Arbatmedžio aliejus, tai eterinis aliejus išgaunamas iš Australijoje augančio arbatmedžio (leptospermum scoparium). Nors anksčiau tai nebuvo labai populiarus produktas, tačiau per pastaruosius 10 metų susidomėjimas šiuo aliejumi ypač išaugo visame vakarų pasaulyje. Skiritingai nuo kitų aliejų, jis nėra išgaunamas iš sėklų, jis išgaunamas distiliuojant arbatmedžio lapus ir šakeles. Šis arbatmedžio aliejus stimuliuoja imuninę sistemą, kovoja prieš virusus, grybelius ir bakterijas. Dažniausiai jis naudojamas sveikatai gerinti ir namų valymui. Reiktų pabrėžti, kad jis gali būti naudojamas tik išoriškai, t.y. jo negalima vartoti per burną ir nuryti.
Arbatmedžio aliejaus nauda
- Palengvina peršalimo, bronchito simptomus, kosulį.
- Naikina pleiskanas
- Saugo nuo plaukų slinkimo
- Padeda greičiau užgyti žaizdoms
- Saugo nuo infekcinių susirgimų
- Stimuliuoja hormonų išsiskyrimą ir kraujotaką
- Pagerina maistinių medžiagų pasisavinimą iš maisto
- Kovoja prieš grybelį ir bakterijų sukeltas infekcijas
- Stimuliuoja imuninę sistemą
- Gydo virusines infekcijas
Arbatmedžio aliejus ir jo panaudojimas
Arbatmedžio aliejų dėl jo teigiamių savybių galima panaudoti praktiškai visur, todėl pateikiama popualiariausius arbatmedžio aliejaus panaudojimo būdus, nes visko išvardinti neįmanoma, taip galėsite atsirinkti sau artimiausią panaudojimo būdą pagal esamą problemą ir pritaikyti sau.
Sveikatai:
- Įsidrėskus ar įsipjovus odą: Užlašinkite kelis lašus ant pažeistos odos. Jei reikalingas tvarstis, tada užlašinkite kelis lašus ant tos vietos kur tvarstis liesis su žaizda.
- Aknė: Užlašinkite kelis lašus tiesiogiai ant aknės pažeistos odos ir palikite aliejų veikti.
- Alergija: Naudokite lokaliai, įmasažuokite tas odos vietas, kur pasireiškė alergija.
- Artritas. Norint sumažint sąnarių skausmą įlašinkite 20 lašų arbatmedžio aliejaus į kitą aliejų, pavyzdžiui vynuogių kauliukų, ir įtrinkite skaudamas vietas. Darykite tai 2-3 kartus per dieną.
- Astma: Norint palengvint kvėpavimą įlašinkite kelis lašus arbatmedžio aliejaus į verdantį vandenį, kol vanduo garuos, kvėpuokite juo užsidengę galvą rankšluosčiu, daryktie tai 3-5min.
- Bakterinės infekcijos: Įlašinkite kelis lašus aliejaus į vonią arba patepkite tas vietas, kur pasireiškė bakterinė infekcija.
- Blogas burnos kvapas: Į 30 ml vandens įlašinkite 1 lašą arbatmedžio aliejaus ir skalaukite juo burną, po to išspjaukite (nuryti negalima)
- Šlapimo pūslės infekcija: į negilią vonelę įlašinkite 15 lašų aliejaus, atsisėskite ir kruopščiai nuplaukite visą plotą.
- Bronchitas: Įlašinkite 1-2 lašus į karšto vandens lėkštę ir kvėpuokite arba ištrinkite krūtinę.
- Nudegimas: Ant nudegusios vietos užpilkite šalto vandens, po to sumaišykite 5 lašus aliejaus su 1 arbatiniu šaukštu medaus ir tepkite ant nudegusios vietos, kartokite 3-5 kartus per dieną.
- Opos: Užlašinkite lašą ar du ant medvilninio tampono ir du kartus per parą taip nuvalykite užkrėstą vietą.
- Suskilinėjusios lūpos: Užlašinkite lašą ar du arbatmedžio aliejaus ant lūpų balzamo ir patepkite kada būtina.
- Vėjaraupiai: Užlašinkite lašą tiesiogiai ant pūslelių, palaukite kol nudžius, tada pabarstykite kukurūzų krakmolu. Kartokite tai kas kelias valandas iki pūslelių nebeliks.
- Blakių įkandimai: Užlašinkite lašą tiesiai ant vietos kur buvo įkąsta.
- Pūslelinė: Užlašinkite 2-3 lašus ant medvilninio tampono ir patepkite pažeistą odos vietą, kartokite 2-3 kartus per dieną.
