sveika.lt
Grožis

Kodėl reikėtų rinktis rūbų valymą vietoje paprasto skalbimo?

Kartais drabužių valymas, gali tapti tikru galvos skausmų – daugybė skirtingų skalbimų, rūšiuojant programas, drabužių rūšį ir spalvą. Dažniausiai rekomenduojama apžiūrėti priežiūros etiketę, kurią galima rasti prisiūta prie viduje esančios siūlės. Etiketėje rasite daug informacijos nuo pluošto kiekio audinyje iki drabužio pagaminimo vietos ir jo valymo. Vis daugiau apdarų yra pažymėti „Tik sausas valymas“ – nuo paprastų marškinėlių iki džinsų.

Daugelis drabužių gamintojų rekomenduoja konservatyviausią audinio valymo būdą, kad būtų užtikrintas geriausias rezultatas vartotojui. Siekiant išvengti blukimo, tamsius ir dekoruotus aksesuarais džinsus rekomenduoja taip pat prižiūrėti sausu valymu. Pavyzdžiui, kai kuriuos audinius, pažymėtus kaip cheminis valymas, galima skalbti rankomis arba namuose naudojant „pasidaryk pats“ cheminio valymo rinkinį, bet ar tokį rinkinį namuose turės kiekvienas? Dėl šių priežasčių svarbu atkreipti dėmesį į audinio pluošto kiekį, kad galėtumėte priimti pagrįstą sprendimą dėl skalbimo.

Sauso valymo gairės

Jei turite skalbimo patirties, greičiausiai per įvairius bandymus ir klaidas išmokote geriausią būdą kaip valyti drabužius. Priežiūros etiketė, audinio tipas ir drabužio sukūrimo būdas padeda nuspręsti, kaip jį valyti. Jei esate naujokas skalbimo srityje arba nežinote, ką daryti, kai ant drabužio yra etiketė „Tik sausas valymas“, rekomenduojama sekti priežiūros etiketėje pateiktus nurodymus. Tačiau jeigu esate visiškai pasimetęs ir nežinote nuo ko pradėti, tuomet nuneškite savo drabužį į profesionalią cheminę valyklą.

Ar ant drabužio yra speciali apdaila?

Nors acetato, triacetato ir viskozės audinius galima skalbti rankomis šaltame vandenyje, jie gali susitraukti arba deformuotis vandenyje. Standūs audiniai turi stabilizuojančią apdailą, kuri padeda išlaikyti formą, kurią gali sugadinti vanduo arba per didelis maišymas skalbimo mašinoje.

Iš pirmo žvilgsnio drabužių skalbimas gali nepasirodyti per daug sudėtingas procesas, tačiau svarbu įvertinti savo galimybes. Jeigu nenorite sugadinti savo drabužių kokybės tuomet kreipkitės į profesionalus. Jie turi sukaupę patirties šioje srityje, patars jums ir neleis sugadinti jūsų drabužių. Daugiau informacijos rasite nevark.lt.

KMI skaičiuotuvas