sveika.lt
Sveikata

Kiek žaislų turi turėti mažametis, kad galėtų pažinti jį supantį pasaulį?

Kiek-zaislu-turi-tureti-mazametis

Šiandienos žaislai atspindi šiuolaikinę civilizaciją, o naujosios technologijos kuria daugybę žaidimų, kurie išsiskiria išvaizda, techninėmis charakteristikomis. Jauni tėvai yra labai smalsūs, jiems reikia išbandyti gausybę naujų žaislų, kuriuos mato parduotuvėse, nes nori savo naujagimiams visko, kas yra geriausia. Ir tai suprantama – norisi apgaubti vaiką dėmesiu, rūpesčiu, meile ir dovanomis. Tačiau verta žinoti, kokios dovanos mažyliams yra tinkamos ir naudingos, o kurias verčiau palikti vyresniems vaikams.

 

Ar reikia turėti daug žaislų, kad vaikas būtų laimingas?

 

Visada verta prisiminti auksinę taisyklę – svarbiau kokybė, o ne kiekybė. Mažylio laimė ir augimas nepriklauso nuo žaislų kiekio. Naudingiau turėti ne daugybę paprastų žaislų, bet kelis įdomius, kokybiškus, skatinančius vaiko mąstymą ir raidą. Geriausia rinktis lavinančius, kurie yra daugiafunkciai – jie ne tik smagūs, bet ir naudingi. Taip pat svarbu suteikti galimybę vaikams patiems tyrinėti pasaulį, būti žaidimo vedėjais, o tėvams – prisitaikyti prie skirtingų žaidimo situacijų ir atlikti eksperimentus kartu.

Iš tiesų dauguma žaislų, kurie ko nors išmoko, lavina tam tikrus gebėjimus, žadina vaizduotę, skatina atrasti,– gali būti vertinami kaip edukaciniai. Su tokiais žaislais būna smagu žaisti įvairaus amžiaus vaikams – žaislai tarsi „auga“ kartu su vaiku. Žaidimo metu vaikų pasąmonė tarsi pereina į fantazijų pasaulį, kuriame net ir plastmasinės lėlės moka kalbėti, reiškia jausmus ir tiesiog gyvena. Edukaciniai žaislai yra kokybiški, pagaminti pagal visus saugos reikalavimus, turi patikimą gamintoją; jo gamybos ir kūrimo procese dalyvauja specialistų – dizainerių, vaikų raidos specialistų, psichologų – komanda.

Kodėl žaisti net ir mažam vaikui yra taip svarbu?

 

Žaisdamas vaikas jaučia pasitenkinimą, gali bendrauti su kitais, realizuoti save. Ši veikla  atlieka tam tikras funkcijas jauno žmogaus raidoje: jis atsipalaiduoja, pažįsta save, mokosi komunikuoti, lavina vaizduotę. Žaidimai taip pat suartina vaiką su tėvais, nes žaisdami jie bendrauja, klausia ir taip sustiprina santykius, pripranta vienas prie kito. Žinoma, žaidimai padeda smagiai praleisti laiką, tačiau geras žaidimas kartu yra ir puiki pamoka mažyliui.

Bet koki išryškėja vaiko santykis su aplinka, požiūris į gyvenimą, atsiskleidžia bendrystės jausmas, pranašumo siekis, tačiau svarbiausia – vaikas išreiškia save. Smagios veiklos skatina vaiko socialinę raidą, lavina mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą, iniciatyvumą, pasitikėjimą savo jėgomis, grūdina jausmus ir emocijas, lavina gebėjimus, pažintinius procesus. Žaisdami vaikai kuria nerealius pasaulius, svajoja ir panaudodami tradicinius ar šiuolaikinius žaislus bei jų pakaitalus, atspindi socialinio gyvenimo tikrovę, psichologinę savo būseną.

 

Kur rasti ne tik gražių, bet ir naudingų žaislų?

 

Lietuvoje yra daugybė prekybos centrų, fizinių ir interneto parduotuvių, siūlančių gražius, patikimus žaislus. Tačiau ieškančius aukštos kokybės žaislų, kurie ne tik ilgai tarnaus, bet ir padės vaikui pažinti pasaulį, kviečiame apsilankyti Little Dutch prekės ženklo parduotuvėje, siūlančioje žaismingus šiuolaikinio dizaino žaislus ir žaidimus įvairaus amžiaus vaikams.

Žinoma, žaislai kūdikiams turi padėti ne tik pažinti pasaulį, lavinti bendravimo įgūdžius, bet ir skatinti fizinę raidą. Kiekvieno kūdikio tobulėjimo greitis yra skirtingas, tačiau pasistengti pagelbėti mažyliui vis tiek privalome. Toks paprastas žaislas kaip spiralė, pritvirtinama prie lovytės kelių mėnesių kūdikiui, jau bus didelė paskata siekti kabančių žaisliukų. Ant kilimo išdėlioti kamuoliukai ar kaladėlės įkvėps mažylį mokytis šliaužti arba net atsisėsti. Atsižvelkite į jūsų mažylio amžių, sugebėjimus ir ieškokite žaislų, kurie gali padėti Jūsų vaikui būtent šiuo metu.

1 komentaras

Spauskite čia, kad galėtumėte komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  • manau, kad kuo daugiau turės, tuo daugiau ir išmoks. na gal ne apie kiekį kalbam, bet apie įvairumą. aš turiu vaikui surūšiavus žaislus dėžėse iš dezutespakavimui.lt, vis ištraukiu kokį apkeitimui, būna kaip naujas:)

KMI skaičiuotuvas