sveika.lt
Sveikata

Kiek laiko gali užtrukti dantų implantavimas?

Nepriklausomai nuo to, ar jau apsisprendėme dėl dantų implantų, ar dar svarstome šią galimybę, verta žinoti, kiek laiko praeis, kol galėsime pilnai džiaugtis nauja šypsena. Ir nors pati procedūros vizija gali gąsdinti, ypač nemėgstantiems lankytis pas odontologą, žinant, kaip atrodys sveikimo procesas, galima efektyviai sumažinti mūsų įtampą prieš procedūrą.

Profesionalus ir greitas dantų implantavimas dažniausiai atliekamas taikant vietinę nejautrą, ji neskausminga ir saugi pacientui. Procedūros trukmė priklauso nuo to, kiek implantų odontologas įsuks į kaulą ir paprastai trunka nuo pusės iki dviejų valandų. Jau praėjus kelioms valandoms po procedūros atlikimo galėsime normaliai valgyti ir gerti, nors iki galutinio rezultato – karūnėlės įdėjimo, bus dar gana toli.

Kiek laiko užtrunka, kol implantai susijungia su kaulu?

Titano implantai suformuos tvirtą ryšį su žandikaulio kaulu, tapdami jo dalimi. Šis procesas trunka nuo dviejų iki šešių mėnesių, priklausomai nuo to, ar tai apatiniai, ar viršutiniai implantai. Apatiniai yra linkę greičiau susilieti su kauliniu audiniu dėl didesnio apatinio žandikaulio kaulo kietumo, lyginant su viršutiniu žandikauliu.

Kiek laiko reikia pasveikti?

Implantavimo procedūros metu perpjaunama dantena, kad implantas būtų įdėtas į kaulą. Svarbiausi veiksniai, kurie turės įtakos atsigavimo laikui, yra įsriegtų implantų skaičius, paciento sveikatos būklė ir tai, ar buvo atliktos kitos implantams atlikti reikalingos procedūros, pavyzdžiui, kaulo persodinimas.

Kol dantenos prisitaiko prie implantų, pacientas gali jausti diskomfortą, tačiau tas skausmas veiksmingai pašalinamas naudojant skausmą malšinančius vaistus.

Kaip prižiūrėti implantus po operacijos?

Norint sumažinti nesėkmingo implanto įsriegimo riziką ir pagreitinti atsigavimo procesą, geriausia laikytis odontologo nurodymų. Tačiau prižiūrėti dantų implantus nėra sunku, tai mažai kuo skiriasi nuo natūralių dantų priežiūros. Svarbu valytis dantis bent du kartus per dieną ir kasdien naudoti siūlą. Dantų patikrinimo reikėtų neatidėlioti ir atlikti kas pusmetį, kad kuo greičiau būtų pastebėtos problemos, dar nespėjus joms išsivystyti.

Žmonės, pasirinkę dantų implantus, turi galimybę džiaugtis naujais, pilnaverčiais dantų protezais. Dantų implantai gali suteikti prarastą pasitikėjimą savimi.

KMI skaičiuotuvas