sveika.lt
Sveikata

Prezervatyvų saugumas – ir gamintojo, ir naudotojų rankose

Prezervatyvai yra viena populiariausių apsisaugojimo nuo LPL ir neplanuoto nėštumo priemonių visame pasaulyje. Galbūt dėl jų įprastumo daugelis mano, kad prezervatyvų saugumas priklauso tik nuo gamintojo. Tačiau tiesa kitokia – rezultatas priklauso ir nuo pažangių gamybos technologijų, ir nuo pačių naudotojų.  

Atidi prezervatyvų gamyba – pamatas saugumui

Šiandien prezervatyvų gamyboje naudojama automatizuota technika, kuri leidžia produktą tiek pagaminti, tiek patikimai patikrinti. Pirmasis prezervatyvų gamybos etapas prasideda nuo specialaus mišinio paruošimo, iš kurio išgaunamas lateksas. Vėliau skysto pavidalo lateksas maišomas su kitomis medžiagomis. Tiesa, kai kurių prezervatyvų gamybai naudojamas ne lateksas, o sintetinės medžiagos. Tačiau lateksiniai prezervatyvai – elastingesni, tvirtesni, tad jų ir pagaminama gerokai daugiau.  

Toliau siauros vonelės, pripildytos mišinio, įleidžiamos į penio formos kolbas. Slinkdamos žemyn, kolbos tarsi išnyra iš vonelių. Latekso perteklius nuo šių kolbelių pašalinamas džiovinant. Po šio proceso kolbos dar kartą merkiamos į mišinį, siekiant išgauti reikiamą prezervatyvo storį.

Gamybos procesui artėjant link pabaigos pasitelkiami šepečiai. Jie padeda suformuoti prezervatyvo kraštą. Tuomet pusgaminis keliauja į vulkanizacijos kamerą, kurioje prezervatyvas įgauna savo įprastą spalvą. Galiausiai gaminys nuimamas nuo kolbų ir išplaunamas. Kuo rūpestingiau, kruopščiau, atidžiau atliekami visi šie etapai, tuo didesnė tikimybė, kad prezervatyvas įveiks visus kokybinius testus.

Griežtas testavimo procesas – bet kokiai rizikai pašalinti

Gaminio kokybės patikrinimas vyksta specialioje laboratorijoje. Joje konkrečios partijos prezervatyvai sveriami ir matuojami. Po to produktų testavimui naudojamos tam tikros kameros, kuriose gaminys pripučiamas oro. Tuomet vertinama, ar nėra paviršiaus pažeidimų, matuojama, kiek oro gali patekti į prezervatyvo vidų ir kiek jo reikia, kad prezervatyvas suplyštų.

Elektroninio patikrinimo etape naudojama elektros srovė. Tokiu būdu taip pat nustatoma, ar produktai nėra brokuoti. Kiekvienas gamintojas turi savas gaires, pagal kurias ir vertinama, ar gaminys atitinka normą. Taip pat kokybė reguliuojama ir atskirais įstatymais. Jei gaminiai sėkmingai įveikia visus testavimo etapus, prezervatyvų partija perleidžiama pakavimo cechui. Toliau atsakomybė tenka jau patiems prezervatyvų naudotojams.

Pirmiausia – tinkamas dydis

Norint būti ramiems dėl saugumo, pirmiausia svarbu pasirūpinti tinkamo prezervatyvo pasirinkimu. Vienas svarbiausių kriterijų – dydis. Netinkamo dydžio prezervatyvai gali sukelti įvairių nepatogumų. Juos sunku užmauti, o lytinio akto metu juntamas diskomfortas. Tačiau pavojingiausia tai, kad tokios apsaugos priemonės nepatikimos – jos gali nusmukti arba plyšti. Geriausia rinktis prezervatyvus vadovaujantis gamintojų pateikiamomis dydžių lentelėmis.

Kada užsidėti prezervatyvą?  

Tam, kad prezervatyve nebūtų nereikalingo oro ir sumažėtų tikimybė jam plyšti, rekomenduojama užsidėti priemonę būtent erekcijos metu. Tokiu atveju prezervatyvas tinkamai apgaubia lytinį organą. Jeigu priemonė užmaunama per anksti, didėja tikimybė užsikrėsti lytiniu keliu plintančiomis ligomis arba pastoti.  

Papildomą apsaugą suteikia ir lubrikantas

Lubrikantas taip pat apsaugo prezervatyvą nuo plyšimo. Dėl to kai nemaža dalis prezervatyvų jau yra sutepti šia priemone. Vis dėlto daugeliu atvejų naudinga lubrikanto naudoti papildomai. Tačiau atkreipkite dėmesį į lubrikanto tipą. Pavyzdžiui, jei naudojami lateksiniai prezervatyvai, tuomet geriausia rinktis vandens pagrindo lubrikantą. Lubrikantai, kurių sudėtyje yra aliejų, silpnina lateksą.  

Vertėtų palikti šiek tiek vietos

Neretai prezervatyvas plyšta dėl to, kad nėra palikta pakankamai vietos spermai. Dauguma prezervatyvų šiandien turi specialią pailgą viršūnėlę. Jei jos nėra, būtina prieš užsimaunant prezervatyvą pirštais suspausti jo galiuką, kad į priemonę nepatektų oro.

Vienas prezervatyvas – griežtai tik vienam kartui

Kai kurie klaidingai mano, kad kelių prezervatyvų naudojimas jiems suteikia didesnę apsaugą. Visgi yra atvirkščiai: dvigubas prezervatyvas sukelia ne tik didesnę trintį, bet ir tikimybę, kad vienas jų suplyš. Jei gamintojas patikimas, vienam lytiniam aktui užtenka vieno prezervatyvo.

Šiuolaikiniai technologiniai sprendimai leidžia užtikrinti daugelio produktų saugumą. Tačiau taip pat svarbu atsižvelgti ir į prezervatyvo naudojimo niuansus. Tik tuomet prezervatyvai gali atlikti savo paskirtį – apsaugoti nuo nepageidaujamų sekso pasekmių ir leisti mėgautis malonumu be rūpesčių.

KMI skaičiuotuvas