- Kosulys: įlašinkite į karštą vandenį 10 lašų ir kvėpuokite garais 5-10 minučių.
- Pleiskanos: Įlašinkite 20-30 lašų į šampūną ir po kiekvieno plovimo keliais lašais sudrėkinkite pirštus, ir masažuokite galvos odą.
- Dermatitas: Įpilkite 10 lašų aliejaus į šaukštą kito aliejaus, pavyzdžiui vynuogių kauliukų, ir masažuokite pažeistas vietas. Kartokite 2-3 kartus per dieną.
- Sausa oda: Įlašinkite 5 lašus arbatmedžio aliejaus į vieną šaukštą migdolų aliejaus ir ištepkite odą.
- Ausų skausmas ir infekcija: Įlašinkite 2-3 lašus arbatmedžio aliejaus į 2 šaukštus šilto alyvuogių aliejaus, sumaišykite ir nedidelį kiekį šio mišinio įlašinkite į ausį. Kartokite 2-3 kartus per dieną,
- Egzema: Įlašinkite 10 lašų į 1 šaukštą vynuogių kauliukų ar kokosų aliejaus ir tai užtepkite ant nukentėjusios vietos. Pakartokite 2-3 kartus per dieną.
- Blusų įkandimai: Užlašinkite tiesiai ant įkandimo vietos.
- Podagra: Įpilkite 10 lašų aliejaus į 2 šaukštus vynuogių kauliukų aliejų ir masažuokite paveiktas vietas 2-3 kartus per dieną.
- Dantenų ligos: Į burnos skalavimo skystį arba vandenį įlašinkite 1 lašą arbatmedžio aliejaus ir 1 lašą pipirmėčių aliejaus ir skalaukite burną.
- Utėlės: Įpilkite 20 lašų arbatmedžio aliejaus į 2 šaukštus šampūno, įmasažuokite galvą ir palikite 10 minučių, po to nuplaukite galvą. Kartokite 3-4 kartus per dieną, kol kiaušinėlių neliks.
- Užkrėsta žaizda: Įpilkite arbatmedžio aliejaus į karštą garuojantį vandenį ir palaikykite žaizdą virš garų. Arba į vieną puodelį vandens įpilkite 1 lašą arbatmedžio aliejaus ir juo skalaukite žaizdą 1-2 kartus per dieną.
- Uždegimas: Švelniai įtrinkite aliejumi uždegimo vietą, arba kvėpuokite aliejų garindami.
- Nagų grybelis: Užlašinkite lašą ar du tiesiai ant nago ir leiskite išdžiūti, pakartokite tai savaitę laiko kas rytą ir vakarą.
- Padų ir kitos karpos: Užpilkite neskiesto aliejaus tiesiai ant karpų, kartokite 2-3 kartus per parą.
- Bėrimai: sumaišykite su kokoso aliejumi ir įtrinkite išbertas vietas.
- Žvynelinė: Naudokite neskiestą arba sumaišytą 10 lašų su kitu 1 šaukštu nešančiu, pavyzdžiui vynuogių kauliukų, aliejumi ir įtrinkite pažeistas vietas. Kartokite 2-3 kartus per dieną,
- Reumatas: Norėdami sumažinti reumato skausmą, įpilkite 20 lašų arbatmedžio aliejaus į 60ml vynuogių kauliukų ar kito nešanšio aliejaus ir įtrinkite skaudamas vietas 2-3 kartus per dieną.
- Grybelis: Ušlašinkite lašą ar du aliejaus tiesiai ant užkrėstos vietos 2 kartus per dieną. Taip pat galite arbatmedžio aliejų mašyti su levandų aliejumi 1:1 santykiu.
- Virusinės infekcijos: Garinkite aliejų visuose namuose, taip pat kvėpuokite su karštais garais.
- Makšties infekcija: Įpilkite kelis lašus į vonią, kaip maudysitės.
- Tonzilitas: Kvėpuokte arbatmedžio aliejų su garais, skalaukite gerklę, taip pat įtrinkite kaklą ir pėdas.
- Erkės: Užlašinkite lašą tiesiai ant erkės įkąstos vietos.
- Nudegimai saulėje: Sumaišykite 1 arbatinį šaukštelį kokoso aliejaus, su 1 lašu arbatmedžio aliejaus, ir 1 lašu levandų aliejaus ir švelniai patepkite nudegusią vietą.
- Gerklės skausmas: į puodelį šilto vandens įpilkite žiupsnelį jūros druskos ir 2 lašus arbatmedžio aliejaus, ir skalaukite gerklę 2-3 kartus per dieną. Nuryti negalima!
