sveika.lt
Sveikata

Vitaminas C: kokia jo nauda?

Vitamino c nauda

Pagrindinis žmogaus sąjungininkas kovoje su peršalimu ir virusais yra vitaminas C (askorbo rūgštis), tačiau tai visiškai nereiškia, kad jis turi super galių keisti imunitetą. Kiekvieno žmogaus imunitetas yra toks, kokį jį paveldime ir įgyjame, o vitaminui C tenka nemenkas vaidmuo – padėti imunitetui kovoti su virusais ir bakterijomis. Stiprindamas žmogaus organizmą, vitaminas C augina ir didina organizmo gynybinį pajėgumą bei gerina imuninį atsaką.

Iš tiesų vitamino C vaidmuo žmogaus organizmui yra labai didelis, o kiekis pačiame organizme itin mažas. Todėl ganėtinai paradoksaliai atrodo tai, kad šio svarbaus ir žmogui reikalingo vitamino pats organizmas savarankiškai negamina. Tačiau visada išlieka galimybė papildyti ir užtikrinti šio vitamino resursus, laikantis subalansuotos mitybos, sveikos gyvensenos bei streso valdymo taisyklių. Taip pat galima vartoti vaistinėse įsigytus šio vitamino papildus. Dažniausiai tai būna vitamino C tabletės arba vitaminas C kapsulėse. Svarbu akcentuoti, kad jų sudėtis nesiskiria nuo natūralios.

Kas geriau: kapsulės ar tabletės?

Kartais kyla klausimas – pirkti vitamino C tabletes ar kapsules? Ar skiriasi tik forma, ar ir poveikis? Dar neretai būna smalsu, kuriais atvejais viena vaisto forma yra pranašesnė už kitą. Renkantis vitaminą C kapsulėse ar tabletėse, reikia atsižvelgti į tokius veiksnius: išsiskyrimo greitį, dozę ir vartojimo paprastumą.

Tabletės – tai labai susmulkinta veiklioji medžiaga, suspausta į kietą formą. Jos patenka į skrandį, suyra, ištirpsta ir po to patenka į kraujotaką. Vitamino C tabletės yra rūgštokos ir ne visiems jas gerti malonu. Tuo atveju geriau rinktis kapsules, kurios neturi jokio skonio ir kvapo, yra lengvai nuryjamos ir greičiau tirpsta skrandyje. Medžiagų skaidymo ir įsisavinimo iš kapsulės procesas vyksta greičiau nei su tablete. Reikėtų paminėti, kad esant poreikiui kapsulę galima atidaryti ir turėti vitaminus jau miltelių ar mikrogranulių pavidalu.

Vis tik svarbiausias kriterijus, renkantis vitamino C papildą,– pasirinkti žinomą prekinį ženklą ir patikimą prekybos vietą. Be abejonės, geriausiai tam tinka vaistinės. Tik tokiu atveju galėsite būti tikri ir dėl pačios veikliosios medžiagos kokybės, ir dėl jos efektyvumo.

KMI skaičiuotuvas