sveika.lt
Sveikata

Sekso nauda sveikatai ir aktyviausios sekso pozos

Ar sekso gali būti per daug? Dauguma mano, kad lytiniai santykiai skirti tik tam, kad jog būtų patenkintos kylančios aistros, dažniausiai – vyriškos. Tačiau pasak seksologų, aktyvus lytinis gyvenimas taip pat yra labai reikšmingas ir žmogaus sveikatai. Seksas tam tikra prasme yra tarsi jaunystės eliksyras. O kokios sekso pozos rekomenduojamos ir yra pačios maloniausios? Kas kiek laiko reikėtų mylėtis, kad būtų daroma teigiama įtaka sveikatai?

Kaip seksas gali būti naudingas sveikatai?

Teiginys, kad lytiniai santykiai yra reikšmingi žmogaus sveikatos būklei, skeptikams gali pasirodyti ne tik labai abejotinas, bet ir nepagrįstas. Tačiau, ar pastebėjote, kad mylintis reikalinga fizinė ištvermė? Jeigu ne moteriai, tai vyrui. Vien iš to galima daryti išvadą, kad reguliarūs lytiniais santykiais stiprina žmogaus kūno raumenis. Vienos sekso pozos stiprina vieną raumenų grupę, kitos gali prisidėti prie kitos raumenų grupės stiprinimo, priklausomai nuo kūno judėjimo krypties, judesių tempo ir pan.

Lytiniai santykiai yra viena iš fizinio aktyvumo rūšių, o užsiimant fizine veikla stiprėja viso kūno raumenys. Taip pat gerėja kraujotaka, stiprėja širdies darbas, deginamos kalorijos. Lygiai tokį patį efektą gali turėti ir šiek tiek intensyvesnis kasdienis seksas. Nes lytinio akto metu organizmas pradeda gaminti daugiau testosterono hormono, todėl tvirtėja rankų, dubens, krūtinės, raumenys. Galų gale, taip pagerinama ir bendra fizinė žmogaus būklė. Tad jei nerandate laiko lankymuisi sporto klube, tai nesunkiai galite daryti ir lovoje – svarbiausia rinkamai pasirinktos sekso pozos.

Paskutinysis, tačiau taip pat svarbus aspektas – fizinis artumas. Šis labai svarbus psichologinei vyro ir moters sveikatai. Todėl galima teigti, kad seksas teikia ne tik fizinę, bet ir emocinę naudą žmogaus sveikatai. Verta paminėti, kad reguliariai mylintis sustiprėti gali ne tik poros santykiai, bet ir imuninė sistema, o moterys gali džiaugtis žvilgančiais plaukais bei oda.

Kokią sekso pozą pasirinkti?

Jei mėgstate rytinį seksą, tokiu atveju šis gali puikiai pasitarnauti ir vietoj įprastos, rytais rekomenduojamos, mankštos. Tačiau kokioje pozoje mylėtis, kad nauda būtų abipusė – tiek vyrui, tiek moteriai? Vienas iš variantų – lytinio akto eigoje keisti mylėjimosi poziciją. Sekso pozos nors ir labai įvairios, tačiau dažniausiai būna taip, jog ištvermės ir fizinio pajėgumo reikia tik vienam iš poros narių. Išskyrėme kelias mylėjimosi pozicijas, kurios galėtų prisidėti prie abiejų partnerių fizinės sveikatos, o taip pat teiktų malonumą.

  • Karutis

Tai viena egzotiškiausių ir sudėtingiausių mylėjimosi pozicijų. Tokio tipo sekso pozos po gimdymo nėra rekomenduojamos, tačiau puikiai tiks tiems, kurie nori kažko įdomesnio, verčiančio pasistengti abu poros narius. Šioje pozicijoje vyras stovi stačias, o moteris tuo tarpu, rankomis remdamasi į grindis, kojomis apsiveja partnerio klubus. Vyras turėtų merginą prilaikyti rankomis, tačiau nemažai pastangų įdėti reikės ir pačiai merginai. Mylėtis veidu žiūrint į grindis, kada įsiskverbimas vyksta ore nėra labai lengva. Judėti reikės daug ir intensyviai, o moteris turės pasinaudoti stipriais rankų ir kojų raumenimis.

  • Kaubojė

Šios sekso pozos variantų egzistuoja nemažai, ir visgi, tai viena iš tų, kuri reikalauja bene daugiausiai pastangų iš moters. Tačiau taip pat ši poza naudinga tuo, jog labai lengva pasikeisti vaidmenimis – dalį laiko juda ir kalorijas degina mergina apsižergusi vaikiną, o kitą dalį raumenis treniruoti gali vaikinas. Tokiu atveju reikėtų, kad partnerė atsigultų ant vyro krūtinės.

  • Sekso pozos po gimdymo

Saugiausias ir gydytojų rekomenduojamas variantas yra šaukštelių poza, kada abu partneriai guli ant šono, o moteris prigludusi prie vyro nugara. Tačiau norint deginti papildomus užsilikusius kilogramus įprastai ar po nėštumo ši poza tikrai nepadės. Ji tinkama norint sustiprinti emocinį ir fizinį artumą. Jei visgi labai svarbu ištirpdyti papildomus kilogramus, vertėtų rinktis aukščiau minėtą kaubojės pozą. Ši leis reguliuoti sueities gylį, o intensyvus judėjimas leis padailinti kūno formas. Aišku, toks seksas taip pat turėtų būti reguliarus.

Taigi, mankšta, nesvarbu kur ji bebūtų – sporto salėje ar lovoje su patinkančiu žmogumi – yra naudinga sveikatai. Įvairios sekso pozos ir reguliarus seksas ne tik pašalina stresą, stimuliuoja kraujotaką, stiprina raumenis, bet ir pagerina tarpusavio santykius. Daugiau informacijos apie malonumą teikiančias ir kilogramus tirpdančias pozas galite rasti užsukę ir į internetinės sekso prekių parduotuvės Romantika.lt patarimų skiltį „žurnalas“.

Žymos

1 komentaras

Spauskite čia, kad galėtumėte komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  • ne tik fizinei sveikatai ir imunitetui toks pajudėjimas gerai, bet labai gerai veikia ir psichologiją. išsiskiria laimės hormonai, dingsta stresas. jei norisi, kad poveikis būtų dar didesnis, būtina pabandyti sekso prekes

KMI skaičiuotuvas