sveika.lt
Mityba

5 sveikos mitybos įpročiai, verti įtraukti į kasdienę rutiną

5 sveikos mitybos įpročiai, verti įtraukti į kasdienę rutiną

Sveikos mitybos įpročiai gali turėti didelę įtaką mūsų bendrai sveikatai ir savijautai. Nors yra daugybė mitybos būdų, kelių paprastų įpročių įtraukimas į kasdienę rutiną gali turėti daug naudos. Galbūt jau kurį laiką svarstote, kad metas pradėti maitintis sveikiau? Tuomet štai penki sveikos mitybos įpročiai, kuriuos vertėtų įtraukti į savo kasdienę rutiną.

1. Dieną pradėkite sveikais pusryčiais

Pusryčiai dažnai vadinami svarbiausiu dienos valgymu, ir ne veltui. Sveiki pusryčiai gali suteikti energijos ir maistingųjų medžiagų, kurių reikia, kad diena prasidėtų tinkamai. Rinkitės maistą, kuriame gausu skaidulų, baltymų ir sveikųjų riebalų, pavyzdžiui, viso grūdo skrebučius su avokadu ir kiaušiniais arba kokteilį su špinatais, uogomis ir graikišku jogurtu.

Taip pat galite pasigaminti naminės granolos iš avižinių dribsnių, mėgstamų riešutų ir sėklų, medaus, žiupsnelio druskos ir kitų norimų prieskonių (cinamono, kardamono, muskato). Sumaišykite šiuos ingredientus su kokosų arba kitu beskoniu aliejumi ir paskirstykite ant kepimo popieriumi išklotos kepimo formos. Kepkite 150 laipsnių orkaitėje apie 30 min., kas 10 min. pamaišydami. Atvėsusią granolą valgykite su jogurtu, vaisių kokteiliu, kaip dribsnius pienu arba barstykite ant čija pudingo.

2. Įtraukite į mitybą daugiau vaisių ir daržovių

Vaisiuose ir daržovėse gausu svarbiausių vitaminų, mineralų ir skaidulinių medžiagų. Tad valgydami šiuos maisto produktus galite aprūpinti savo organizmą visomis reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Vaisiuose ir daržovėse esančios skaidulos labai svarbios sveikai virškinimo sistemai palaikyti. Jos gali padėti išvengti vidurių užkietėjimo, sumažinti virškinimo sutrikimų ir net storosios žarnos vėžio riziką. Taigi, stenkitės į savo patiekalus ir užkandžius įtraukti įvairių spalvingų vaisių ir daržovių. Galite pradėti nuo papildomos daržovių porcijos prie pietų arba popietinį užkandį pakeisti vaisiais.

3. Gerkite daug vandens

Bendrai sveikatai ir savijautai labai svarbu gerti daug vandens. Jis padeda pašalinti toksinus, palaikyti sveiką odos išvaizdą ir net reguliuoti svorį. Stenkitės išgerti bent aštuonias stiklines (2 litrus) vandens per dieną. Taip pat apsvarstykite galimybę su savimi nešiotis gertuvę, kad galėtumėte nuolat gurkšnoti vandenį ir būtų lengviau išgerti pakankamą jo kiekį.

4. Valgykite sąmoningai

Sąmoningas valgymas – tai dėmesio atkreipimas į organizmo alkio ir sotumo signalus, buvimas momente ir susikaupimas valgant. Tai gali padėti pasirinkti sveikesnius produktus, išvengti persivalgymo ir labiau mėgautis maistu. Taigi, stenkitės valgyti neblaškydami dėmesio, pavyzdžiui, televizoriumi ar telefonu, ir skirkite laiko mėgautis kiekvienu kąsniu.

5. Ribokite perdirbtus maisto produktus ir pridėtinį cukrų

Perdirbtas maistas ir pridėtinis cukrus gali pakenkti mūsų sveikatai, prisidėti prie svorio augimo, uždegimų ir lėtinių ligų. Todėl pasistenkite riboti perdirbto maisto, pavyzdžiui, supakuotų užkandžių ir saldžių gėrimų, vartojimą. Taip pat kiek įmanoma, rinkitės sveikus, maistinių medžiagų turinčius maisto produktus.

Šių sveikos mitybos įpročių įtraukimas į kasdienę rutiną būti išties naudingas. Tad kviečiame tuo įsitikinti ir jus. Pradėkite nuo mažų žingsnelių, pasirinkdami vieną ar du įpročius, ir atminkite, kad norint pasiekti ilgalaikių pokyčių, svarbiausia – nuoseklumas.

1 komentaras

Spauskite čia, kad galėtumėte komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  • Sveiki. Išgeriu apie 2 litrus vandens per dieną. Tačiau susiduriu su problema – dažnas bėgiojimas į tualetą. Kaip visa tai sureguliuoti? Kas 15-30 min. šokti nuo darbo stalo ir bėgti „pas nykštukus“ nėra patogu. Aš suprantu, kad per dieną rekomenduojama „surinkti“ tam tikrą žingsnių kiekį, bet gal tik ne tokiu būdu 😀
    Ryte žadintuvo taip pat nereikia. 4.30-5.00 val jau nebegrįžtu į lovą. Einu šeimai pusryčius gamint 🙂
    Dėl šios problemos kreipiausi į gydytoją. Atliko tyrimus dėl cukrinio diabeto. Nukrypimų nerado.

KMI skaičiuotuvas