sveika.lt
Sportas

Papildai svorio auginimui – ar jie veikia?

Maisto papildų vartojimas sportui

Sportuojantys žmonės turi savo tikslų, dėl kurių eina į treniruotes. Vieni siekia padidinti savo kūno jėgą, kiti numesto svorio, o treti – priaugti raumeninės masės. Kadangi tikslai skiriasi, todėl skiriasi ir kelias, vedantis link to tikslo.

Norint priaugti masės, vien tik daug valgyti gali nepakakti. Tuo metu į pagalbą gali ateiti papildai svorio auginimui. Vieni mano, kad jie puikiai veikia ir daro stebuklus, kiti – kad tai tik pinigų išmetimas į balą. „Sportuojantys.lt“ paaiškina kaip ir kada turėtų būti vartojami papildai.

Papildai masei – kam jie reikalingi?

Jeigu nutarėte priaugti kūno svorio, tuomet laukia nelengva užduotis. Tam, kad kūno svoris didėtų, reikalingas kalorijų perteklius. Ką tai reiškia? Kiekviena jūsų atliekama veikla, t. y. vaikščiojimas, sportas, daiktų nešiojimas, netgi miegas, degina kalorijas. Tuo tarpu, produktai, kuriuos suvartojame (maistas, papildai, gėrimai) mums suteikia kalorijų, kadangi nevalgydami net negalėtume atlikti veiksmų, kuriems reikia energijos, todėl tai yra natūralus procesas.

Tuo atveju, kai norima užauginti masę, reikalingas didesnis suvartojamų kalorijų kiekis, nei jų sudeginama. O vien su maistu labai daug kalorijų surinkti gali ir nepavykti. Juk natūralu, kad valgyti visą laiką nenorite. Ir koks jausmas būtų kimšti į save maistą ištisą dieną? Turbūt tam ilgą laiką nebūtų nei noro, nei nuotaikos. Tam ir yra maisto papildai svorio auginimui iš sportuojantys.lt. Jie yra miltelių pavidalu ir plaktuvėje sumaišius juos su apie 400-500 ml vandens, pagaminamas kokteilis, kuriame yra daug kalorijų ir makroelementų, t. y., angliavandenių, baltymų ir riebalų, kurie pasisavinami itin greitai, nes yra skystame pavidale.

Kokteilį kūnui suvirškinti yra žymiai paprasčiau ir greičiau negu maisto produktą, o ypač mėsą, kuri virškinama bent keletą valandų. Kokteilis masei yra ne tik sotus, kaloringas, bet ir labai skanus. Populiariausi skoniai: braškinis, vanilinis ir šokoladinis. Jie niekuo nenusileidžia tradiciniams pieno kokteiliams.

Apibendrinimas apie maisto papildus raumenų auginimui

Tad tikėkimės jau supratote, kokiu tikslu yra gaminama ir vartojami svorio auginimo papildai. Juos vartoti reikėtų po treniruotės arba tarp valgymų. Tik nepamirškite, kad per didelis kalorijų kiekis ilgainiui gali pradėti auginti riebalinę masę, o juk to nenorite. Tad maitinkitės sveikai, sportuokite ir retkarčiais išgerkite po kokteilį masės auginimui ir kokybiškas svoris pamažu jums augs.

Žymos

KMI skaičiuotuvas