- Raumenų skausmai: Įpilkite kelis lašus arbatmedžio aliejaus į šiltą vonią ir pagulėkite joje.
- Ištikus šokui: masažuokite aliejumi kojų padus, kol pagerės,
- Imuninė sistema: Norėdami stimuliuoti imuninę sistemą, pamasažuokite aliejumi kojų padus ir reguliariai pagarinkite arbatmedžio aliejų savo namuose.
- Priemonė prieš vabzdžius: Į maždaug litrą vandens įpilkite 15 lašų arbatmedžio aliejaus ir naudokite kaip purškiklį nuo vabzdžių.
- Vabzdžių įkandimai: Užlašinkite tiesiai ant vietos, kur jums buvo įkąsta.
- Sinusitas: Įlašinkite 10 lašų į eterinių aliejų garintuvą ir garinkite toje patalpoje, kur būnate.
- Seborėja: odai: įpilkite 10 lašų į šaukštą nešančio aliejaus (pavyzdžiui vynuogių kauliukų) ir įtrinkite pažeistas vietas, kartokite 2-3 kartus per dieną. Galvai: Įpilkite 10 lašų į maždaug 2 šaukštus šampūno, ištrinkite galvą ir palikite 10 minučių, po to praskalaukite vandeniu, kartokite 3-4 kartus per dieną. Taip pat maudantis galite įpilti 10-15 lašų arbatmedžio aliejaus į vonią.
- Niežai: Užpilkite 1-2 lašus tiesiai ant niežų pažeistos odos, kartokite šią procedūrą ryte ir vakare.
- Laringitas: Įpilkite 5-10 lašų ir žiupsnelį jūros druskos į šilto vandens puodelį ir skalaukite gerklę 2-3 kartus per dieną. Nenurykite!
- Tatuiruotės: Norint išvengti užkrėtimo patepkite neskiestu aliejumi arba arbatmedžio aliejumi sumaišytu su kokoso aliejumi ant tatuiruotės, taip pat galima tiesiog arbatmedžio aliejų sumaišyti su vandeniu ir purkšti,
- Sportininkų pėdoms: Įpilkite 10 lašų arbatmedžio aliejaus į kitą aliejų ir masažuokite pėdas, kartokite šią procedūrą kelis kartus per dieną.
- Įaugę plaukai: Ant tos vietos, kur įaugęs plaukas, užlašinkite pora lašų arbatmedžio aliejaus ir kartokite šią procedūrą kas 2 valandas.
Buičiai:
- Oro gaiviklis: Suvilgykite kelis medvilnės gabaliukus arbatmedžio aliejumi ir laikykite juos plastikiniame maišelyje, esant nepagaidaujamiems kvapams, pavyzdžiui po maisto ruošimo, pelėsio kvapui, ar nemamaloniam kvapui patalpoje, kur yra sergantis žmgus, tiesiog išimkite kelis medvilnės gabaliukus ir padėkite, tai padės sunaikinti blogus kvapus.
- Namų valymas: Galite tiesiog garinti aliejų arba įpilti kelis lašus į turimas valymo priemones, tai padės nužudyti mikrobus ir užkirsti kelią infekciniams susirgimimams. Arba galite pasidaryti savo valiklį: į purkštuką įpilkite 2 puodelius vandens ir 2 arbatinius šaukštus arbatmedžio aliejaus, tokia priemonė ypač gerai vonios ir tualeto kambariams.
- Pelėsiai ir jų valymas: Naudokite tą pačią priemonę kaip ir namų valymui, tik gerai suplakite prieš purškiant.
- Kenkėjai: kenkėjams, pavyzdžiui skruzdėms, nepatinka arbatmedžio aliejaus kvapas, todėl užlašinkite jo tose vietose, kur yra kenkėjų židiniai, arba ištepkite aliejumi tas vietas, kur kenkėjai dažnai ateina
- Dantų šepetėlio valiklis: Užlašinkite arbatmedžio aliejaus tiesiai ant dantų šepetėlio 2 kartus per savaitę, tai neleis kauptis bakterijoms.
Įspėjimas: Tik niekada nenurykite arbatmedžio aliejaus ir saugokite nuo patekimo į akis!
Arbatmedziu aliejus labai tinka ir iaugusiems nagams dezinfekuoti. Zinoma, tai neisgydys, bet bent pades, kad nesupuliuotu. Esu isbandziusi pati – voneles su arbatmedzio aliejumi ir juo sudrekinti vatos tamponeliai po nagu labai padejo – sakyciau, tai vienas geriausiu budu, Rekomenduoju visiems, kuriems dar nera rimtas iaugimas, kad isvengtu chirurgu paslaugu, kurios, be abejones, nera pacios maloniausios.