sveika.lt
Sveikata

Naujos kartos tamponai šiuolaikinėms moterims

Menstruacijų metu moteriai ypač svarbu jaustis patogiai, o nuo pasirinktų higienos priemonių gali priklausyti ne tik fizinė, bet ir psichologinė savijauta. Šių dienų tamponai yra nepakeičiama moters intymios higienos dalis – jie suteikia didesnę laisvę judėti, taip pat su jais patogu keliauti ir galima dėvėti atvirus, aptemptus drabužius.

Klasikinius tamponus su aplikatoriumi XX a. sukūrė ir užpatentavo daktaras Erlas Hasas, pavadindamas šį išradimą „mėnesinių prietaisu“. Stebėdamas, kaip jo žmoną ir pacientes vargina menstruacijos, jam kilo mintis palengvinti jų naštą. Nors idėja nebuvo visiškai nauja, bet patobulinta versija – maži cilindro formos tamponai – suteikė modernesnę ir saugesnę apsaugą milijonams moterų visame pasaulyje tomis kritinėmis dienomis.

Nors nuo šio išradimo praėjo beveik šimtmetis, tamponų gamintojai nepadarė jokių esminių pokyčių – forma ir sudėtis išliko ta pati. Iki šiol tradicinės higienos priemonės yra gaminamos iš viskozės, medvilnės ir medžiagų, kurios yra balinamos chloru. Teigiama, kad tokiuose produktuose gali būti aptinkamas dioksinas – medžiaga, sukelianti vėžinių ląstelių degeneraciją. Nors kiekis nėra didelis, bet nėra nustatyta, kad to nepakanka žalai sukelti. Be to, pašalinus tamponą, viskozės ir medvilnės trumpi plaušeliai lieka makšties gleivinėje, sukurdami palankią terpę bakterijoms daugintis. Ką jau kalbėti, kad tamponai yra kieti, kartais juos sudėtinga įdėti, o kabantis siūlas ne visada dailiai atrodo.

Besiūliai tamponai – alternatyva tradicinėms priemonėms

Pastaraisiais metais buvo siekiama sukurti priemonę, pranokstančią tamponus ir visiškai saugią moterų sveikatai. Minkšti, kempinėlės formos tamponai sukėlė tikrą proveržį intymios higienos rinkoje. Pagamintos iš higroskopinio medicininio putplasčio, šios modernios kempinėlės nesukelia alergijos, niežulio ir deginimo jausmo, palyginti su įprastais tamponais. Minkšta medžiaga ne tik užtikrina patogų tampono naudojimą, bet taip pat prisitaiko prie moters anatomijos, yra nejuntama ir neleidžia pratekėti kraujui net gausiausiomis dienomis.

Prieš metus Baltijos šalyse vienas iš pirmaujančių erotikos ir intymios higienos prekių gamintojas pristatė FREEDOM® tamponus, pagamintus iš natūralių, draugiškų aplinkai medžiagų. Šiuolaikiški, besiūliai tamponai suteikia galimybę moterims nenutraukti įprastos rutinos – sportuokite, kaitinkitės saunoje ir plaukiokite baseine be jokių rūpesčių. Patogios širdelės formos kempinėlės suteikia optimalią apsaugą ir puikią savijautą menstruacijų metu.

Privalumai:

  • Prisitaiko prie moters kūno formos ir visiškai nesijaučia viduje.
  • Pagaminti iš nekenksmingos medžiagos, tinkamos visų tipų odai.
  • Lytinių santykių metu besiūlio tampono nejus nė vienas partneris.
  • Apsaugo nuo pratekėjimo net stipriausiomis kraujavimo dienomis.
  • Prisipildęs, nuslysta žemyn, todėl žinosite, kada reikia pakeisti kitu.
  • Rekomenduojama tamponą keisti kas 3–5 valandas.

Freedoms tampons

Kaip pasirinkti tamponą?

Kraujavimas menstruacijų metu pas kiekvieną moterį yra labai skirtingas, tai priklauso nuo amžiaus, kontracepcijos ar bendros sveikatos. Dėl šios priežasties kempinės tipo tamponai yra gaminami skirtingų dydžių ir sugeriamumo lygių, kad kiekviena moteris ar mergina rastų sau tinkamą. Rekomenduojama naudoti mažiausio sugeriamumo tamponus – taip išvengsite makšties mikrofloros išdžiūvimo. Nepamirškite, kad maksimalus tampono naudojimo laikas yra 8 valandos, tačiau ginekologai rekomenduoja keisti kas 3–5 valandas.

Kaip naudotis besiūliu tamponu?

Nusiplaukite rankas, atsitūpkite arba atsisėskite ant klozeto. Suspauskite tamponą. Viena ranka praverkite lytines lūpas, o kitos rankos pirštu stumkite tamponą į makštį, kol jis įsitvirtins. Norėdami išimti, viduriniu pirštu sugriebkite tamponą už jame esančios skylutės ir palengva traukite. Nusiplaukite rankas. Niekada nenaudokite tampono pakartotinai. Minkštą ir tamprią kempinėlę yra nepaprastai lengva naudoti – prisipildžiusi, nuslysta žemyn, todėl tiksliai žinosite, kada ją reikia pakeisti kita.

4 komentarai

Spauskite čia, kad galėtumėte komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  • Tai rina, kuri skiria jus nuo daugelio problemų šiomis dienomis. Jeigu praktikuojate lytinius santykius mėnesinių metu – jums pasisekė! Skubėkite užsisakyti šiuos tamponus. Turėsite kuo užsiimti ilgais rudens vakarais!

  • Šiuos tamponus naudojau atostogaudama prie jūros. Su jais galima plaukioti, tai patikrinta! Jie visiškai nejuntami, galite saugiai vaikščioti su bikiniu, jie neturi virvelės. Juos išsiimti labai lengva, ant pakuotės yra instrukcija.Man tiko Mini dydis ir pakanka 4–5 valandoms.

  • Tamponai yra geresni už paprastus, niekada nebūčiau pagalvojusi, kad jie bus išrasti be virvutės. Minkšti, neslystantys ir yra visai nejaučiami per treniruotes salėje. Nevaržo judesių, man užtenka 4-5 valandoms. Nėra kvapo. Nesukelia diskomforto. Manau, kad į kitas atostogas prie jūros aš juos tikrai pasiimsiu!

KMI skaičiuotuvas