sveika.lt
Sveikata

Burnos higiena: viskas, ką reikia apie tai žinoti

Jūsų dantys gali išlikti sveiki ir gražūs ilgą laiką, jei tinkamai juos prižiūrėsite. Ir čia kalbama ne tik apie tinkamą dantų priežiūrą namuose, bet ir odontologo kėdėje. Tinkama dantų higiena padės juos apsaugoti nuo dantų karieso, periodonto ir kitų burnos ertmės ligų.

Kodėl reikalinga burnos higiena?

Daugumai kyla klausimas, kodėl burnos higiena yra tokia reikalinga procedūra? Profesionalios burnos ertmės higienos tikslas – pašalinti minkštąjį ir kietąjį dantų apnašą, gerinti dantenų būklę, mažinti dantų jautrumą, gaivinti burnos ertmę, stabdyti periodonto ligas. Būtent todėl ją rekomenduojama atlikti bent 2 kartus per metus, o turintiems problematiškus dantis siūloma tai padaryti net ir 3-4 kartus.

Nesilankant pas odontologą ir neatliekant dantų higienos procedūrų, gali atsirasti rimtesnių problemų, tokių kaip dantų akmenys. Jie atsiranda nuo netaisyklingai valomų dantų arba netyčia užsilikusių maisto likučių. Tai yra visiškai normalus reiškinys, dėl kurio reikėtų lankytis pas odontologą.

Burnos higiena taip pat padeda atsikratyti blogo burnos kvapo, išvengti dantų gedimo, atstatyti natūralią dantų spalvą, kuomet dantys pageltę.

Kiek kainuoja burnos higiena?

Daugelis odontologijos centrų siūlo klientams burnos higienos procedūrą. Kai kurie pacientai renkasi ją atlikti poliklinikose, kur procedūra kainuoja šiek tiek pigiau nei privačiose klinikose. Vis dėlto, čia svarbiausia atsižvelgti ne į kainą, o į higienisto profesionalumą ir patirtį.

Burnos higiena privačiose klinikose kainuoja nuo 40 iki 80 eurų. Priklauso nuo to, koks odontologijos centras yra pasirinktas.

Burnos higiena Vilniuje

Odontologijos klinikos, kuriose atliekama burnos higiena Vilniuje: „Šypsenų alėja“, „Aušra Dens“, „Majų odontologijos klinika“, „Royal dental clinic“, „Skaitmeninės šypsenos“, „Divadenta“, „Dantukų pasaulis“, „Joladenta“, „Balta lapė“, „Miesto medicinos centras“, „Šypsenos akademija“, „Beadenta“ ir „Papadent“.  Rinkitės iš daugybės odontologijos klinikų ir nepamirškite užsirašyti vizitui savo burnos higienos procedūrai.

KMI skaičiuotuvas