sveika.lt
Sveikata

Kaip palaikyti sveiką katės svorį ir gyvenseną?

Katė patogiai įsitaisiusi savo namelyje

Sveikas katės svoris ir gyvenimo būdas yra vienas svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jūsų katė būtų laiminga ir aktyvi ilgus metus. Antsvorio turinčios ar nutukusios katės susiduria su daugeliu pavojų sveikatai, pavyzdžiui, diabetu, sąnarių ligomis ir kitomis problemomis. Laikydamiesi kelių paprastų patarimų galite padėti savo katei išlaikyti idealų svorį ir gyvenimo būdą.

Kaip maitinti savo katę?

Pirmiausia, būtina suprasti, kad kiekviena katė yra unikali, turi skirtingus mitybos poreikius ir pageidavimus. Jūsų katės amžius, veislė ir sveikatos būklė – visa tai turi įtakos nustatant tinkamą mitybą. Kačiukams reikia daugiau baltymų ir kalorijų jų augimui palaikyti, o vyresnėms katėms gali reikėti dietos, kurioje būtų mažai riebalų ir daug ląstelienos, kad jos galėtų geriau virškinti ir nepriaugti svorio. Pasitarę su veterinarijos gydytoju geriausiai nustatysite, kokia dieta tinka jūsų katei. Veterinaras gali sudaryti individualų mitybos planą, atsižvelgdamas į visas konkrečias jūsų katės sveikatos problemas. Atminkite, kad permaitinimas gali lemti nutukimą, kuris gali sukelti daugybę sveikatos problemų jūsų katei.

Tinkamo svorio išlaikymas

Be subalansuotos mitybos, norint išlaikyti sveiką svorį, labai svarbu katėms reguliariai mankštintis. Vienas veiksmingiausių būdų skatinti katės fizinį aktyvumą be jūsų pagalbos – naudoti draskykles katėms. Jos ne tik suteikia katėms puikią galimybę mankštinti nagus ir ištempti kūną, bet ir skatina jų smegenų veiklą. Katės dažnai draskosi norėdamos pažymėti savo teritoriją, todėl specialus draskymosi stulpelis, ar net namelis su draskymo stulpais gali suteikti joms nuosavybės ir saugumo jausmą.

Be draskyklės galite naudoti interaktyvius žaislus, lazerinės rodykles ir plunksnų lazdeles. Katės iš prigimties yra medžiotojos, todėl joms patinka veikla, skatinanti jų plėšrumo instinktus. Jei gyvenate sode, galite įsirengti specifines lauko daiktadėžes katės žaisliukams ir reikmenims sudėti.

Reguliariai stebėkite katės svorį

Stebėkite savo katės svorį reguliariai ją sverdami, geriausia kartą per mėnesį. Tai padės jums nustatyti bet kokius svorio pokyčius ir atlikti reikiamus mitybos ar fizinio aktyvumo pakeitimus. Jei jūsų katė nemeta svorio arba, nepaisant jūsų pastangų, priauga svorio, kreipkitės į veterinarijos gydytoją, kad jis pateiktų tolesnes rekomendacijas.

Hidracija

Kitas svarbus katės sveikatos aspektas – hidratacija. Visada užtikrinkite, kad jūsų katė turėtų galimybę gauti šviežio, švaraus vandens. Kai kurios katės mieliau renkasi tekantį vandenį, kitos ne. Kurioms patinka tekantis vanduo, rekomenduojame įsitaisyti vandens fontanėlį, nes tai bus daug lengviau jas paskatinti gerti, ir nereiks palikti tekančio krano.

Sudarykite katei aplinką be streso

Galiausiai, stresas gali prisidėti prie kačių svorio augimo, nes dėl jo katės gali persivalgyti arba sumažėti jų aktyvumas. Pasirūpinkite, kad jūsų katė turėtų patogią ir saugią gyvenamąją aplinką su galimybe pasislėpti ir sušilti. Apmažinkite kiek galite triukšmą savo namuose. Jei gyvenate bute, galite apsvarstyti galimybę naudoti garso izoliacines medžiagas.

KMI skaičiuotuvas