sveika.lt
Sveikata

Sprendimai vyresnio amžiaus žmonių mobilumui užtikrinti

Sprendimai vyresnio amžiaus žmonių mobilumui užtikrinti

Vyresnis amžius – tai ne tik per daugelį metų sukaupta išmintis bei patirtis ar galimybė turėti daugiau laisvo laiko, bet ir tam tikri dalykai, kurie ne juokais gali pabloginti įprastą gyvenimo kokybę. Vienas jų yra sumažėjęs mobilumas, kuomet dėl prastesnės savijautos, skausmo ar uždegimų, žmogui tampa sunkiau vaikščioti, sportuoti, keliauti ar net atlikti įprastus namų ruošos darbus. Taigi, esant vyresnio amžiaus, labai svarbu dėti pastangas mobilumui užtikrinti. Kaip tai padaryti?Štai, keli puikūs sprendimai.

Speciali mankšta

Kaip žinia, mankštos yra ypač įvairios, tad gali būti skirstomos pagal tam tikrus kriterijus. Na, o žmogaus amžius – vienas jų. Taigi, verta atkreipti dėmesį į tai, kad ne viena mankšta yra sukurta būtent vyresnio amžiaus žmonėms. Jos naudingos tuo, kad padeda išlaikyti mobilumą bei sumažinti įvairių senatvinių negalavimų tikimybę. Taigi, būtinai pasidomėkite, kokios mankštos yra galimos ir įtraukite jas į savo dienotvarkę.

Tepalai

Šiandien kone kiekvienoje vaistinėse galite rasti dešimtis tepalų, kurie buvo sukurti specialiai tam, kad būtų galima išlaikyti mobilumą bei džiaugtis nevaržomu judėjimu. Taigi, būtinai pasidomėkite, kurie iš tų tepalų esamu momentu jums tiktų labiausia, juos įsigykite ir vartokite bei naudokite taip, kaip yra nurodyta.

Kolagenas

Jei norite užtikrinti puikų mobilumą ir vyresniame amžiuje, tokiu atveju, turite pasirūpinti, kad jums netrūktų ir kolageno. Tai – ypač svarbu medžiaga, padedanti išlaikyti normalią sąnarių funkciją. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad bėgant metams, jos mūsų organizmas pasigamina kur kas mažiau. Taigi, labai svarbu, kad gautumėte jos papildomai.

Sąnario keitimas

Kai judėjimo džiaugsmas apskritai tampa sunkiai įmanomu, galima ir dar vienas sprendimas, Tai – sąnario keitimo operacija. Taigi, jei jau kuris laikas patiriate ne tik judėjimo sunkumų, bet ir  jaučiate skausmą, pats metas kreiptis į specialistus, kad būtų atlikti reikiami tyrimai bei priimtas jums tinkamiausias sprendimas. Daugiau informacijos apie galimus sprendimus, sužinosite užsukę į Sanariokeitimas.lt. Taigi, kaip matyti, išlaikyti mobilumą vyresniame amžiuje, yra tikrai įmanoma, tad belieka tik pasirinkti tinkamiausius sprendimus.

KMI skaičiuotuvas