkite. Daugelis žmonių nesuvokia, kad siurbimas iš tikrųjų sutraukia daugiau dulkių nei pašalina. Kai bandote išsiaiškinti, kaip sumažinti dulkes namuose, turite pasiimti dulkių siurblį ir kuo dažniau siurbti kambarius. Daugiau informacijos rasite muresta.lt.

Komentuoti

Spauskite čia, kad galėtumėte komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

KMI skaičiuotuvas