sveika.lt
Sveikata

Masažų rūšys: kada kurį naudoti?

Masažas – visame pasaulyje žinoma ir praktikuojama procedūra, kuri turi tiek gydomąjį, tiek sveikatinamąjį poveikį. Tačiau masažų rūšių – daug: nuo rytietiškomis tradicijomis paženklintų, iki amerikietiškos kultūros ar skandinaviška patirtimi paremtų, todėl labai svarbu žinoti svarbiausius dalykus apie masažus ir kartu sužinoti, kokį masažą rinktis esant tam tikriems negalavimams. Būtent šį uždavinį ir mėginsime išspręsti.

Raumenų nuovargis bei sąnarių ir sausgyslių sveikatos sutrikimai

Klasikinis arba švediškas masažas

Šis masažas – geriausias vaistas įsitempusiems, pavargusiems raumenims, taip pat jaučiant emocinę įtampą, kuri itin greitai persiduoda ir į kūną. Klasikinis masažas ne tik padeda raumenims, bet ir mažina skausmus ar net uždegiminius procesus, jis itin naudingas sąnariams ir sausgyslėms, nes jas stiprina, didina darbingumą, lankstumą, judesių amplitudę.

Kraujotakos ir širdies veiklos sutrikimai

Limfodrenažinis masažas

Nors dažniausiai limfodrenažinis masažas yra priemonė figūrai dailinti, celiulitui ir papildomiems kilogramams mažinti, tačiau šis masažas turi daugiau naudos nei galima pagalvoti. Švelnus, rankomis (jokiu būdu ne aparatu) atliekamas limfodrenažinis masažas skatina limfinės sistemos darbą, išsivalymą, o kartu – ir kraujo cirkuliaciją. Kaip bebūtų, šį masažą gali paskirti tik gydytojas, kuris nurodys, kokio stiprumo masažas gali būti, nes šia procedūra galima ir pakenkti sau.

Persitempimas po sporto

Sportinis masažas

Raumenims, kurie yra ypač įsitempę dėl patirto didelio krūvio, rekomenduojama atlikti konkrečios kūno vietos arba viso kūno sportinį masažą. Šio masažo poveikis – didinamas raumenų, sąnarių ir raiščių darbingumas, būklė, tonusas, atpalaiduojamas kūnas. Kad efektas būtų dar stipresnis, naudojami specialūs, dažniausiai – šildomieji tepalai, aliejai.

Masažas

Osteochondrozė

Chiromasažas

Šis masažas yra sutelkęs europietiškos, rytietiškos ir amerikietiškos technikos galimybes į vieną procedūrą. Chiromasažas ypač tinka atpalaiduoti raumenims, mažinti jų nuovargiui bei įtampai. Jis naudojamas ir kaip gydomasis – taikomas sergant osteochondroze.

Padidėjęs nerimas, stresas, depresija

Aromaterapinis masažas

Parinkus tinkamus kvapus ir priderinus masažinius judesius, galima išgauti itin teigiamą efektą – atsipalaiduoja ne tik neigiamomis emocijomis persismelkęs kūnas, bet ir nuraminamos mintys, jausmai, harmonizuojama emocinė būklė. Taikant aromaterapiją ir masažą vienoje procedūroje, tuo pačiu metu kompleksiškai kovojama su daugeliu neigiamos psichologinės savijautos padarinių.

Nugaros skausmai

Tailandietiškas masažas

Tailandietiškas masažas arba pasyvioji joga yra ypač senas gydymo menas, jungiantis fizinę ir dvasinę reabilitaciją. Šis masažas artimesnis gydomiesiems masažams nei atpalaiduojamiesiems, nes meistrai daugiausia dėmesio skiria problematiškiausiems kūno taškams. Nors masažo poveikis platus, tačiau labiausiai jis gerina stuburo ir sąnarių būklę, didina kūno lankstumą.

Celiulitas ir / arba viršsvoris

Vakuuminis masažas

Vakuuminis masažas

Vakuuminiu masažu, atliekamu taurelėmis arba aparatu, gali būti gydomas net įsisenėjęs celiulitas – taip pat ši procedūra skatina kristi kilogramus, nes celiulito apimtose zonose yra skaitomas poodinis riebalų sluoksnis. Procedūros poveikis ties tuo nepasibaigia – vakuuminis masažas stangrina odą, gali šiek tiek paslėpti randus ar strijas.  Kaip bebūtų, labai svarbu tikslingai lankyti visą masažų kursą, kurio seansų skaičius priklauso nuo problemos sudėtingumo, nes vienas ar keli masažai nepadės padailinti kūno linijų ar sumažinti celiulitą.

2 komentarai

Spauskite čia, kad galėtumėte komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  • Tikra tiesa, skirtingus masažus darantis, gauni skirtingą efektą. Pati dariausi gydomąjį masažą alfasteps.com ir turi pasakyti, jei abejojate masažo galia, pabandykit 🙂

KMI skaičiuotuvas